Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Tarcze hamulcowe brembo- czy oryginalne?

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał tajskii Zobacz post
    Zrób sobie swap na duże brembo. Ogromna zmiana na plus. Koszt trochę spory ale naprawdę warto Załącznik 223587
    Kurcze teraz już zamówiłem te, a jakie tarcze należałoby zamówić? jakie klocki? czy coś do tego? I jakiego rzędu są to koszty?

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A jakie te Ferodo klocki - pewnie DS2500 ? do brembo max ? jak tak to zostaw nie odwołuj, jeździj.
    Duże zaciski wymagają też raczej 17tek i to nie każdych, lub zabawy z dystansami.
    Plug & play to jest zestaw z Punto Abartha / Alfy MitoQV - wtedy tacze 305mm sięzakłada z pierwszych alf 156 GTA lub 3.0V6 Gtv, a klocki od punto abartha. Cena - tarcze i klocki podobnie jak std, ale zaciski nie tak łatwo dorwać.
    Inna droga to zaciski z Alfy 166 , ale tu więcej kombinacji - jakieś adaptery, wiercenie w tarczach, poszerzania zacisków itd., w każdym razie nie takie po prostu założenie, chyba że od kogoś gotwe zrobione kupisz. Jest tematów o tym masa, na spokojnie w dziale 'tuning' popatrz (to samo co 156/147).
    Ale ja bym zostawił co masz zamówione, choć raczej z Ferodo DS performance przynajmniej czy DS2500. A jak to Premier to ot , do codxziennej jazdy też bardzo ok/

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A jakie te Ferodo klocki - pewnie DS2500 ? do brembo max ? jak tak to zostaw nie odwołuj, jeździj.
    Duże zaciski wymagają też raczej 17tek i to nie każdych, lub zabawy z dystansami.
    Plug & play to jest zestaw z Punto Abartha / Alfy MitoQV - wtedy tacze 305mm sięzakłada z pierwszych alf 156 GTA lub 3.0V6 Gtv, a klocki od punto abartha. Cena - tarcze i klocki podobnie jak std, ale zaciski nie tak łatwo dorwać.
    Inna droga to zaciski z Alfy 166 , ale tu więcej kombinacji - jakieś adaptery, wiercenie w tarczach, poszerzania zacisków itd., w każdym razie nie takie po prostu założenie, chyba że od kogoś gotwe zrobione kupisz. Jest tematów o tym masa, na spokojnie w dziale 'tuning' popatrz (to samo co 156/147).
    Ale ja bym zostawił co masz zamówione, choć raczej z Ferodo DS performance przynajmniej czy DS2500. A jak to Premier to ot , do codxziennej jazdy też bardzo ok/
    Klocki to premier, bo innych obecnie w tym momencie hamulce.net nie miał.
    Szaleć nie szaleje- to tylko 150KM.

    Ale może kiedyś bym wymienił. Mam koła 18, więc na pewno się zmieszczą i w przyszłości będę chciał rozwijać swoje GT. Na razie cały czas doprowadzam swoją alfę do porządku po poprzednim właścicielu, który niby o wszystko dbał, ale 9 miesięcy jej użytkowania pokazuje coś innego
    Dlatego fajnie jakby powiedział jakie dokładnie zaciski można zamontować.

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Można tak jak napisałem - 4ro tłoczkowe od Punto Abartha (grande) , to samo jest w Alfie Mito QV . Te ja mam zamontowane i wiem że to latwa droga. Poszukaj w dziale 'tuning - hamulce' wszystko tam opisane a inni koledzy opisują jak inne zaciski dostosować (od 166tki).

    Trochę pan Wójcik nawymyślał z tymi Premierami do Brembo Max. Nie żeby coś do Premierów, ja na Premierach prawie 200 tys przejździłem 156tką 1,6 i super było do po prostu codziennej ale przyjemnej jazdy. Ale czemu brembo Max? no on jest specem nie ja.

    Co do zmieszczenia w 18tki, to średnica to jedno, ale szerokość felgi jest ważna - bo na zewnątrz Brembo sterczy więcej niż zwykły zacisk i od wewnątrz o ramiona szprych potrafi ocierać. Ale 18tki to pewnie szerokie są i się raczej pomieści .
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 09-03-2017 o 18:51

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Można tak jak napisałem - 4ro tłoczkowe od Punto Abartha (grande) , to samo jest w Alfie Mito QV . Te ja mam zamontowane i wiem że to latwa droga. Poszukaj w dziale 'tuning - hamulce' wszystko tam opisane a inni koledzy opisują jak inne zaciski dostosować (od 166tki).

    Trochę pan Wójcik nawymyślał z tymi Premierami do Brembo Max. Nie żeby coś do Premierów, ja na Premierach prawie 200 tys przejździłem 156tką 1,6 i super było do po prostu codziennej ale przyjemnej jazdy. Ale czemu brembo Max? no on jest specem nie ja.

    Co do zmieszczenia w 18tki, to średnica to jedno, ale szerokość felgi jest ważna - bo na zewnątrz Brembo sterczy więcej niż zwykły zacisk i od wewnątrz o ramiona szprych potrafi ocierać. Ale 18tki to pewnie szerokie są i się raczej pomieści .
    Zmieścić się zmieszczą na pewno.
    W spadku po poprzednim właścicielu mam nakładki brembo na zaciskach:
    http://img.auctiva.com/imgdata/1/5/3...58835171_o.jpg
    Szczerze mówiąc nie wygląda to źle, chociaż wiem, że to raczej obciach i fajnie bybyło zmienić zaciski

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Nakładki...ze ja wcześniej na to nie wpadłem

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Nakładki...ze ja wcześniej na to nie wpadłem
    i od razu + 100 do hamowania xD i 100 do lansu xD

    w sumie lepsze to niż kołpaki z tarczami xD
    ______________________________________________

    Majster_85

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster_85 Zobacz post
    i od razu + 100 do hamowania xD i 100 do lansu xD

    w sumie lepsze to niż kołpaki z tarczami xD
    jestem ciekawy czy to jeszcze w Niemczech czy pierwszy wlaściciel w Polsce to wymyslił
    a wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160824_133112.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	224450

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam
    Nie chce zakładać niepotrzebnie nowego tematu wiec zapytam tutaj , posiadam gt na felgach 18' z wersji q2 i chciał bym zrobic swapa na duze brembo ewentualnie na zaciski brembo 305 mm .
    Nakieruje mnie ktos ? Jaki jest to mniej wiecej koszt ? Pasuje to plug&play ?

Podobne wątki

  1. [159] Tarcze i klocki hamulcowe - Brembo, ATE czy Bosch?
    Utworzone przez A.Krystian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory