Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Objawy zapchanej odmy.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matyzz
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie Objawy zapchanej odmy.

    Witam, jakie są objawy zapchanej, bądź uszkodzonej odmy? Czy to przez nią mogło wzrosnąć spalanie oleju.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    W mojej GT tej zimy odma się zapchała tzn: wyrzuciło troche oleju przez katalizator akurat na kostke pod domem :-P Wyczysciłem ten olej jeździłem tak parę dni i chyba zaczęła brać więcej oleju. Kupiłem drugą używaną odme wyczyściłem wraz z wężąmi benzyną ekstrakcyjną i po problemie. W zapchanej odmie po odkręceniu była taka lepka maź jakby budyń i nie odbijała w środku taka malutka sprężynka która jest w środku odmy. Ta sprawna poprostu byla tylko trochę zabrudzona sadzą w środku którą łatwo wyczyścić.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matyzz
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie

    A tak mniej więcej kolego jak ciągła olej?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Mi zimą odma zamarzła, przez wydech w trasie 30 km poszło ok.0,2-0,3 litra oleju, z wydechu czuć było smród spalanego oleju. Po wyczyszczeniu odmy i kilku rurek od ponad roku jest wszystko ok, nie ma żadnego zużycia oleju.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam, podłączam się do tematu. W moim GT na początku wyskoczył dwa razy błąd "NIEDOSTATECZNE CIŚNIENIE OLEJU SILNIKOWEGO", z czasem ubytek oleju,a przed świętami padła uszczelka pod wtryskiwaczem. Teraz zamierzam zabrać się za wyjęcie odmy, tylko czy da się to zrobić bez kanału ?
    I jeszcze pytanie czy ta kopułka, między turbiną a odmą powinna swobodnie przepuszczać w obu kierunkach (niby w środku jest sprężynka, ale podejżewam że jest do wymiany)?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ja swoją popsikałem szprejem do mycia felg, to taki fest żrący środek. Śmierdzi jakimś azbestem hehe. No i potem pod kranem gorącą wodą płukałem dość długo a na koniec wd 40 i sprayem do uszczelek (silikon) i tak jak ktoś mówił o nieodbijającej sprężynce, to teraz odbijała aż miło Ale to odma jest na tej rurze co idzie do tej gumowej między turbo a przepływką?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    tak do własnie rury

    tez w tym roku miałem chwilowy problem z odma w czasie zimy, gdy zamarzłą to w drodze do domu 10km świata za mną nie było widać a co ciekawe ubytku oleju prawie nie zauważyłem

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matyzz
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja mam tak, że swiata po za mna nie widac powyzej 2 tys obrotów, turbo regenerowane, wycieków brak ale olej idzie i idzie.. Ciśnienie na cylindrach w normie, uszczelniacze sprawdzane wiec chyba jedyna opcja to odma? Nie ma znaczenia czy zimny czy cieply, ciagle tak samo

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    samo zapchanie jak najbardziej możliwe ale to akurat łatwo sprawdzić, odpal auto na biegu jałowym i wyciągnij bagnet, jak będziesz miał bardzo duże ciśnienie w komorze korbowej to wiesz ze odma jest zapchana, w innym przypadku masz zle zregenerowana turbinę i uszczelnienie już pada

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matyzz
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie

    duze cisnienie tj. wydmuch ciepła przez bagnet i pary, czy zassanie bagnetu?
    Bo straszni kopci na niebiesko, a turbo bylo regenerowane, gwarancja jest, ale czy to jest dobrze zrobione to ni umiem ocenic i obstawiałem tez odme.
    Ostatnio edytowane przez matyzz ; 02-05-2017 o 21:50

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 24-02-2021, 22:09
  2. Przewód odmy
    Utworzone przez AlexChelu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 17:51
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Zaślepienie odmy
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory