Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Gdy zimny drżenie silnika i lekie wahnięcia obrotów - czy to DWUMAS?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie Gdy zimny drżenie silnika i lekie wahnięcia obrotów - czy to DWUMAS?

    Witam mam problem z GT 1,9 gdy zapalę na zimnym silniku auto lekko drży idzie to od silnika w momencie gdy jest to najmocniej odczuwalne widać na biegu jałowym jak wskazówka od obrotów także lekko drży ... jak auto ciepłe obroty się stabilizują i problem ustaje ale sporadycznie też potrafi czasem minimalnie zgubić stałe obroty na jałowy i wtedy zadrżeć.
    Mam założony nowy zawór EGR ale z tego co wiem przy założeniu nie została wyczyszczonaprzepustnica...
    Przy gaszeniu jest lekkie szarpnięcie silnikiem ale jakoś bez tragedii.
    Gdzie szukać przyczyny?
    Czy w poduszkach czy w nieszczęsnej dwumasie?......

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    19

    Domyślnie

    [MENTION=54228]Tomunia[/MENTION]

    Kiedyś czytałem na tym forum o pewnym patencie z dwumasą. mianowicie trzeba wrzucić 3 lub 5 bieg, 1000 obr/min silnika i gaz do dechy, jak są jakieś dziwne dźwięki lub hałasy, może świadczyć to o zużytym kole dwumasowym.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    32

    Domyślnie

    Sprawdź wtryski. Byc moze któryś jest uszkodzony i powoduje wibracje, to samo jeżeli chodzi o falujące obroty

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Podkarpacie. Jasło
    Auto
    AR 156 1.9JTD-m 16v 140km, Audi A4 B5 2.6 V6 150hp LPG
    Postów
    186

    Domyślnie

    Szarpnie przy braku podciśnienia z vacum lub kiepskim podciśnieniu, lub poduchy silnika.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał inferno7 Zobacz post
    Sprawdź wtryski. Byc moze któryś jest uszkodzony i powoduje wibracje, to samo jeżeli chodzi o falujące obroty

    Dokładnie. miałem podobną sytuacje - winny był lejący wtrysk.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 FL 1.9 150KM 3d
    Postów
    18

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. U mnie też występują lekkie drgania, napewno mam do wymiany tylna poduszka pod silnikiem. Podczas oględzin auta jeden z forumowiczów powiedział, ze 3 wtrysk lekko leje i to prawdopodobnie ze względu na uszkodzona wtyczkę. Wtyczkę mam lecz mój mechanik twierdzi ze nigdy się nie spotkał z przypadkiem uszkodzonej kostki i to by powodowało wywalanie błędu. Proszę o poradę silnik to 1.9 jtdm 150 bez Dpf i klap seryjnie.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Podkarpacie. Jasło
    Auto
    AR 156 1.9JTD-m 16v 140km, Audi A4 B5 2.6 V6 150hp LPG
    Postów
    186

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem wtyczka jako sama nie bo to tylko kawałek plastiku, przewody w wtyczce? może ale w tedy nie bo ło by impulsu do otwarcia wtrysku i by nie palił albo przerywał na któryś tłok. Nie koniecznie trzy wtryski leją jak ktoryś będzie mocno przelewał to korekty zmienią się dla wszystkich.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Dokładnie. miałem podobną sytuacje - winny był lejący wtrysk.
    byłem na wymianie rozrządu i powiedzieli że to nie od DWUMASY ale że raczej układ zasilania (czyli wtryski) dodam że auto potrafi dawać szczypiący w oczy smród spalin....

    i teraz pytanie warto wrzucić korekty z kompa bo mam program i kabel czy oddać do serwisu? Czy po korektach będziecie w stanie stwierdzić który uwalony ewentualnie?
    Warsztat mówi że potrzebują wtedy auto na klika dni aby zabrać wtryski oddać do punktu gdzie sprawdzą je itp... i nie wiem co robić oddawać czy sam szukać który to?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Możesz wstawić, nie zaszkodzi.
    Wydaje mi się, że próba przelewowa będzie bardziej miarodajna, niż te korekty. Do wykonania samemu, bez większych problemów.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomunia Zobacz post
    byłem na wymianie rozrządu i powiedzieli że to nie od DWUMASY ale że raczej układ zasilania (czyli wtryski) dodam że auto potrafi dawać szczypiący w oczy smród spalin....

    i teraz pytanie warto wrzucić korekty z kompa bo mam program i kabel czy oddać do serwisu? Czy po korektach będziecie w stanie stwierdzić który uwalony ewentualnie?
    Warsztat mówi że potrzebują wtedy auto na klika dni aby zabrać wtryski oddać do punktu gdzie sprawdzą je itp... i nie wiem co robić oddawać czy sam szukać który to?
    Ja bym oddał, najlepiej od razu do serwisu gdzie te wtryski robią. Znajdź serwis układów paliwowych, który ma możliwość diagnostyki kompem czy stanowisko warsztatowe na miejscu (pewnie większość). Po co płacić za 'pośrednictwo' mechanika który Ci je wyciągnie i zawiezie do drugiego serwisu. Wyjmą/włożą sprawdzą czy działa. Druga sprawa ,że obstawiamy wtryski, ale to internetowa diagnoza ;] równię dobrze może się okazać ze to regulator ciśnienia paliwa, czujnik temperatury w termostacie, sonda lambda czy jeszcze coś innego...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 16:03
  2. [159] Dwumas czy poduszki silnika?
    Utworzone przez darkghost w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 20:19
  3. drżenie silnika przy ruszaniu
    Utworzone przez spektakularny w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 14:41
  4. Przegub, poduszka silnika a może dwumas ??
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 15:03
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory