Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wgiety i zarysowany lewy prog na całej długości

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie Wgiety i zarysowany lewy prog na całej długości

    Witam

    Dałem dzisiaj auto na wymianę tarcz jak i klocków do pewnego zakładu w Krakowie, przy odbiorze okazało się ze Panowie mechanicy najprawdopodobniej zahaczyli o jakiś słupek i uszkodzili mi cały lewy próg tzn. jest "pognieciony" i porysowany na całej długości. Spisałem z właścicielem oświadczenie ze pokrywa wszystkie koszty naprawy. Co teraz z tym fantem zrobić ? Próg nadaje się do wymiany ?
    Zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18452245_1580194868718016_984267857_o.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	84.9 KB
ID:	228285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18472232_1580194788718024_979426220_o.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	64.6 KB
ID:	228286Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18426632_1580207062050130_1122419822_o.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	56.8 KB
ID:	228287
    Jeszcze gość do mnie ze wg. niego to koszt rzędu 800zł i ze on mi to zrobi bo ma dobrego znajomego blacharza ... Rzecz jasna nie zgodziłem się na to bo robota była by najprawdopodobniej na zasadzie wszystko po kosztach ...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Bez szpachli się nie obędzie więc są trzy wyjścia . 1.Prostowanie czego się da Szpachla i malowanie . 2 wymiana progu na inny używany . 3 wymiana progu na dorobiony . W takim przypadku jak Twój nie zgodziłbym się na szpachle . Wymagałbym stanu auta jak sprzed zdarzenia tj . bez szpachli . Wiadomo , że przy wymianie progu trzeba położyć szpachle w miejscach spawów ale w znacznie mniejszej ilosci

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    pan mechanik pokrywa sam czy z ubezpieczenia warsztatu?
    koszty czego? naprawy czy naprawy + auta zastępczego na czas naprawy?

    jeśli nie jest skrodowany od spodu to najpierw szukałbym speca od wyciągania wgnieceń/klepania, prostował ile się da aby jak najmniej szpachlować
    wycinanie to dla mnie ostateczność jak się nie uda wyprostować (spawanie wypala ocynk, szybciej zje rdza...)
    wycinanie i wstawianie dorabianego progu - nie wyobrażam sobie sytuacji że mam na aucie z jednej strony trójkąciki pokazujące miejsce na lewarek
    a na drugim ich nie ma - a na dorabianym zdaje się że trójkącików nie ma

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał karolszreder Zobacz post
    Bez szpachli się nie obędzie więc są trzy wyjścia . 1.Prostowanie czego się da Szpachla i malowanie . 2 wymiana progu na inny używany . 3 wymiana progu na dorobiony . W takim przypadku jak Twój nie zgodziłbym się na szpachle . Wymagałbym stanu auta jak sprzed zdarzenia tj . bez szpachli . Wiadomo , że przy wymianie progu trzeba położyć szpachle w miejscach spawów ale w znacznie mniejszej ilosci
    naprawa bez szpachli - spec od youngtimerów/oldtimerów i cynowanie, raczej drogo będzie
    mniej szpachli przy wymianie? ale gdzie mniej? to długie cięcia które trzeba wykończyć, wolałbym mieć wyklepany próg i szpachlowany z wierzchu niż spawany po dwóch długościach przy wymianie
    ...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja tylko wspomnę, że próg ma wewnątrz gąbkę w folii. Żeby czasem komuś nie przyszło do głowy go naciągać i prostować spawając punktowo. Może się od tego zapalić ta gąbka i mamy pożar auta w profilu zamkniętym, którego nie sposób ugasić.
    Jego można odwinąć i klepać od spodu. Ja mam takiego człowieka starej daty, który szpachlę używa tylko w razie konieczności i raz mi robił w jednej z moich GT taką operację. Tylko ja miałem mniej i na środku. Ale to też jest do zrobienia bez dużej ilości szpachli. Przy okazji zrób sobie konserwację wnętrza progu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 11-05-2017 o 20:41

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    słuszna uwaga, najpierw niech spojrzą przez gumki od spodu - dużo spraw da się tamtędy wyprostować
    specjaliści od wyciągania wgnieceń doklejają się klejem na ciepło bez spawania/zgrzewania
    ...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dla potomnych warsztat na ulicy Dobrego Pasterza w Krakowie ...
    Powiem wam jak było ... Z początku ani właściciel ani jego "pracownicy" odpowiedzialni za to się nie przyznali, zadzwonielm na policje bo szczerze nie wiedzialem co zrobić gdyż żadnego protokołu zdawczo odbiorczego nie podpisywałem, jak sie okazalo po rozmowie telefonicznej z panami funkcjonariuszami nawet radiowozu nie wezwą gdyż jest to sprawa cywilna itd itp jednym słowem zero pomocy. Po dłuższej rozmowie z właścicielem zakładu doszliśmy do porozumienia i spisaliśmy oświadczenie ze bierze to na siebie tzn. wszelakie koszty z naprawa tego progu , niestety nie spisałem nr polisy OC zakładu :/
    Macie jakiś zakład blacharski w Krakowie godny polecenia co zrobi mi to szybko i profesjonalnie , mam nadzieje ze gość się wywiąże co do pokrycia kosztów ...
    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez fatal1ty ; 12-05-2017 o 00:16

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MrKrzywy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków/ Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    słuszna uwaga, najpierw niech spojrzą przez gumki od spodu - dużo spraw da się tamtędy wyprostować
    specjaliści od wyciągania wgnieceń doklejają się klejem na ciepło bez spawania/zgrzewania
    Metoda naprawy bez lakierowania / usuwania wgnieceń tzw. PDR o której wspomina [MENTION=66302]opozycjonista[/MENTION] robi czasami cuda i pozwala uniknąć kosztów oraz zbędnej szpachli, ale w tym wypadku, pomimo nie najgorszego dostępu od tyłu, będzie problem. Uszkodzenia są raczej zbyt rozległe żeby ktoś się podjął wyciągnięcia tego tą metodą.
    Zostaje raczej klasyczna naprawa blacharska, w tym wypadku prostowanie profilu przez dojście od dołu, szpachla i lakierowanie z całą towarzyszącą zabawą. Dobry blacharz powinien wyciągnąć to na tyle, że warstwa szpachlówki będzie minimalna, nie bój się prosić o zdjęcia po blacharce.

    No i jak zawsze najlepiej było by to zrobić z OC warsztatu, po to warsztat płaci ubezpieczenie żeby z niego korzystać a w tym wypadku np. samochód zastępczy jak najbardziej by się przydał, bo to nie jest naprawa na jeden dzień...

    Jak masz ochotę na przejażdżkę poza Kraków to zapraszam do warsztatu

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    miałem na mysli nie na gotowo ale podszykowanie do lakieru przez specjalistę PDR, czasami warto połączyć dwie usługi
    ...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    [MENTION=33727]MrKrzywy[/MENTION] a jak z terminami ? Ile maksymalnie czasu może trwać naprawa wyżej wymienionego progu?
    Rzecz jasna po zdj za wiele nie widać lecz chciał bym mniej więcej wiedzieć ile coś takiego trwa .
    OC warsztatu nie mam :/

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Nie sądzę, by te uszkodzenia można było naprawić bez wymiany progu. Może i obawy o taką naprawę są słuszne, ale z drugiej strony - każda inna naprawa zostawi ślad, a to wiąże się ze spadkiem wartości pojazdu.
    Cytat Napisał fatal1ty Zobacz post
    jak sie okazalo po rozmowie telefonicznej z panami funkcjonariuszami nawet radiowozu nie wezwą gdyż jest to sprawa cywilna
    Zastosowali "spychologię", bo mają obowiązek przyjechać na takie wezwanie i co najwyżej na miejscu pouczyć o konieczności dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej. Można też było zgłosić nie uszkodzenie pojazdu, a zniszczenie mienia, co prawda to przestępstwo wymaga celowości działania, ale w tym przypadku miałeś celowe usiłowanie zatajenia szkody (liczyli, że odjedziesz i nie zauważysz). Koniecznie ustal, czy warsztat ma ubezpieczenie OC, bo dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela może okazać się znacznie prostsze, niż od właściciela warsztatu. Zwłaszcza, że biorąc pod uwagę koszt naprawy (moim zdaniem około 3 tyś /według cen ASO/), właściciel może się wypiąć i konieczna będzie sprawa cywilna.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 długości żarówek .
    Utworzone przez DENIZOTAC w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 18:51
  2. Pytanie o srubę 25 cm długości
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2016, 17:03
  3. [Giulietta] Giulietta TCT -automat 1.4 Mair 170KM Prog. 84 900,- i Dist. 91 900,-
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 23:15
  4. czy 2.0 ts ma kolektor o zmiennej długości?
    Utworzone przez bennyhill4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory