Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71

Temat: Zakup pierwszej w życiu Alfy

  1. #31
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    Wywnioskowałem to z ogłoszenia, a bywają jakieś oszustwa z tym związane?(fałszywy przycisk, który daje efekt placebo, albo coś w tym stylu?
    No właśnie, taki przycisk czerwonej lampki zapala się przede wszystkim w głowie.

    Ale Pafka kupił ładny egzemplarz, więc wszystko jest możliwe.

    Jak nie masz presji na Q2, to szukaj GT z JTD 150KM.
    Zrobisz później - jeśli Ci zależy - mapę na 180KM.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    Dobra! Wielkie dzięki za podpowiedzi, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku coś znajdę.. Chyba że chcesz się pafka pozbyć swojej bieli
    Nie - nie ma takiej opcji. Trafiła mi się naprawdę fajna sztuka, i zdecydowanie zostaje ze mną na dłużej. Tym bardziej, że ostatnio zrobiłem sobie przegląd aut które mógłbym ewentualnie kupić po GT, i moja motoryzacyjna przyszłość nie maluje się w różowych kolorach, hehe. To co mnie interesuje, jest w jakiś chorych cenach - a co gorsze, te ceny nie tylko za bardzo nie będą spadać, ale w wielu przypadkach będą nawet rosły... Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe lata auta zmieniać nie będę.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Lancia Lybra 2.4 JTD
    Postów
    8

    Smile

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Jak nie masz presji na Q2, to szukaj GT z JTD 150KM.
    Zrobisz później - jeśli Ci zależy - mapę na 180KM.
    Właśnie chodzi o to że zależy mi na tej wersji 170 km i właśnie myślę że w przyszłości z niej chciałbym wycisnąć koło 195km.
    Jednak wiem, że poszukiwania nie będą łatwe, więc zobaczymy.
    A Jak to jest faktycznie z tym Q2? I jak z awaryjnością tego systemu? Na forum za bardzo nic o tym nie widziałem, więc chyba nie ma problemów?

    A nad czym myślałeś pafka? Ciekawe jak będzie właśnie np za 10 - 15 lat z cenami takiej gt z q2 170, bo chyba nie ma ich zbyt wiele

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    A Jak to jest faktycznie z tym Q2? I jak z awaryjnością tego systemu? Na forum za bardzo nic o tym nie widziałem, więc chyba nie ma problemów?
    Z tego co wiem, to Q2 nie jest awaryjne. Już prędzej pada standardowy mechanizm różnicowy, i potem ludzie wstawiają Q2 żeby dłużej służył.

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    A nad czym myślałeś pafka?
    Brera TBi TI, GTV Spider 3,2, ... 4C, hehe. Poza Alfami też coś mi się podoba, ale cenowo również to nie wygląda akceptowalnie dla mnie (Infiniti Q60, Toyota GT86/Subaru BRZ, Peugeot RCZ, najnowsza Mazda MX-5).

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    Ciekawe jak będzie właśnie np za 10 - 15 lat z cenami takiej gt z q2 170, bo chyba nie ma ich zbyt wiele
    Raczej klasykami takie GT nie zostaną (w przeciwieństwie do GT z Busso), ale cena rynkowa zawsze pewnie będzie wyraźnie wyższa od pozostałych GT.
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 23-05-2017 o 07:37

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    GT 170KM od 150KM nie różni się niczym, prócz mapami, no i tym, że ma Q2. Także nie ma problemu kupić zwykłą wersję 150KM, dołożyć Q2 i zrobić mapę na 180-200KM.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Lancia Lybra 2.4 JTD
    Postów
    8

    Domyślnie

    Infiniti Q60.. szczęście nie droższe od pieniędzy

    No właśnie trochę ten temat śledziłem, czyli 170 w gt różni się tylko mapą, a w 147 są jeszcze inne wtryskiwacze w tej wersji.
    Dobra to już wszystko wiem, dzięki bardzo za pomoc!

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    Infiniti Q60.. szczęście nie droższe od pieniędzy
    Niestety Alfy wygórowały moje wymagania motoryzacyjne - dlatego niełatwo będzie mi kupić coś fajnego dla mnie po GT. Takie Q60 brałbym ewentualnie pod uwagę oczywiście jako auto używane, powiedzmy 5-10 letnie.

    Cytat Napisał bananiho Zobacz post
    No właśnie trochę ten temat śledziłem, czyli 170 w gt różni się tylko mapą, a w 147 są jeszcze inne wtryskiwacze w tej wersji.
    W GT też były różne wtryskiwacze - inne w CF3 a w CF4. 150 KM mamy w obu opcjach, a nie wiem czy 170 to już nie tylko CF4.
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 23-05-2017 o 12:07

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    różni się - przyciskiem w oryginale - a to za iles lat na rynku ma znaczenie (oryginalna kompletacja będzie droższa niż 150KM z mapą)
    ...

  9. #39
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Niestety Alfy wygórowały moje wymagania motoryzacyjne - dlatego niełatwo będzie mi kupić coś fajnego dla mnie po GT. Takie Q60 brałbym ewentualnie pod uwagę oczywiście jako auto używane, powiedzmy 5-10 letnie.
    Za kilka lat będziesz miał Giulię Veloce w dobrej cenie.

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Za kilka lat będziesz miał Giulię Veloce w dobrej cenie.
    Jedenaście lat temu zacząłem jeździć coupe, i uznaję tylko dwa nadwozia: coupe i roadster. Obecnie nic innego nie wchodzi w grę, i nie sądzę by w kolejnych latach coś mi się odmieniło. Jak nie będzie Giulii coupe to nie ma tematu...

Podobne wątki

  1. Zakup pierwszej alfy
    Utworzone przez route3001 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 19:01
  2. [159] Zakochałem się w 159. Zakup pierwszej Alfy w życiu - prośba o ocenę oferty
    Utworzone przez XLogic w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 13:23
  3. [159] [159] Zakochałem się w 159. Zakup pierwszej Alfy w życiu - prośba o ocenę oferty
    Utworzone przez XLogic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 21:28
  4. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez Pietras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 22:16
  5. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez 89ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory