Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: GT 3.2 V6 bagnet miarka poziomu oleju skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar GohuHG
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    5

    Domyślnie GT 3.2 V6 bagnet miarka poziomu oleju skrzyni biegów

    Witam wszystkich. Problem jak wyżej w temacie. Poszukuje takiej właśnie miarki. Skrzynia 6 biegów. Obojętnie czy nowa czy używana. W tej chwili to dla mnie rzecz priorytetowa. Jakieś namiary na kogoś kto ewentualnie może posiadać będę bardzo wdzięczny. (numer oryginału: 7687107) Mam nadzieję że pomożecie mojej czarnuli znowu odżyć...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jak nie znajdziesz to raczej da się dopasować od innego modelu (długość), widzę że korek bagnetu jest w 156 taki sam.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar GohuHG
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jest taki sam tylko że ma też taki sam numer czyli tak czy tak nie do zdobycia...

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeśli taki sam to raczej żaden problem, 1,8 jest sporo na złomie, da się bagnet podebrać.



    A jak Ci się sprawuje ta 3,2? Jakieś problemy?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-06-2017 o 23:12

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar GohuHG
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kolega ma taką trzy lata i jest ok. Trzeba się liczyć z nagminną wymianą opon (bo kusi) i je opony strasznie. Pali tyle ile wlejesz. No i jak dbasz tak masz. A co do mojej, mam ją całe 2 tyg i puki co stoi rozebrana. Nie mam miarki do SKRZYNI BIEGÓW a nie do silnika. Mecze się bo nie mogę zdjąć przegubu żeby wymienić osłonę gumową. Wszystko rozebrane tylko nie mogłem dzisiaj znaleźć zabezpieczenia...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tak, doczytałem że to do skrzyni, radziłbym i tak poszukać na złomie 156 z taką skrzynią- bywają, albo znaleźć kogoś kto rozprzedaje taką na części. Zerknij na OLX, jest co najmniej 8 anonsów o sprzedawaniu Alf z taką skrzynią na części, całą skrzynie można już tam kupić za 150 zł.
    Ja swoją Alfą już zrobiłem ponad 1300 km, pali koło 13l/100km, dziś jadąc jak zaspany emeryt uzyskałem spalanie 8l /100km, poniżej tej wartości już się raczej nie da. Ale za to jak to auto jeździ, kosmiczne przyśpieszenia, rasowy dzwięk silnika, rewelacyjna elastyczność.
    Ceny części kosmiczne- padł mi przewód dolny chłodnicy- cena 550zł, zamienników brak...musiałem taki kupić. Czeka mnie jeszcze synchronizator 2 biegu do zrobienia, muszę też sprawdzić sprzęgło, bo coś ciężko chodzi, ale z tym da się jeździć. Ja wszystko robię w ASO, nie mam warunków na samodzielne serwisowanie, bałbym się też trochę że coś popsuję.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 24-06-2017 o 22:25

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar GohuHG
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja dzisiaj robiłem instalacje kierunkowskazów bo było wszystko urwane i osłonę przegubu. Ja uzyskałem spalanie 9L jak ja prowadziłem do domu ale to była jazda mieszana. Kawałek 260 później jak emeryt 120 i trochę przez miasto. Fakt elastyczny na maxa no i dźwięk malina. Dodatkowo nagłośnienie bose też robi robotę. Muszę jeszcze trochę części zorganizować ale to jak będę w polsce za 2 tyg.
    Co do sprzęgła ono po prostu tak chodzi. U kolegi jest nawet jeszcze twardsze i ciężej chodzi niż u mnie.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To sprzęgło to dla mnie ważna informacja- nie chciałbym z powodu usterki sprzęgła wzywać lawety
    Kultura pracy silnika i jazda z nim- rewelacyjna, wystarczy dać gazu na średnich obrotach i auto skacze do przodu jak mocny diesel, tylko że kręci powyżej 7000 obr/min , próbowały się już ze mną ścigać jakieś Golfy GTI, Audi z jakimś czerwonym paskiem z tyłu, ale Alfa nie daje takim żadnych szans, tylko to spalanie trochę spore.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 25-06-2017 o 10:48

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar GohuHG
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mi padł wysprzeglik znaczy się ten tloczek przy skrzyni. Dlatego że auto stało 3 lata a płyn hamulcowy to było po prostu błoto. A co do sprzęgła yo jak chodzi za lekko to znaczy że to po woli wysprzeglik siada

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni biegów 2.0 mjtd
    Utworzone przez Leciej w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 19:58
  2. [159] TBI Miarka poziomu oleju
    Utworzone przez bibol166 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 12:56
  3. Jak sprawdzić stan poziomu oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez Sikora w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 12:28
  4. Gdzie znajduje sie bagnet od poziomu oleju w skrzyni biegow?
    Utworzone przez damian2709 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 09:43
  5. [155] Bagnet poziomu oleju w skrzyni.
    Utworzone przez Michu1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory