Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Brak mocy na niskich obrotach

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie Brak mocy na niskich obrotach

    Witam . [notranslate]Alfa[/notranslate] GT JTD 150 km 2006 r . Tak jak w temacie w mojej alfie do 3 tys obr brak mocy w ogóle się nie zbiera. Stało się to nagle podczas jazdy. brak błędu mcsf
    To co zrobiłem :
    1. Odpięcie przepływki zero zmian
    2. sprawdzenie wężyka na turbinie (obecny na miejscu)
    3. sprawdzenie czy sztanga turbiny chodzi ,wężykiem i strzykawką (chodzi bez problemu )
    4. wyjęcie EGR czyszczenie , podanie 12 v na cewkę chodzi ładnie
    5. Podpięcie pod komputer: obecny bład egr p0401 kasowanie na chwile pomaga po czym znów się pojawia
    na postoju pokazuje 95% otwarcia egr kilka krotne dodanie gazu powoduje zmianę tej wartości na 3 % i "sterowanie egr wył"
    6. podczas szybszej jazdy z podpiętym laptopem wyskoczy błąd egr i zaworu overboost ,(wyskoczył mcsf) . usunąłem błąd overboost nie wrócił błąd egr cały czas powraca.
    Pytanie , gdzie dalej szukać . Czy to może winna czujnika ciśnienia doładowania ?
    Dodam ze parę tyg wcześniej czyściłem egr , założyłem zaślepkę z otworami , czyściłem czujnik doładowania ,
    wymieniłem wąż miedzy przepływką a turbo . Bardzo proszę o pomoc .

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Mam podobny problem, byłem nawet u Mirka w Krakowie bo myślałem że mam chu.. mapę wgraną. U mnie milczy do 2,5 tys. Posprawdzałem podobnie jak powyżej i powstała diagnoza - turbina padło sterowanie geometrią. Swoją drogą na stronie CONMIR jest bardzo szczegółowa relacja jak wyczyścić sterowanie geometrią. Jeszcze nie sprawdziłem - ale to mnie czeka i jeśli można to podepnę sie do tematu.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ja już swój problem rozwiązałem nie dawalo mi to spokoju, wiec rozebralem pol auta, bylem gotow wyciagac kolektor, ale cale szczęście znalazłem przyczyne na silniku po stronie aku za nim idzie wężyk do zaworu od geometri. Jest łączony on kawałkiem grubszego wężyka bylo to rozerwane. Przez to nie dzialala geometria turbo, na logach widac bylo ze linia wykresu cisnienia doladowania a cisnienia oczekiwanego ma ten sam kształt ale niższe znaczaco parametry. Mam nadzieje ze swój problem także rozwiazesz. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bąku Zobacz post
    Mam podobny problem, byłem nawet u Mirka w Krakowie bo myślałem że mam chu.. mapę wgraną. U mnie milczy do 2,5 tys. Posprawdzałem podobnie jak powyżej i powstała diagnoza - turbina padło sterowanie geometrią. Swoją drogą na stronie CONMIR jest bardzo szczegółowa relacja jak wyczyścić sterowanie geometrią. Jeszcze nie sprawdziłem - ale to mnie czeka i jeśli można to podepnę sie do tematu.
    Większość z jeżdzących JTD powinno tę zmienną geometrię prędzej czy później wyczyścić. Dużo brudzenia ale efekt jest Mi też sztanga chodziła jak trzeba ale okazało się, że jest w środku pełno syfu. Teraz zero błędów, przyspiesza już od dołu, kręci się do czerwonego pola, odzyskana moc silnika. I nawet nie zastanawiaj się - jak pomoże choć trochę to już masz przynajmniej jedną, najcięższą rzecz zrobioną.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Większość z jeżdzących JTD powinno tę zmienną geometrię prędzej czy później wyczyścić. Dużo brudzenia ale efekt jest .
    A jeżeli miałem regenerowaną turbinę to ten syf mógł być wyczyszczony ?

    Mam podobny problem z tym że moc pojawia się po około 2000-2200 obr a czasem jak wcisnę konkretnie gaz to jest taki efekt że po 2000 tys łapie moc a około 3000 tys dostaje jakby dodatkowego kopa i wtedy puści dyma. W najbliższych dniach mam się umówić na diagnostykę w czasie jazdy ale wymieniłem juz czujnik ciśnienia doładowania, czyściłem EGR, wymieniłem zawór overboost, turbo po regeneracji, zaślepiłem klapy w kolektorze, kolektor wyczyszczony, klapy wyprogramowane. Już sam nie wiem, może jeszcze przepływka? Odpinałem ale żadnych zmian nie ma choć czytałem że komputer jak nie widzi przepływki to sam sobie dobiera parametry według ostatnich odczytów? W sumie jest w aucie od nowości a już ponad 200 tys km na budziku...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 jtd
    Postów
    1

    Domyślnie

    U mnie też łapie dopiero od 2,8/3k obrotów. Prawdopodobnie jest uszkodzony zbiornik podciśnienia. Sprawdź u siebie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Panowie uporałem się z problemem, tj wymieniona geometria turbiny. GT odzyskała sporo wigoru, spadło spalanie - nie wiem czy komputer nie zgłupiał bo na trasie wczesniej miałem około 6,2 a teraz 4,8 na zakopiance w obie strony. Przy okazji wywaliłem EGR ale pojawił jest motor control failure - na diagnostyce widać że dostaje za dużo powietrza. Na wolnych obrotach powinien mieć 308 a dostaje 438. Fachura twierdzi że jeszcze przepływka może być problemem.
    Acha i jak już dostał mocy to sprzęgło nie daje rady i zaczyna się ślizgać.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    po zaślepieniu EGR bez wyprogramowania go z komputera zawsze jest przekłamanie masy powietrza na niskich obrotach. to co do tej pory szło przez egr silnik musi zassać dodatkowo przez filtr powietrza i przepływomierz pokazuje większą masę.
    Ostatnio edytowane przez jarzon ; 05-02-2018 o 12:21

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Koleś wyprogramował go "swoim" programem i waliło błąd. Dzizisj wgrał inny program od jakiegoś speca z częstochowy i jest ok. Jest moc, nie dymi i pięknie się zbiera.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Jedź do dobrego tunera a nie do jakiegoś magika co ściąga soft z netu.

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach, drgania - 1.9 JTD 16V 140km
    Utworzone przez krzywda w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 23:06
  2. [146] Boxer 1.6 , Brak mocy , dusi się na niskich obrotach.
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 22:18
  3. Brak mocy na niskich obrotach i szarpanie 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 20:23
  4. [159] Brak mocy na niskich obrotach 1.9 120 KM
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 19:55
  5. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory