Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Jakie opony do GT ?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do załączającego się ASR to tyle zmiennych, że to nic nie mówi - u mnie na 2ce a u mnie na 3ce miga - choćby asfalt, ba miejsce na jezdni niby z tym samym asfaltem a różna przyczepność może być. O temperaturze (asfaltu i opon) nie zapominając itd.

    A co do mikropęknięć na Nokianch zLine - o co chodzi ?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    A co do mikropęknięć na Nokianch zLine - o co chodzi ?
    Tak to wygląda, problem powrzechnie znany w Nokianach Z Line.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opona.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	108.5 KB
ID:	234885

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Eee, to bzdet , to na nic nie wpływa w praktyce. Właśnie poszedłem sprawdzić bo przypomniało mi się że gdzieś to u siebie widziałem -tak samo mam w Bridgestone Turanza jakieśtam 2,5 letnie. Na Nokianach zLine pewnie też skoro to powszechne (mam je w Vce 3ci czy 4ty sezon) , ale nie zwróciłem uwagi w ogóle a teraz nie sprawdzę bo u mechanika to auto. Jak dla kogoś to ma znaczenie to wiadomo - jest z czego wybierać. Ale jak nie ma to te Nokiany są bardzo fajnymi oponami w rozsądnej cenie, z bardzo dobrym czuciem, choć może nie w topie w testach już, ale wciąż w gronie bardzo przyzwoitych.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Na temat tak wygladających opon są skrajne opinie - od takich, że jest to tylko nic nie znacząca estetyka, po takie, że tak wyglądające opony nadają się na śmietnik.
    Faktem jest, że w moich Alfach opony nie mają łatwo, bo lubimy jeździć bardzo dynamicznie w zakrętach - a podobno takie właśnie peknięcia w takich miejscach są wynikiem właśnie dynamicznej jazdy w zakrętach. Jednak kupiłem opony klasy premium dlatego, że mam spore wymagania co do opon. Gdyby tak wyglądały tanie chinole to nie miałbym żadnych zastrzeżeń, a tymi Nokianami przez te pęknięcia jestem rozczarowany. Choć jeździ mi się na nich bardzo dobrze - wyraźnie lepiej niż na Pirelli P Zero Nero GT.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    W rozmiarze 225/40R18 miałem/mam Pirelli P Zero Rosso, Barum Bravuris 3HM, Bridgestone Turanza (mam obecnie). Pirelli na suchym rewelka, na mokrym średnio, szybkie zużycie, bardzo drogie.
    Barum na suchym średnio, na mokrym średnio, zużycie ok, cena korzystna, dwie opony poszły do reklamacji po roku jazdy i przebiegu 20tyś (zrobiły się jajowate).
    Obecnie mam na przodzie Turanzy a na tyle Barumy. Bridgestone na suchym bardzo dobrze(prawie jako P Zero Rosso), na mokrym lepiej od Pirelli, cena do przeżycia, zużycie jeszcze ciężko ocenić. Tak więc z tych trzech mogę polecić Turanzy. Do dynamicznej jazdy JTDkiem są aż za dobre.
    Ostatnio edytowane przez mufas ; 12-09-2017 o 08:37

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    i co najciekawsze, Turanzy są "Made in Poland"

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Na temat tak wygladających opon są skrajne opinie - od takich, że jest to tylko nic nie znacząca estetyka, po takie, że tak wyglądające opony nadają się na śmietnik.
    Faktem jest, że w moich Alfach opony nie mają łatwo, bo lubimy jeździć bardzo dynamicznie w zakrętach - a podobno takie właśnie peknięcia w takich miejscach są wynikiem właśnie dynamicznej jazdy w zakrętach. Jednak kupiłem opony klasy premium dlatego, że mam spore wymagania co do opon. Gdyby tak wyglądały tanie chinole to nie miałbym żadnych zastrzeżeń, a tymi Nokianami przez te pęknięcia jestem rozczarowany. Choć jeździ mi się na nich bardzo dobrze - wyraźnie lepiej niż na Pirelli P Zero Nero GT.
    Starsze Savy w mojej 166 tego "szlaczka" nie mają, a też obrywają ciężką Vka nad nimi. A Bridgestony wspomniane moje popękane podobnie są w turlającej się, z lekkim silnikiem , na pewno nie atakującej zakręty Maździe - i objawy jak na powyższym zdj Nokiana.
    Więc na pewno nie ma ten stan - tzw mikropęknięć wg mnie , żadnego związku ze sposobem użytkowania. Jak już to ze zbyt delikatnym "atakowaniem" zakrętów - przy ostrym by się krawędzie starły przy płużeniu przodem Vką
    Coś podobnego pamiętam przed laaaaty a jakichś Pierelli miałem. No nie wiem, wg mnie to nie problem żaden, ważne jak opona trzyma a nie jak wygląda, bo wytrzymałościowo też to nie ma znaczenia (trzyma konstrukcja w głębi) .

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Hej, też właśnie zamierzam zmienić opony w GT i poważnie zastanawiam się na CrossClimate+. Ludzie narzekają tak naprawdę tylko na przyczepność na lodzie, a nie oszukujmy się, nawet dobre zimówki cudów na lodzie nie zdziałają. Gdybym jeździł tylko po mieście nawet bym się nie zastanawiał nad innymi oponami, ale że mój rodzinny dom znajduje się w Sudetach i przynajmniej raz na trzy tygodnie tam bywam, to obawiam się trochę ich sprawności w trudniejszych warunkach. Teraz mam Barum Bravuris 2 205/55 R16, już trochę zużyte, po poprzednim właścicielu i potwierdzam, że opony są przeciętne na mokrym, już dwa razy miałem ciepło przy większym deszczu jak poczułem aquaplaning. Na suchym też bez rewelacji, mam wrażenie, że auto jest trochę gumowe.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    aktualnie mam kormorany Gamma b2 225/40 18 i po 2gim sezonie nadają sie do wymiany, pierwszy sezon w miarę ok ale aktualnie na suchym dobrze ale na mokrym masakra

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja mam Uniroyal Rainsport 3 i narzekać nie mogę. Lepiej chyba trzymają się na mokrym niz na suchym ale jak na razie (3 już sezon) zastrzeżeń nie mam. Rozmiar 225/45/17.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Jakie opony dac na przod a jakie na tył??
    Utworzone przez mati145 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 23:37
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22
  4. [146] Jakie opony???
    Utworzone przez Godi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 20:46
  5. [166]opony jakie?
    Utworzone przez michal w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory