Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Selespeed - nie działa pompa czasami

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kyokushin
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    jest
    Postów
    26

    Domyślnie Selespeed - nie działa pompa czasami

    Pojawił się taki problem: po jakimś czasie jazdy, lub ewentualnie nagrzaniu, przestaje działać pompa selespeed.

    Wymieniłem przekaźnik, nic to nie dało. Gdy zaistniała sytuacja że nie działa pompa, nawet podmieniałem przekaźnik na zimny - to samo. Poziom płynu oczywiście poprawny.

    W komputerze błąd ciśnienia na pompie, natomiast ten błąd wynika z tego, że pompa nie działa i ciśnienie jest za niskie.
    Zanalizowałem jak to działa, na wyłączonym silniku pompa pracuje co 2 zmiany zbiegów (podnosi ciśnienie jak spada poniżej ok 38 bar), na włączonym co 4-5 bieg, analogicznie. Oczywiście też powinna pracować przy otwarciu lewych drzwi.

    Natomiast, zdarza się tak, że pompa nie działa, wtedy skrzynia blokuje się na biegu które auto miało. Stanęło dziś na środku drogi, i nie szło nawet przepchnąć (zapięta była jedynka), więc klasycznie odjazd na lawecie w stronę zachodzącego słońca.
    Autem jeździ żona, tak więc nie wiecie jakie mam piekło teraz w domu. Siódma brama.

    Przeczyściłem wszystkie możliwe kabelki, wtyczki, styki, dochodzące do pompy, nic to nie dało, nadal po hmm, nazwijmy to nagrzaniu, pompa przestaje pracować, wali błędem, i biegów nie da się zmieniać.

    Wygląda tak jakby coś nie dawało na pompę sygnału, ale w komputerze nie ma żadnego innego błedu poza tym brakiem ciśnienia.
    Czujnik oczywiście działa, i pokazuje np 28 barów. Jak auto ostygnie, znowu pompa zaczyna działąć i podnosi ciśnienie tak do 45.
    Akku naładowane, komp resetowany, dalej to samo.

    Pompa "jak działa", to działa dobrze, biegi też chodzą dobrze, szybko, dół/góra. Nie wydaje dziwnych dźwięków etc.
    Na podłączonym multiecu skan jak wybieram aktywację pompy, to widać jak działa przekaźnik, zmienia się ciśnienie, i oczywiście słuchać jak pompa pracuje.
    Natomiast jak przestanie, to cisza, nic widać tylko że przekaźnik na chwilę się załącza, ale nic dalej się nie dzieje.

    Przez 4 lata w zasadzie większych problemów nie miałem, a teraz taki zonk, autko ma 120 tys przebiegu.

    Macie jakiś pomysł, albo jakiegoś specjalistę od selespeeda w okolicy Wawy?
    Dalej nie dojadę bez lawety. W zasadzie da się autem zrobić kilka kilometrów, i później przymusowy postój.

    http://www.alfaowner.com/Forum/gener...our-money.html
    To może być coś w tym stylu, hmm. Kiedyś miałem podobnie z rozrusznikiem. Nie wpadłem na to żeby puknąć tą pompę.

    Nawet nie od temperatury to może zależeć, tylko przypadku, jak się silnik w pompie ustawi.
    Ostatnio edytowane przez Kyokushin ; 19-09-2017 o 01:14

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Ciśnienie za małe.
    Do kontroli akumulator tzw. grucha
    Silnik w pompie do przegládu pewnie szczotki do wymiany.
    Stukałeś w silnik czymś metalowym jak nie chce pracować?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kyokushin
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    jest
    Postów
    26

    Domyślnie

    Ciśnienie za małe, bo pompa nie pompowała.

    W pompę nie zdążyłem postukać, auto już w warsztacie, pompa jutro leci do poznania do regeneracji, pewnie szczotki, ryzyk fizyk.
    W wawie nie mogłem znaleźć warsztatu który by ogarnął regenerację.

Podobne wątki

  1. Nawiew czasami nie działa.
    Utworzone przez dexter1213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 23:39
  2. Pompa selespeed
    Utworzone przez Irek Czyżewski w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 19:54
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 20:36
  4. [145] Czasami nie działa obrotomierz
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 23:45
  5. pompa selespeed
    Utworzone przez lemione w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory