Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Felgi 16" kontra 17"

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Raczej to nie 3.2, bo do 3.2 felgi 16" najzwyczajniej w świecie się mieszczą się na zaciski z przodu.

    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    3.2 miałem w półtora roku temu, ale do dzisiaj się sądzę z PZU o odszkodowanie za tamten samochód, więc zdecydowałem się na drugą GT ale już tylko z 1.8, co by znowu nie być 50% wartości samochodu w plecy w razie jakiejś szkody :-( Brakuje trochę tej mocy i dźwięku, ale muszę powiedzieć, że tym 1.8 też się przyjemnie jeździ. Na pewno jest ciszej, czuć że, przód auta jest zauważalnie lżejszy, więc zakręty jakoś fajniej się bierze, tylko masażu pleców brak. Co ciekawe przy prędkościach autostradowych to 3.2 paliło mniej, bo 9.0-9.5l a 1.8 już się trochę męczy i jest te 10-11l Swoją drogą to znowu miałem pecha i zaraz po zakupie musiałem silnik remontować, bo ukruszył się jeden zawór, za dużo oleju brała i go wypaliło widocznie. Jednak TS to TS :-D

    Wracając do tematu, w 3.2 jest felga 7.5J i tam rzeczywiście nie byłoby problemu z oponą 225/45, ale nie wiem jak to będzie działać na feldze 7J. Interesują mnie raczej oryginalne felgi i to najchętniej takie jak miałem w poprzedniej, szprychowe, klasyczne. Mam coś do nich słabość.

    Te wyglądają fajnie: http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-7...845710375.html i mają ET35, więc byłoby trochę więcej miejsca na szerszą oponę. Chyba, że rzeczywiście kupić felgi 7.5J?

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha, no to tylko kwestie wizualne pozostają. I ceny opon, lepiej 205 porządne niż dziadostwo 215 czy 225 o ile różnice w cenach bylyby istotne.
    Akurat 225 są zauważalnie tańsze niż 215

    PS. Jak wy jeździcie na tych 18"? Ja to już przy 17 się zastanawiam czy jest sens montować do jazdy na co dzień.
    Ostatnio edytowane przez brute4c ; 28-09-2017 o 11:17

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie Felgi 16" kontra 17"

    Co wy tak narzekacie na te 17” ? Gdybym miał mocniejszy silnik to 18” bym wpakował.

    Auto trzyma się drogi bdb, wyglada świetnie. Na brak amortyzacji nie mogę narzekać a mam je na springach eibacha wiec mam twardziej. Uważam ze jest to świetne połączenie właśnie Eibach+felga 17” lub 18” i rozporki. Auto trzyma się jak przyklejone.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    U siebie miałem 18" wraz z ProKit/H&R na B8 i Alfą jeździło się do pracy, zawodziło dzieciaki do szkoły i na wypady. Nikt z domowników nie marudził, że twardo etc. Tyle, że jak wspomniał Andrzej drogi u nas cacy. Do Wrocławia 18" bał bym się zakładać ale 17" z mocną oponą już jak najbardziej.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Ja akurat teraz wynajmuję mieszkanie w ścisłym centrum, więc praktycznie sama kostka brukowa i tory tramwajowe, plus wysokie krawężniki, nawet podwórko gdzie zostawiam samochód jest zwykłym nierównym klepiskiem, więc generalnie 17" to jednak dla mnie maks.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Na Wrocław to tylko jeep


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Albo GT na 205/55R16 :-D

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    Ja akurat teraz wynajmuję mieszkanie w ścisłym centrum, więc praktycznie sama kostka brukowa i tory tramwajowe, plus wysokie krawężniki, nawet podwórko gdzie zostawiam samochód jest zwykłym nierównym klepiskiem, więc generalnie 17" to jednak dla mnie maks.
    Te felgi z linku
    http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-7...845710375.html

    faktycznie występują w 2 ET - do GT o ile pamiętam 35 czy 38 i do 156 około 40.

    Musisz sam zdecydować, ale jak masz drogi o jakich piszesz hmm ... kwestie indywidualne. Szprychy generalnie optycznie zmniejszają koło.
    No nie wiem, szprychowe 16tki (205/55/16) Alfowskie i [notranslate]Alfa[/notranslate] GT też całkiem przyjemnie wyglądają razem, a balona więcej, węższa - koleiny nie wyrywają kierownicy, węższa - mniejsze opory dla 140 koni , opony tańsze - można lepsze kupić.
    17 z niskim profilem - potęguje zalety układu kierowniczego Alfy, czuje się faktycznie grubość farby pasów namalowanych na jezdni, reakcja na ruch kierownicą natychmiastowa. Trakcji czy hamowania czy trzymania w zakręcie dla 140 koni więcej niż szerokość 205mm to jednak nie trzeba, no moooże czasem w zakręcie. Ale to niuans , nie wykorzystasz.

    Zalety i wady znasz ja na drogi jakie opisujesz odpuściłbym 17 z profilem 215/45 czy 225/45 jednak. Na drogi jak w Rzeszowie - można naleśniki zakładać spokojnie. Ale kostka, torowiska, koleiny oj nie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-09-2017 o 15:13

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    No właśnie mam teraz szprychowe 16, identyczne jak tutaj: http://images.autoexposure.co.uk/AET...1701321_4b.jpg i moim zdaniem trochę pokracznie to wygląda, prawie dwa miesiące mam samochód i nie mogę się przyzwyczaić. Wcześniej miałem takie: http://ipocars.com/imgs/a/a/g/c/n/al...2007_4_lgw.jpg Tak jak pisałem, zastanawiam się nad zmianą ze względu na estetykę i właśnie nie do końca przyjemne odczucia z szybkich zakrętów. Weekendami jeżdżę po krętych drogach kotliny kłodzkiej i tam naprawdę idzie łatwo sprawdzić granice przyczepności samochodu. Nie potrzeba wcale dużej mocy.

    Opony zakładałbym na razie CrossClimate+ więc różnica w cenie spora 205/55R16 to jakieś 360zł szt. a 215/45R17 to już 540zł szt. jakby się okazało, że nie dają rady w zimie to CC zostałyby na letnie, a do tego jeszcze trzeba dokupić zimówki za drugie tyle. Czyli 15-20% wartości samochodu w opony :-D

    Na razie opcje są trzy:
    • Zostać przy 205/55R16
    • Zmienić na 215/45R17 z felgą 7J
    • Zmienić na 225/45R17 z felgą 7.5J i ET bliższym 35mm


    Przemyślę jeszcze temat.
    Ostatnio edytowane przez brute4c ; 28-09-2017 o 15:52

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    He, obydwie szprychówki znam doskonale, sporo na nich objeździłem - 16tki szprychowe powyżej wspomniane są takie "milutkie" i sympatyczne , " z epoki" , nie udają niczego, jedynie marną jakość lakieru miały (chyba prod w Turcji) , a 2 komplety miałem - łuszczył się od spodu ramion . 17tki przytoczone powyżej to wzór ze 147 GTA i są genialne, i stylistycznie i wykonaniu , nie są przesadnie ciężkie itd, chwalę nie tylko dlatego że takie mam Tylko ich czyszczenie brrrr.... tyle zakamarków pod kątem prostym...

    Wersja Crossclimate + 16 do tzw daily chyba najbardziej mi by pasowała.

    Co do zakrętów to się nie zgodzę ale ok
    No , czyimiś wydatkami nie można kierować, ale uważam, że koła do auta powinny być dopasowane pod wzg mocy, Alfisti zbyt często idą drogą pozorów niestety - wielkie fele, szeeererokie opony , niski zawias , wielkie BBK - i wszystko po nic . Czyste pozory i nic za tym nie stojące. Osobiście mi się to nie podoba, czasem ma uzasadnienie, ale bardzo, bardzo rzadko.

Podobne wątki

  1. Artykuł "Auto świat" - Alfa Romeo MiTo kontra Mini
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory