Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Felgi 16" kontra 17"

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Wcześniejsze były super. Aktualne co masz to takie sobie, kiepsko wyglada na nich.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    He, obydwie szprychówki znam doskonale, sporo na nich objeździłem - 16tki szprychowe powyżej wspomniane są takie "milutkie" i sympatyczne , " z epoki" , nie udają niczego, jedynie marną jakość lakieru miały (chyba prod w Turcji) , a 2 komplety miałem - łuszczył się od spodu ramion . 17tki przytoczone powyżej to wzór ze 147 GTA i są genialne, i stylistycznie i wykonaniu , nie są przesadnie ciężkie itd, chwalę nie tylko dlatego że takie mam Tylko ich czyszczenie brrrr.... tyle zakamarków pod kątem prostym...

    Wersja Crossclimate + 16 do tzw daily chyba najbardziej mi by pasowała.

    Co do zakrętów to się nie zgodzę ale ok
    No , czyimiś wydatkami nie można kierować, ale uważam, że koła do auta powinny być dopasowane pod wzg mocy, Alfisti zbyt często idą drogą pozorów niestety - wielkie fele, szeeererokie opony , niski zawias , wielkie BBK - i wszystko po nic . Czyste pozory i nic za tym nie stojące. Osobiście mi się to nie podoba, czasem ma uzasadnienie, ale bardzo, bardzo rzadko.
    Kolega db pisze!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ja mam 225 na feldze 7 calowej . Nie ma potrzeby 7.5 .
    Ja osobiście polecam oponę 225 bo profil jest wyższy niż przy 215 a to zawsze trochę i wygodniej i bezpieczniej dla felgi a przede wszystkim dużo taniej.
    Ale jest i minus. Rodzina 156 147 Gt jest przy takiej oponie okropnie podatna na koleiny.
    Co do komfortu to dla mnie 17' w poliftowej 156 jest bardzo wygodne . Dużo bardziej niż 15' w 147 . Nie wiem do czego bliżej jest Gt.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    He, obydwie szprychówki znam doskonale, sporo na nich objeździłem - 16tki szprychowe powyżej wspomniane są takie "milutkie" i sympatyczne , " z epoki" , nie udają niczego, jedynie marną jakość lakieru miały (chyba prod w Turcji) , a 2 komplety miałem - łuszczył się od spodu ramion . 17tki przytoczone powyżej to wzór ze 147 GTA i są genialne, i stylistycznie i wykonaniu , nie są przesadnie ciężkie itd, chwalę nie tylko dlatego że takie mam Tylko ich czyszczenie brrrr.... tyle zakamarków pod kątem prostym...

    Wersja Crossclimate + 16 do tzw daily chyba najbardziej mi by pasowała.

    Co do zakrętów to się nie zgodzę ale ok
    No , czyimiś wydatkami nie można kierować, ale uważam, że koła do auta powinny być dopasowane pod wzg mocy, Alfisti zbyt często idą drogą pozorów niestety - wielkie fele, szeeererokie opony , niski zawias , wielkie BBK - i wszystko po nic . Czyste pozory i nic za tym nie stojące. Osobiście mi się to nie podoba, czasem ma uzasadnienie, ale bardzo, bardzo rzadko.
    Crossclimate + 17 to też nie taki znowu wymysł na daily. Zgadzam się i też zauważyłem, że niektórzy mają tendencję do takich zmian, ale nie uważam, że założenie felg o jeden rozmiar większych jest taką zmianą. Według katalogu, 1.8TS była dostępna z całą paletą felg od 15 aż do 18 cali, więc nie jest to żadna wydziwianie. Zakładanie 19 cali z semi-slic to była by przesada, a widziałem niedawno na forum, że ktoś tu taką 1.8TS ma :-D Mi zależy tylko, żeby auto wyglądało proporcjonalnie, a na felgach 16" niestety tak nie jest. Moim jedynym problemem jest zdecydowanie, czy ta zmiana jest dla mnie warta kompromisu w komforcie i cenie ogumienia, w zamian za lepszy wygląda i precyzyjniejsze prowadzenie :-)

    PS. Tutaj fajnie widać jak zmiana szerokości felgi i ET wpływa na jej położenie względem piasty :-) http://uniwers.vot.pl/et/
    Ostatnio edytowane przez brute4c ; 29-09-2017 o 14:56

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    ...D Mi zależy tylko, żeby auto wyglądało proporcjonalnie, a na felgach 16" niestety tak nie jest. Moim jedynym problemem jest zdecydowanie, czy ta zmiana jest dla mnie warta kompromisu w komforcie i cenie ogumienia, w zamian za lepszy wygląda i precyzyjniejsze prowadzenie :-)...
    Na Wrocławskich drogach z tego co wiem, to raczej im szersze koło, tym mniej precyzyjnie do precyzji potrzeba drogi przyzwoitej. 225 w koleinach ciągnie na boki jak głupie.
    GT chyba faktycznie w instrukcji do 18" włącznie ma dopuszczone, 156 i 147 nie.
    No ale jak nie wypróbujesz to się nie dowiesz

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar RafalP.
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 sw lift 1.9 jtd 16v 2003r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Nie ma wielkiej różnicy w kolejkach między 215 i 225 najlepiej trzymać obie ręce na kierownicy bo potrafi z znienacka szarpać

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Felgi 16" kontra 17"

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    Crossclimate + 17 to też nie taki znowu wymysł na daily. Zgadzam się i też zauważyłem, że niektórzy mają tendencję do takich zmian, ale nie uważam, że założenie felg o jeden rozmiar większych jest taką zmianą. Według katalogu, 1.8TS była dostępna z całą paletą felg od 15 aż do 18 cali, więc nie jest to żadna wydziwianie. Zakładanie 19 cali z semi-slic to była by przesada, a widziałem niedawno na forum, że ktoś tu taką 1.8TS ma :-D Mi zależy tylko, żeby auto wyglądało proporcjonalnie, a na felgach 16" niestety tak nie jest. Moim jedynym problemem jest zdecydowanie, czy ta zmiana jest dla mnie warta kompromisu w komforcie i cenie ogumienia, w zamian za lepszy wygląda i precyzyjniejsze prowadzenie :-)

    PS. Tutaj fajnie widać jak zmiana szerokości felgi i ET wpływa na jej położenie względem piasty :-) http://uniwers.vot.pl/et/
    Na 17 tez nie jest proporcjonalnie.
    GT tylko 18 lub 19..
    Przy 7 calach szerokości maks 215. Mam 225 na 7 i szukam 7.5 albo zrobie sobie stalówki 8.5 cala które mi wejdą na brembo.

    Co do 19 z 1.8 TS To pewnie wdziałeś moja. I moim zdaniem jest idealnie ani za malo ani za duzo.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez omen ; 01-10-2017 o 07:27

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Na zachodnie drogi może, na polskie to naprawdę dyskusyjny wybór, a do Wrocławia po prostu niemożliwy. Część miasta byłaby dla Ciebie niedostępna chyba :-P Swoją drogą to po tym jak przeczytałem Twój temat o 1.8TS, to przestałem ufać swojemu po remoncie, a nawet śniło mi się, że mi się GT zepsuła i wkurzony przerobiłem na prąd :-D Ja swoją wczoraj umyłem i przyjrzałem się na spokojnie i chyba już się przyzwyczajam, bo nie wygląda to źle:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20171001_12_11_41_Raw_LI.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	154.0 KB
ID:	235795
    Ostatnio edytowane przez brute4c ; 01-10-2017 o 17:22

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zle nie ale fatalnie [emoji57]
    Na moja na 17 patrzec nie mogę.. na 16 bym nia nie jezdzil



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    GT ma dużo szersze błotniki niż 147 dlatego na felgach 16" wygląda niestety słabo. Na zimę mam 205/50/17 i jest komfortowo i nie nosi po koleinach. Na lato na 17 zakładał bym 215/45/17 lub 225/45/17. Oczywiście komfort będzie gorszy niż na 16 ale za szybko się przyzwyczaisz i auto zyska na wyglądzie.

Podobne wątki

  1. Artykuł "Auto świat" - Alfa Romeo MiTo kontra Mini
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory