Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zaciski w alfie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    GT
    Postów
    6

    Domyślnie Zaciski w alfie

    Witam!
    Mam takie pytanie, otóż po zakupie mojej Alfy GT przejechałem jakieś 20 000KM i niestety można powiedzieć, że hamulce z przodu mi się kończą i pora na wymianę. Więc po obszukaniu forum postanowiłem że zakupie tarcze Mikoda ATM 0345 GT, które są wentylowane, nacinane i wiercone, do tego też klocki Mikoda 71184 . Jeżdzę trochę dynamicznie więc stwierdziłem, że dołożę do tych GT zamiast zwykłych, a przy okazji przetestuję. No i prawie miałem już je zamawiać lecz na ogłoszeniu z aukcją doszukałem się takiego komunikatu
    "Jeżeli w swoim samochodzie masz tarcze pełne a chciałbyś zamienić je na wentylowane musisz zmienić też zaciski hamulcowe."
    Szczerze mówiąć [notranslate]Alfa[/notranslate] to mój pierwszy samochód, i będzie to też moja pierwsza wymiana hamulców. Mam to zamiar zrobić samemu, lecz szkoda zamawiać niepasujące części. Poprzednie hamulce są jeszcze od poprzedniego właściciela i patrząc na tarcze wydaję mi się, że są zwykłe (smukłe, beż żadnych nacięć ani nic). Najwyżej jeszcze podejdę na parking wieczorem i zrobię zdjęcie. Więc tutaj proszę o poradę starszych kolegów, czy faktycznie trzeba wymieniać te zaciski.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Wentylowane to sa takie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	727262377.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	32.0 KB
ID:	235908 i raczej takie masz

    - - - Updated - - -

    Sprawdz czy jest to naciecie na srodku tarczy

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    GT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wychodziłoby na to, że są wentylowane i wszystko będzie ok. Wielkie dzięki za pomoc!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0003.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	235923

  4. #4
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z tymi tarczami, będziesz miał wieczne kłopoty z pękającymi tarczami między otworami, chcesz dobre tarcze to ATE, Brembo, Brembo Max, ewentualnie TRW.
    Jak nie masz doświadczenia to nie bierz sie za heble, oddaj to komuś to się na tym choć trochę zna.

    pzd
    george.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał miketbg Zobacz post
    postanowiłem że zakupie tarcze Mikoda ATM 0345 GT, które są wentylowane, nacinane i wiercone, do tego też klocki Mikoda 71184 . Jeżdzę trochę dynamicznie więc stwierdziłem, że dołożę do tych GT zamiast zwykłych, a przy okazji przetestuję.
    Ja po zajeżdżeniu kompletu wierconych i nacinanych tarcz - mogę stwierdzić , że poza dużo większym poziomem hałasu i szybszym zużyciem klocków - innych efektów, a szczególnie lepszego hamowania - nie zauważyłem.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    mam u siebie w GT tarcze mikody nacinane i nawiercane , Jesli chodzi o skutecznosć cieżko się wypowiedzieć wcześniejsze były zajechane , wiec na jakichkolwiek byłoby lepiej . Tarcze u mnie przejechały 40 tys km i nic się z nimi nie dzieje . tzn nie pękają itp . wizualnie jak najbardziej na plus szczegolnie jesli felga na to pozwala

  7. #7
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    chcecie to montujcie, na forum temat znany od lat, jest kilka wątków o tych tarczach, użytkownicy to reklamowali, ja to wywaliłem na złom.

    pzd
    george.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    chcecie to montujcie, na forum temat znany od lat, jest kilka wątków o tych tarczach, użytkownicy to reklamowali, ja to wywaliłem na złom.

    pzd
    george.
    Nie neguje Twojego zdania . Wręcz przeciwnie slyszałem wiele o pękaniu tarcz w miescu nawierceń , jakby nie było osłabia to materiał a tarcza nie ma lekko . Ja osobiście tego nie doświadczyłem , całe szczęście .
    tak po za konkursem zauważyłeś zwiększenie hałasu , jak to się objawia , szum ?

  9. #9
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Podczas hamowania było słychać taki charakterystyczny dżwięk, mi nie przeszkadzał.

    pzd.
    george.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Badziew, miałem i odradzam, wszystkie wymienione wady miały u mnie miejsce. Tylko markowe gładkie. a wygląd? Nakładki na zaciski też "wyglądają"
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. [159] Zaciski tył czerwone 41/22 na tarcze wentylowane w Alfie 159 2.4 JTDm i 3.2 JTS
    Utworzone przez slawek986 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 20:09
  2. [145] Zaciski AR 145 1.8/2.0
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 08:32
  3. [155] zaciski tył
    Utworzone przez kemot w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 21:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory