Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Wkur$%ia skrzynia V6 (GT), haczące biegi - wybierak, sprzęgło, skrzynia

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Angry Wkur$%ia skrzynia V6 (GT), haczące biegi - wybierak, sprzęgło, skrzynia

    Dobra, mam problem z haczącymi biegami z którymi nie mogę sobie poradzić. Haczy jak się przerzuca 2->3, jedynkę czasem trzeba na dwa razy, dwójka wchodzi raczej bez problemów, ale ruch nie jest płynny i przyjemny (to najmniejszy problem, ale mam wrażenie, że i tu coś nie bangla).

    Skrzynia była u Kuby na regeneracji: wymienione synchronizatory, łożyska, przesuwka, widełki na 1-2 (na używaniec) trzy razy zaglądał, dwoił się i troił, a objawy wracają. Jeżdżę, liczę na to że się dotrze, ale się nie dociera, a wręcz obiawy wracają. Skrzynia chodzi znośnie jak się trochę pojeździ (nagrzeje, lub nasmaruje). Nie kombinował jednak zbyt dużo np z wybierakiem.

    Chcę jeszcze w ramach własnych eksperymentów:
    1. Spróbować odpowietrzyć sprzęgło (wątpie, ale może..)
    2. Wymienić wybierak przy skrzyni
    3. Wymienić linki i sprawdzić mechanizm drążka zmiany biegów (za tydzień będę zrzucał wydech, więc będzie okazja)

    AD.2 Gdzie znaleźć wybierak w dobrym stanie!? Kupię używkę lub nowy. Czy są takie same w jtd i v6?

    Jeżeli to się nie uda, to pewnie pozostało jedynie wymienić skrzynie. Kasy szkoda, ale nie popuszczę zanim nie ogarnę tego tematu. Nie podoba mi się ten pomysł, bo w tę skrzynię sporo już władowałem, a jak wkładać drugą to pewnie lepiej byłoby nie grzebać w niej i np nie przekładać nowych części zeby nie spieprzyć gorzej. A wtedy nie wiadomo co za skrzynia się trafi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kraków/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    58

    Domyślnie

    Zacznij od sprawdzenia linek. Sprawdzałem ceny oryginałów do 147 GTA i są masakrycznie drogie, ale można oddać do regeneracji. Jeśli to ta przyczyna to koszt regeneracji 150-200 PLN.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Dobra, mam problem z haczącymi biegami z którymi nie mogę sobie poradzić. Haczy jak się przerzuca 2->3, jedynkę czasem trzeba na dwa razy, dwójka wchodzi raczej bez problemów, ale ruch nie jest płynny i przyjemny (to najmniejszy problem, ale mam wrażenie, że i tu coś nie bangla).

    Skrzynia była u Kuby na regeneracji: wymienione synchronizatory, łożyska, przesuwka, widełki na 1-2 (na używaniec) trzy razy zaglądał, dwoił się i troił, a objawy wracają. Jeżdżę, liczę na to że się dotrze, ale się nie dociera, a wręcz obiawy wracają. Skrzynia chodzi znośnie jak się trochę pojeździ (nagrzeje, lub nasmaruje). Nie kombinował jednak zbyt dużo np z wybierakiem.

    Chcę jeszcze w ramach własnych eksperymentów:
    1. Spróbować odpowietrzyć sprzęgło (wątpie, ale może..)
    2. Wymienić wybierak przy skrzyni
    3. Wymienić linki i sprawdzić mechanizm drążka zmiany biegów (za tydzień będę zrzucał wydech, więc będzie okazja)

    AD.2 Gdzie znaleźć wybierak w dobrym stanie!? Kupię używkę lub nowy. Czy są takie same w jtd i v6?

    Jeżeli to się nie uda, to pewnie pozostało jedynie wymienić skrzynie. Kasy szkoda, ale nie popuszczę zanim nie ogarnę tego tematu. Nie podoba mi się ten pomysł, bo w tę skrzynię sporo już władowałem, a jak wkładać drugą to pewnie lepiej byłoby nie grzebać w niej i np nie przekładać nowych części zeby nie spieprzyć gorzej. A wtedy nie wiadomo co za skrzynia się trafi.
    A sprzeglo jak? Wymieniane było? U mnie na nowym sprzęgłe jak w zupelnie innym aucie w porównaniu z tym co było do tej pory. Co prawda teraz to 159 jtd[emoji848]

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Właśnie. Sprzęgło, pisz dokładnie jego historie, wszystko co wiesz. Objawy by na nie wskazywały.
    Linki i drążek sprawdzisz wypinając je z wybieraka, jak pracują bez luzów i lekko to bym ten temat wykluczył. Niewłaściwy olej? No Qba się zna więc chyba nie to. Może ten nieszczęsny wybierak?
    A jak "chodzą" biegi na zgaszonym?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Pamiętam jeszcze jak miałem gt jtd to widełki straciły swoją geometrię i ja miałem problem z "ocierajacym" pedałem sprzęgła.

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Właśnie. Sprzęgło, pisz dokładnie jego historie, wszystko co wiesz. Objawy by na nie wskazywały.
    Linki i drążek sprawdzisz wypinając je z wybieraka, jak pracują bez luzów i lekko to bym ten temat wykluczył. Niewłaściwy olej? No Qba się zna więc chyba nie to. Może ten nieszczęsny wybierak?
    A jak "chodzą" biegi na zgaszonym?
    Znalazłem info.
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1..._sprzegla.html

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Tak, sprzęgło nowy zestaw valeo, wymieniane rok temu. Pedał bierze nisko i kombinuje z niewysprzęglaniem, ale to nie tłumaczy do końca wszystkich objawów. Jeśli faktycznie, to może tłumaczyć np zgrzytnięcie z 2->3 i ciężko wchodzące biegi. Zgrzytnięcie czuć jak jadę ok 60km/h, i z wbitym sprzęgłem do końca przerzucam 2->3->2->3 (bez ruszania sprzęgłem). Jak samochód zwolni, to zgrzytnięcie znika przy takiej samej próbie.

    Czasem jest problem z zacięciem się biegu - np 1-ki, nawet na wyłączonym silniku. Coś zahaczy na tyle że trzeba popuścić ruch i wbić drugi raz. Dlatego chciałbym wyeliminować też wybierak i linki. Czasem czuć taki "gumowy/elastyczny" opór. Linki sprawdzę jak będę miał wydech zrzucony. Wnętrze skrzyni na razie muszę zostawić, nie mam jak rozebrać tego ponownie.

    Ktoś wie jak zorganizować dobry wybierak? Najlepiej nowy, poświęciłbym trochę grosza, najwyżej do nowej skrzyni też wleci. Nr OE 55220241. Nawet jeśli będzie używany to fajnie byłoby sprawdzić co się zmieniło po wymianie.

    Jest kicha, bo skrzynia mogła być robiona kiedyś - był rozsypany dyfer. Jak kupowałem od niemca to miał wstawione Q2 - mówił że właśnie po takiej przygodzie. Nie mam informacji kto to składał i jak to zrobił, i w jakim zakresie. Trzeba dojść samemu i kombinować.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sam wysprzęglik sprawdzisz po zdjęciu akumulatora. Prawidłowe wysunięcie trzpienia to 16mm. Jeżeli tu będzie OK to teraz tak:
    - jak na zgaszonym silniku biegi wybiera dobrze to winy szukaj w skrzynii (wybierak?)
    - jak na zgaszonym silniku biegi też się zacinają to winy szukaj w linkach, wybieraku przy lewarku.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Sam wysprzęglik sprawdzisz po zdjęciu akumulatora. Prawidłowe wysunięcie trzpienia to 16mm. Jeżeli tu będzie OK to teraz tak:
    - jak na zgaszonym silniku biegi wybiera dobrze to winy szukaj w skrzynii (wybierak?)
    - jak na zgaszonym silniku biegi też się zacinają to winy szukaj w linkach, wybieraku przy lewarku.

    Wydymione samsungiem.
    Pewnie jedno i drugie.

    Dobra informacja z tym wysunięciem trzpienia, dzięki

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Zdjąłem akumulator i podstawe. Trzpień wysuwa się na ponad 16mm, więc to raczej nie to.

    Znalazłem jedną pierdołę która mogła powodować "gumowe" przerzucanie 1->2, guma na wybieraku przy skrzyni jest pouszkadzana i mogła zachodzić pod spód.

    Jutro zdejme kulki i zobacze jak chodzi lewarek z samymi linkami.

    Coś jeszcze moge sprawdzić?

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Skrzynia wybierak ...
    Utworzone przez kamil9856 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 21:04
  2. Łożysko oporowe i haczące się biegi.
    Utworzone przez Szczuras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 03:34
  3. Skrzynia / Wybierak / serwis Zgierz i północne okolice Łodzi
    Utworzone przez altexperte w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 18:43
  4. [GTV] skrzynia biegów + wybierak
    Utworzone przez jaktob77 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 21:07
  5. Skrzynia,biegi ciężko wchodzą.
    Utworzone przez kusior007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory