Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Luz kielicha półosi lewej w skrzyni

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie Luz kielicha półosi lewej w skrzyni

    Witam

    Mam następujący problem, a mianowicie od pewnego czasu wraz z mocniejszym przyśpieszaniem cala buda auta wpada w mega wibracje .
    Sprawdziłem na kanale i okazuje się ze cały lewy kielich półosi chodzi góra-dół w skrzyni, dodatkowo uszczelnienie nie trzyma i wszystko w okolicy jest zachlapane olejem. Poniżej zamieszczam filmik na którym nagrałem o co mi chodzi.
    Do mechanika omówiony jestem dopiero na 16 listopada. Moje pytanie teraz, jakie koszty mogą mnie spotkać? Martwi mnie to, ze półoś jako tako nie ma luzu w kielichu, rusza się cały kielich w skrzyni. Coś w skrzyni mogło się stać ?


    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez fatal1ty ; 07-11-2017 o 20:31

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Też mam taki luz ale nic mi nie stuka i nie drży. Widział to też mechanik, który na co dzień kręci przy Alfach (pracuje też w ASO Fiat). Z ciekawości pytałem czy to prawidłowe. Powiedział, że jak najbardziej. A kielicha to ja nie mogłem wyciągnąć by wymienić uszczelniacz, zrobił to on.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Każdy kielich ma taki luz, jestem świeżo po wymianie kielicha bo też miałem drgania podczas przyspieszania i po założeniu nowego kielicha luz dalej występuje a to dlatego że jest on zabezpieczony segerem a nei skręcany czy coś podobnego więc nie jest on umieszczony tam na ciasno tylko na zatrzask można tak powiedzieć. Wyciek to uszczelniacz poszedł a trzęsienie budą to trojak pewnie padł bo kielich jest wyrobiony. U mnie po wymianie jak ręką odją (ori kielich i krzyżak, żadnych zamienników nie polecam bo wytrzymują może miesiąc przynajmniej w moim przypadku).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dodatkowo od jakiegos czasu coraz glosniej mi skrzynia wyje i nie wiem czy nie ma to czegoś wspólnego

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MrKrzywy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków/ Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Jakieś postępy w temacie?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Oddałem auto do autka.pl w Krakowie i nie znaleźli co jest przyczyną wibracji przy przyspieszaniu , pól os/przeguby wykluczone ponoć luz mieści się w granicach. Jedyne co mi wymienili to wahacze, jeden górny i jeden dolny. Wibracje przy przyspieszaniu jak były tak są dalej.
    Auto mam po chiptuningu u Cinka w Gliwicach w Cinsofcie co bardzo się im nie podobało , gość tylko usłyszał o firmie konkurencyjnej i od razu założył ze to jest winą tego ... , stanęło na tym że podejmie się naprawy wibracji jak pozwolę mu działać na własną rekę, czyli ze wyciąga sterownik i przywraca do stanu fabrycznego na co nie pozwoliłem. Mapa na pewno jest poprawnie napisana (zresztą była weryfikowana przez Cinka za drugim razem na dokładnie jak robił mi korektę mapy bo wymieniałem sprzęgło na obite kevlarem)

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Sprawdź budowę mechanizmu różnicowego i jego ułozyskowania w skrzyniach i pozniej wygłaszaj takie teorie.
    Podpowiem luz jest dopuszczalny lecz minimalny, nie taki jak na filmiku.
    Co z tego, ze wymienisz uszczelniacz jak za jakiś czas znów pusci przy takim luzie, który go poprostu wybije znów.
    Ten luz da sie regulować i pseudo mechanik z aso powinien to wiedziec.
    Zrob sobie test np. na 2 biegu. Gaz-odjecie gazu, ale szybkie ruchy prawą nogą. Gaz do podłogi i natychmiastowe odpuszczenie gazu.
    Jak juz wali to wiesz co tak stuka.
    Mechanik zleci wymiane przegubu/ów wewnetrznych, wywalisz kase a tutaj dalej stuk-puk...
    Jak niewali to jeszcze spoko, ale zapewne po czasie ostrzejszej jazdy szczególnie po programie zacznie.
    Kto to przerabiał ten wie o co chodzi.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Sprawdź budowę mechanizmu różnicowego i jego ułozyskowania w skrzyniach i pozniej wygłaszaj takie teorie.
    Podpowiem luz jest dopuszczalny lecz minimalny, nie taki jak na filmiku.
    Co z tego, ze wymienisz uszczelniacz jak za jakiś czas znów pusci przy takim luzie, który go poprostu wybije znów.
    Ten luz da sie regulować i pseudo mechanik z aso powinien to wiedziec.
    Zrob sobie test np. na 2 biegu. Gaz-odjecie gazu, ale szybkie ruchy prawą nogą. Gaz do podłogi i natychmiastowe odpuszczenie gazu.
    Jak juz wali to wiesz co tak stuka.
    Mechanik zleci wymiane przegubu/ów wewnetrznych, wywalisz kase a tutaj dalej stuk-puk...
    Jak niewali to jeszcze spoko, ale zapewne po czasie ostrzejszej jazdy szczególnie po programie zacznie.
    Kto to przerabiał ten wie o co chodzi.
    Przy odpuszczaniu gazu mam to stukniecie o którym piszesz
    Już mi ręce opadają tyle kasy w to auto wpompowałem , jak nie problem od około roku z mega wibracjami całej budy na biegu jałowym (do dziś nie rozwiązany) to teraz jeszcze przy przyspieszaniu ...
    Z tym telepaniem na wolnych obrotach to juz wgl jest dziwna historia, juz kilku "speców" się za to brało, wszystkie poduszki wymienione na oryginalne, lacznik elastyczny tlumika, dwumas ze sprzeglemm, wtryski regenerowane korekty są ok ...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sprawdź czy masz wszystkie elementy przy poduszcze tylnej skrzynii. Często brakuje podkładki i poducha nie trzyma.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Sprawdź czy masz wszystkie elementy przy poduszcze tylnej skrzynii. Często brakuje podkładki i poducha nie trzyma.

    Wydymione samsungiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	393601379_1_644x461_poduszka-skrzyni-biegow-alfa-romeo-156-147-gt-torun.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	82.5 KB
ID:	238321
    r
    O tej podkladce mowisz ?

Podobne wątki

  1. Spory luz pionowy kielicha półosi napędowej lewej strony
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 08:14
  2. [145] JTD łożysko lewej (kierowca) półosi w skrzyni biegów
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 20:09
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 18:45
  4. Demontaż półosi lewej 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 00:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory