Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: PROBLEM z migającą elektryką po wymianie sprzęgiełka alternatora

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie PROBLEM z migającą elektryką po wymianie sprzęgiełka alternatora

    Witam tydzień temu oddałem auto na kilka rutynowych wymian do ALFASERWIS koło Krakowa... Panowie zadzwonili że jest także zatarte sprzęgiełko alternatora... no to wymienili.... Odebrałem auto i zauważyłem że pulsują mi światła czy to w lampach czy w kabinie czy też nawet komputer wyświetlacz komputera widać lekkie pulsowanie... Sprawdziłem sam miernikiem na klemach pod obciążeniem jest 14,3-14,5 V na klemach. Kazali przyjechać dzisiaj na rano oczywiście przez telefon właściciel już się zarzekał że to nie ma związku z wymianą tego sprzęgiełka że widocznie tak miałem albo akurat teraz padło..

    Przyjechałem dzisiaj wyszedł mechanik kazał zapalić auto zobaczył do przedniej lampy... i jego diagnoza (ALTERNATOR DOSTAŁ PO ZWOJACH)..
    no i właściciel proponuje zostawić auto na klika dni że oni oddają altek do elektryka że wtedy oczywiście jako kolejną usługę bo nie ma to związku z ich tamta naprawą...
    Auta nie zostawiłem gdyż dojazdy powroty od nich są fatalne do krakowa plus że liczą za każdą usługę mega drogo...

    I teraz pytanie czy ktoś ma pomysł co mogło się stać? Ewentualnie gdzie w Krakowie szukać pomocy?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Wcześniej było dobrze , to ma być tak jak przed wymianą. Nie chce brzydko mówić ,ale skopali Ci coś ,to powinni to teraz za darmo poprawiać. Frajerskie zachowanie z ich strony i tyle.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie

    Właściciel serwisu ALFA SERWIS znający się na alfach totalna olewka .... i ta sama bajka że nie ma to związku szprzęgiełko z tym i że trzeba zostawić zawieźć do elektryka.. no ale jak mówię oni liczą sobie srogo plus mega trudny dojazd w zasadzie aby zostawić auto trzeba jechać drugim autem aby wrócić... Jak sugerowałem że może coś niedokręcone regulator napięcia moze jakaś masa... oburzenie...

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Może blokowali alternator przy wymianie sprzęgiełka śrubokrętem wkładając go w wirnik?

    Alej tych dupków. Poszukaj obok siebie zakładu regenerującego alternatory i rozruszniki. Może będą mieli na wymianę nawet i od ręki Ci zrobią?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Najpierw to warto przeczyscic styki i je dobrze dokrecic. Skork wymieniali sprzeglo od alternatora, to musieli go wyjac. Od tej najprostszej rzeczy trzeba zaczac. Mialem ten sam objaw po wymianie sprzegielka. Z racji, ze robilem wszystko od gory, to i ciezko bylo tym wszystkim manewrowac.
    Ostatnio edytowane przez vtztxpl ; 23-11-2017 o 16:55

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie

    czy możliwe jest aby auto weszło w tryb awaryjny z tego powodu że mruga mi cała elektryka?.... wczoraj jechałem i dodając gazu wyskoczył check i odłączyło mi turbinę ogrzewanie itp... zgasiłem auto odpaliłem turbina działa ale check sie świeci... Czy możliwe jest to od problemów z prądem.. jestem na etapie szukania szpeców od alternatora a tutaj jeszcze ten błąd teraz ...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Jak masz zestaw kluczy, to dokrec przewody na alternatorze. To mozna zrobic od gory. Zajmuje to 5min, a juz wykluczysz jedna z przyczyn. Tylko checi do tego sa potrzebne.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana rolki/sprzęgiełka alternatora 2,4 JTDm
    Utworzone przez mati-ck w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2019, 23:39
  2. Diagnoza sprzęgiełka alternatora
    Utworzone przez PewienPan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 13:44
  3. [159] Klucz do sprzęgiełka alternatora 33 ząbki jaka nasadka
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 17:16
  4. Brak sprzęgiełka alternatora ? dokładka ?.
    Utworzone przez predator w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 21:54
  5. Wymiana sprzęgiełka alternatora
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory