Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa Romeo GT korozja progów oraz skrzynia/synchronizator (?)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 175KM
    Postów
    22

    Domyślnie Alfa Romeo GT korozja progów oraz skrzynia/synchronizator (?)

    Witam. Mam pytanie do aktualnych bądź byłych posiadaczy modelu GT lub osób zorientowanych w tym konkretnym temacie. Mam możliwość kupić bardzo ciekawy egzemplarz z 2005 roku z silnikiem 1.9 150 ( bez DPF) konnym za około 12 000 PLN. Jak to w aucie za tą cenę wiadomo jest kilka rzeczy mankamentów do zrobienia lub poprawy jak np poprawki blacharskie ale ja akurat chciałem nie o tym podyskutować. Otóż Bella którą oglądałem ma oba progi delikatnie nadjedzone przez rudą dokładnie chodzi mi o miejsce pod złączeniem nadkola przedniego z drzwiami i zastanawiam się jak wygląda kwestia kosztów oraz cały przebieg robocizny. Czy ktoś z Was przez to przechodził i czy wtedy wystarczyła kosmetyka i regeneracja czy grubsze cięcie i wycinka feralnych punktów.
    Druga kwestia, która zauważyłem to praca skrzyni biegów. Otóż dało się odczuć delikatnie utrudnione wbijanie biegów. Od właściciela wiem że skrzynia była remontowana około 60 tys przebiegu wstecz i zastanawiam się czy to co odczułem to zalążek powrotu usterki czy może np niewystarczający poziom oleju przekładniowego lub kwestia synchronizatora. Ogólnie mam się wybrać na oględziny auta jeszcze raz na tygodniu by zahaczyć o stacje diagnostyczną ale będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów oraz o porady odnośnie kwestie na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy tym modelu i roczniku.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    w jaki sposob objawia sie zla praca skrzyni biegow? czy lewarek po wybraniu luzu swobodnie wskakuje w polozenie czy trzeba ze tak powiem szukac pozycji luzu..?
    wyznanie/religia: Alfa Romeo
    obecnie Giulietta Veloce 206/445 by Cinsoft

    moje CV
    GT Q2 210/410 by Cinsoft <3
    Grande 1,9 130KM
    Grande 1,3 90KM
    GT JTD 150KM
    GT JTD 150KM
    159 1,9 120KM
    156 1,9 150KM
    156 1,9 140KM
    Punto II 1,9JTD

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Używaną skrzynię kupisz czasem poniżej 800 zł. Na forum jest kilku sprzedawców, którzy nie wprowadzą Cię na minę. Za mało wiemy o Twojej, żeby ocenić koszt ewentualnej naprawy. Progi to temat delikatny. Tam masz we wnękach gąbkę we folii i uważaj, żeby ktoś nie wpadł na pomysł ich cięcia szlifierką lub spawania bez uprzedniego wyjęcia tego wygłuszenia. Najlepiej je naprawić odwijając blachę od zagięcia i wtedy wstawiać inną.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 175KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, po dłuższym namyśle i oględzinach udało mi się nabyć inną GT do której ciężko się o coś doczepić więc mam nadzieję na długi i owocny związek !

Podobne wątki

  1. [159] Sanki/belka oraz inne metalowe czesci zawiasu vs. korozja
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 156
    Ostatni post / autor: 15-05-2023, 05:24
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 10:42
  3. Alfa 156 - korozja progów i błotników?
    Utworzone przez jersey w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 18:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory