Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Osłona pod silnik

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Sposób mocowania osłony jest kulawy. Trzeba ją dobrze ponaciągać we wszystkie strony żeby nie zwisała. Staranny montaż pozwala ją unieść 2-3 cm wyżej.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wrocław/Oborniki Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo GT BlackLine II
    Postów
    40

    Domyślnie

    Montowałem taką u siebie. Po pierwsze nowa przyszła lekko skrzywiona (skręcona) o ok 2-3 cm. Po drugie, po zamontowaniu wytrzymała niecały miesiąc: Zaparkowałem przodem pod krawężnik a cofając fragment po lewej stronie (od strony kierowcy) wywinął się. Trzeba było spory kawał wyciąć, aby móc kontynuować jazdę. Prawdopodobnie osłona samoistnie ugina się pod swoim ciężarem i stąd to zahaczanie o różne przeszkody. Jeżdżę tak do tej pory i mam dylemat, czy kupić taką samą, czy szukać coś innego.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Osłona jest lekka (2 kg), jeśli się ugina to absolutnie nie pod swoim ciężarem, tylko na skutek odkształceń termicznych- u mnie ugięcie występowało wyłącznie po stronie pasażera (silnik 3,2), po stronie kierowcy żadnego ugięcia nie było. Przyszła już do mnie nowa osłona, wkrótce kupię aluminiowe płaskowniki do wzmocnienia prawego fragmentu, przynituje je w kilku miejscach do osłony (przez podkładki termiczne) zamontuje i zobaczymy. Gdyby przy cofaniu osłona nie zawadziła o przeszkodę , nic by się nie stało. Nie chcę kupować aluminiowej- nie jest elastyczna- odkształcenia po uderzeniu nie znikają, jest za ciężka- oderwanie śrub mocujących jest bardzo prawdopodobne. Zastępcza osłona góruje elastycznością nad oryginałem- ten łamie się bardzo szybko przy uderzeniu o przeszkodę. Warto tak kombinować z zastępczą osłoną?- jest dwanaście razy tańsza niż oryginał, więc raczej tak.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wrocław/Oborniki Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo GT BlackLine II
    Postów
    40

    Domyślnie

    Hej, i jak Ci działa mocowanie osłony, sprawdza się? Ja kupiłem ponownie ten sam zamiennik, ale poprosiłem w warsztacie, aby się przyłożyli do zamocowania osłony, użyli wszystkich wkrętów. Oczywiście uważam na krawężniki i do tej pory działa!

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Ja montowałem, pasuje dobrze :-)

Podobne wątki

  1. [159] Osłona pod silnik
    Utworzone przez Drone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 21-06-2023, 10:39
  2. [GTV] Osłona pod silnik
    Utworzone przez criss2007 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 15:36
  3. [155] Płyta pod silnik/osłona silnika/osłona podłogi
    Utworzone przez dejv667 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 11:13
  4. [156] osłona pod silnik
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory