Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Remont zawieszenia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    GT
    Postów
    6

    Domyślnie Remont zawieszenia

    Witam, nadszedł czas kiedy musiałem zabrać swoją alfę na przegląd.
    Ogólnie wyszło w miarę w porządku. Lecz wróciłem z wynikiem negatywnym.
    Powodem są luźne tulejki przednich wahaczach dolnych, pan diagnosta powiedział że koniecznie trzeba je wymienić, a bardziej zaleca wymianę całych wahaczy.
    Ogólnie pan był strasznie cięty, ale dobrze że wszystko dokładnie posprawdzał. Na szarpakach + kawałek prętu, nie spasowały tylko te wahacze dolne.

    Wiem, że z tyłu: wahacz wzdłużny, poprzeczny, łącznik stablizatora nie mam się co martwić. Amortyzatory jak tam patrzyłem miały chyba 15% na tym komputerku.
    Lecz jeżeli chodzi o tył to miałem kiedyś taką przygodę, że odbierałem znajomych z lotniska, 4 osoby w samochodzie+bagaże w bagażniku. I była taka sytuacja, że jadąc w nocy były jakieś słabo oznakowane roboty i niespodzianka zdarty asfalt... udało się trochę dochamować ale uderzenie było duże, szczególnie tył. Od jakiegoś czasu jeżdzę i mi coś stukało lekko tak za tylnią kanapą, niestety z biegiem czasu stuki są coraz większe. W tej sytuacji diagnozuję Poduszkę tylnego amortyzatora. wydaję mi się, że trzeba ją niezwłocznie wymienić.

    Chciałbym umówić się z mechanikiem i zrobić wszystko za jednym razem w najbliższym czasie. Z przodu wygląda to tak, że pan diagnosta nie sprawdzał górnych wahaczy bo tylko zaglądał pod auto. Lecz jeżeli uginam auto samemu to skrzypi prawy górny wahacz, szczególnie że jest zimno.
    Co do historii auta wiem, że w 2013r. zostały wymieniane dolne wahacze przednie i nie jestem pewny ale górne też. Więc to jest jakieś 4lata i około 50000km na nich. No to mogły się już zużyć.

    Przeleciałem szybko forum i wszyscy polecają tylko i wyłącznie TRW.
    Co do szybkiej orientacji
    autosklep24.pl/pl/p/Wahacz-dolny-ALFA-ROMEO-147-156-GT-lewy-TRW/11241
    autosklep24.pl/pl/p/Wahacz-gorny-ALFA-ROMEO-147-156-GT-prawy-TRW/11226

    Cena dolnego wahacza TRW to 369zl, a górnego 204zł (może i by znalazl taniej, ale chodzi tylko tak orientacyjnie)
    Więc przemnożyć sobie to razy dwa, żeby był komplet to wychodzi niezła sumka.

    Co do drugiej sprawy poduszka tylniego amortyzatora cena to około 89zł więc tutaj nie jest tak źle
    autosklep24.pl/pl/p/Poduszka-amort-tyl-ALFA-147/17880
    Tylko w tej sytuacji nie za bardzo mogłem znaleść porady dotyczącej firmy w jaką zainwestować, a przeglądajac nie ma za dużego wyboru.

    No to tak podsumowując, szczególnie że to tak nagle się stało i jest to trochę duży wydatek. Chciałem się zapytać o poradę

    1) Czy wahacze dolne wymieniać cały komplet (koszt ~700zł) czy zainteresować się wymianą tulejek, ewentualnie inna firma (Fast?).
    2) Czy wymieniać wahacze górne, szczególnie, że od 2013 napewno nie były wymieniane.
    3) Porada dotycząca poduszki amortyzatora (czy faktycznie dobrze diagnozuje), jaka firma będzie dobra.

    Ogolnie troche sie rozpisalem, wyszlo tak nagle, wydatek duzy, licze na jakieś rady
    Ostatnio edytowane przez miketbg ; 16-01-2018 o 00:53

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar RafalP.
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 sw lift 1.9 jtd 16v 2003r
    Postów
    126

    Domyślnie

    U mnie przy wymianie dolnych swozen tak tkwił w zwrotnicy że skończyło się na palniki i kilku godzinach roboty. Ogólnie dolne są dość żywotne doradzał bym cale vemy albo fasty. Wiem tuleje są tańsze ale jak nie da rady po dobroci wyciągnąć swoznina to i tak cały dachach do wymiany. Co do górnych tuleje gumowe padają dość szybko w porównaniu z dolnymi ale wymiana jest dość prosta o ile ktoś odwrócił śrubę. Więc jeśli nie masz łuków to bym zostawił jeżeli trochę skrzynia nałóż smar silikonowy i masz spokój na jakiś czas. Osobiście wymieniłem jeden górny bo miał straszny luz i jest cisza drugi został i delikatnie skrzyni zwłaszcza po nocy. Tutaj decyzja jest Twoja czy wymieniać, osobiście zostawił bym, ale ja robię sam i nie pakuje się w koszta związane z mechanikiem(złe doświadczenia [emoji12]) co do firmy poduszki amortyzatora nie pomogę ale jeżeli mechanik będzie chciał wyciągnąć cały amortyzator może policzyć ekstra za rozkręcenie dolnej śruby od wahaczy cholerstwo w 9/10 przypadkach jest zapieczone i to porządnie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RafalP. ; 16-01-2018 o 01:37

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jak juz wspomniałes autosklep24 to pogadaj z kolegą [MENTION=26927]Gepard[/MENTION] - on jest z tego sklepu ( dodatkowo na hasło alfaholicy odlicz 10% z ceny )
    polecam ten sklep i Geparda - zawsze wszystko ok i do dogadania

    - - - Updated - - -

    1. fast - nie!!!!!

    - - - Updated - - -

    i jak wymienisz same tulejki ale sworzeń masz już potargany to co po takiej operacji ?








  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    GT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Co do dolnych wahaczy to przespałem się z tematem i zdecydowałem, że napewno wymieniam całe. Chyba muszę kupić te TRW, mam nadzieję że cena przełoży się na jakość i wytrzymałość. Co do wymiany samych tulejek trochę jednak bez sensu, bo zaraz sworzeń pójdzie czy coś, a obecny wahacz ma już swój przebieg.

    Co do wahaczy górnych, zostawie je jeszcze do sprawdzenia mechanikowi (jest to mój kolega, więc zawsze było ok i nie robi nic na odpierdziel). Jak będzie słabo to zakupi się górne z TRW. Z tego co się dowiedziałem teraz mam zamontowane Delphi, a patrząc na ceny górnych wahaczy to ceny trw a delphi są podobne.

    No i jeszcze niewiadoma z tą poduszką amortyzatora, samo dostanie się tam to trochę zabawy, nawet aby zobaczyć czy obecna jest cała.
    Może ktoś jeszcze wpadnie i się wypowie na temat tej firmy Monroe, ewentualnie zaproponuje inną.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MrKrzywy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków/ Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Monroe z tego co wiem robi amorki na pierwszy montaż do GT, sprawdzona firma.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Na dół bierz fasty (nie są takie złe a i trwałość w stosunku do ceny niezła) ale na górę trw lub lemforder i nic innego. Na gwincie i kołach 18-tkach zrobiłem 40 tyś po fatalnych drogach i u nowego właściciela jeżdżą dalej.
    Sprawdzony zestaw za niewielkie pieniądze.
    Trw na dole też potrafi sie posypać na jednej dziurze a koszt nieadekwatny do trwałości.
    P.S. koniecznie wymień wszystkie na raz, i przyjrzyj się stabilizatorom i gumą na nich, koszt niewielki i spokój na dłuższy czas. No i robocizna jedna jeśli nie robisz sam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał miketbg Zobacz post
    .....
    No i jeszcze niewiadoma z tą poduszką amortyzatora, samo dostanie się tam to trochę zabawy, nawet aby zobaczyć czy obecna jest cała.
    Może ktoś jeszcze wpadnie i się wypowie na temat tej firmy Monroe, ewentualnie zaproponuje inną.
    Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć że poduszek Monroe sprzedaje się w tej chwili najwięcej (dotyczy tyłu do 147/GT)
    i reklamacji brak.
    Jak coś trzeba pomóc z częściami to zapraszam na PW lub maila.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. [145] Remont zawieszenia
    Utworzone przez Falcoon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 23:17
  2. [155] remont zawieszenia
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 20:50
  3. Remont zawieszenia 147
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 20:02
  4. remont zawieszenia
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 08:08
  5. [145] Remont zawieszenia - dyskusja...
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory