Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    No tak, pewnie jest inny czujnik dla biegu jałowego i że przy obciążeniu. Takie spalanie = wysokie cisnienie w cylindrze, czyli niby od obciążenia silnika. I czas - tłoki poruszają się powoli = niska prędkość obrotowa. Przy dużym obciążeniu układ sterujący podaje do cylindrów dużo paliwa, więc mieszanka jest wtedy bogata. A nam sonda widzi/widziała za bogata. A czy złej jakości paliwo nie może tego powodować - wymuszać?

    Może by jednak pomierzyć ciśnienie w cylindrach?

  2. #22
    miniek77
    Gość

    Domyślnie

    Spalanie stukowe, to zupełnie co innego. Jest to głośne dzwonienie, często występujące w Polonezach przy jeździe pod górę, błędnie nazywane dzwoniącymi zaworami. Kto jeździł w.w pojazdem to wie o czym piszę. Na wolnych obrotach spowodowało by od razu zgaśnięcie pojazdu. W nowszych pojazdach po wystąpieniu stukowego , od razu następuje korekta zapłonu. Ale to nie ono jest problemem w JTS. Na zagranicznych forach też sporo czytałem o naszym problemie i coraz bardziej utwierdzam się w tym że ten typ tak ma. A ceweczkę zakupie jutro, bo nawet lubię coś takiego wozić na zapas w bagażniku. Koszt nie duży, a kiedyś w nocy i daleko od domu może się przydać. Majka szacuneczek dla wiedzy technicznej i znajomości autka. Nie jeden „chłop” nie wie co to świeca, a o cewce nie wspomnę.pzdr.
    Ostatnio edytowane przez miniek77 ; 25-08-2009 o 22:14

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Wiedza nabyta w dużej części w długaśnych dyskusjach z obserwatorem737 Coś mi w głowie zostało. Był inicjatorem wymiany świec na platynowe

    A pewne jest, że takim pojazdem nie jeździłam - nic nie stukało.

    Napisz co z tą cewką było, bo problem jest interesujący. Ciekawi mnie co zrobisz jeśli nie będzie to wina cewki.

    U mnie jak był błąd lambda - za bogato - to wszystkie świece (nowe) były zalane. Nie tylko jedna ta z 3 cylindra. Gdyby była wina tylko 3 cylindra to byłoby inaczej. Może dwa różne zjawiska.

    Ale szczęśliwie - BYŁO

  4. #24
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    jeździłem zupełnie nowożytną Hondą Accord która przy 5,5ko dostawała spalanie stukowe - chyba nie każdy samochód sobie z tym radzi

    ...e tam zaraz inicjatorem , radziłem tylko wsadzić to samo co było fabrycznie

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Z cewkami w jts to jakaś magia. Parę miesięcy walczyłem z wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze. Wymiana świec nic nie dała, stara szkoła i zamieniłem cewki z 1na3 cylinder. Było lepiej, przy innych obrotach i z inną częstotliwością komp błąd wywalał. Co najlepsze alfadiag cały czas o wypadaniu z 1 cylindra. Wymiana podejrzanej cewki zakończyła walkę.

  6. #26
    alfaremus
    Gość

    Domyślnie

    Witam.czytałem na forum ze mieliscie problem z nierówna praca silnika.mam 147 2.0 ts z 2002r.nie równo pracuje na wolnych obrotach.przy 1500 obr/min jest ok.wywaloło mi bład na 1 cylinder.wyminiłem cewke i swice.błedu nie ma a dalej to samo.czasem po zgaszeniu i odrazu po odpaleniu idzie równo,a zazwyczaj cały czas ma przerwy,kuleje,tak jakby na jakims wypadał by zapłon.możesz cos doradzicie.z góry dziekuje

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Odkopię bo już nie mam pomysłu...

    - Katalizator wymieniony
    - Układ wydechowy z przelotowego na standardowy wymieniony
    - Świece NGK Platynowe założone
    - Podmienione cewki - bez skutku
    - Komputer pokazuje 0 błędów...
    - Obroty nie falują

    Samochód dalej lekko kuleje na biegu jałowym że czuc na kierownicy i w momencie kiedy zakuleje - popierdnie z wydechu... CO JESZCZE MAM SPRAWDZIĆ BO JUŻ NIE WIEM...

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Łodygowice
    Auto
    Giulietta QV, GTV
    Postów
    24

    Domyślnie

    Co tam miałeś dłubanego przy wydechu? Ja widzę, że u mnie jest już mocno wypracowany i będzie się kwalifikować do wymiany.

    Co do kopania na jałowym, to u mnie cewki były powodem. Ostatnio dwie wymieniałem, a w zeszłym roku jedną. Z tymi błędami na kompie to tak trochę w kratkę było, ale w efekcie końcowym można było je odczytać i się upewnić o który cylinder chodzi.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewi Zobacz post
    Co tam miałeś dłubanego przy wydechu? Ja widzę, że u mnie jest już mocno wypracowany i będzie się kwalifikować do wymiany.

    Co do kopania na jałowym, to u mnie cewki były powodem. Ostatnio dwie wymieniałem, a w zeszłym roku jedną. Z tymi błędami na kompie to tak trochę w kratkę było, ale w efekcie końcowym można było je odczytać i się upewnić o który cylinder chodzi.

    Auto miało założony wydech z nierdzewki o sporo większym przekroju rur... Myślałem że może przez to kuleje... Założyłem nowy zwykły i dalej to samo ehh... Pozbyłem sie wydechu który wart był podobno ok tysiąca euro. Ale nie będę go znów zakładał i bulił mechanikowi...

    Co do cewek to wymieniłem wszystkie 4 co prawda również na używane ale zachowuje się silnik identycznie...

    A wydech jak chcesz mogę ci sprzedać, ma jakieś tam oznaczenia:


    Dodano po 2 minutes:

    aa ty masz gt teraz zobaczyłem... no to nie ma tematu.

    ktoś ma jakis pomysł co jeszcze sprawdzić ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_15_50_39_Pro.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	363.9 KB
ID:	154508   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_15_48_58_Pro.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	303.5 KB
ID:	154509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_15_48_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	313.7 KB
ID:	154510   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_15_48_24_Pro.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	281.3 KB
ID:	154511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_15_48_00_Pro.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	326.9 KB
ID:	154512  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150114_10_33_44_Pro.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	327.0 KB
ID:	154513  
    Ostatnio edytowane przez takpoprostu ; 14-01-2015 o 21:21 Powód: Dodano

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie


    W mojej silnik. Ciśnienia w silniku – ogólnie chyba to nazwę hasłem jednak hasłem „zawory wydechowe” mimo, że nie były wypalone, objawy głowicy nieszczelnej, która chyba maskowała pracę słabego układu korbowodowo-tłokowego. Dlatego tak sądzę, bo cofała olej do kolektorów ssących, a nie sądzę, żeby to było prawidłowo. Było równo nieszczelnie. ECU dawał radę utrzymać kompresję dynamiczną, dawał radę skompensować. Zapłon wypadał.
    Długo nie chciałam uwierzyć, że to silnik, musiałam zobaczyć.
    Swój katalizator rozłupałam, żeby zobaczyć jak wygląda w środku. Wydechu, akurat nie wymieniałam. Może nie tyle, że go w ogóle wymieniłam, ale zrobiłam to za wcześniej.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS
    Utworzone przez wenek17 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 22:42
  2. [159] nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)
    Utworzone przez Damian2014 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 19:00
  3. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  4. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17
  5. [159] BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory