Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem po wycięciu DPF. AR GT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    ALfa Romeo GT Q2 170 2008
    Postów
    2

    Domyślnie Problem po wycięciu DPF. AR GT

    Mam mały problem po wycięciu DPF. przebieg 170 tys. Na trasie w momencie kiedy powinna zacząć sie procedura wypalania silnik wszedł w tryb awaryjny pojechałem do mechanika podłączył pod komputer pokazało błąd DPF próbował wymusić wypalanie nie dało się poprostu całkowicie zatkany. Co było dla mnie dziwne bo dpf wypalał się co 800-1000 km jeżdzę głównie na trasie prawie wgl w mieście i nagle j*eb zatkany.
    Po wycięciu pokazywało błąd egr jeździłem na korektę do elektryka gdyż mówił "że ze wzgledu na to że jest omapowany na 170km. nie chciał mocno ingerować".
    poprawił błędów nie pokazuje ale ma dziwne objawy:

    - DPF nadal sie od czasu do czasu próbuje się wypalać! trwa to dużo krócej niż procedura gdy był DPF ok 1-2 min ale ewidentnie próbuje wypalać wyższe spalanie i wielki kapeć za mną
    - spalanie przy stałej prędkości jest niższe ale przy miejskiej jeździe jest duuuużo wyższe niż było. podczas przyśpieszania na 1-2 biegu pokazuje chwilowe ok 35l-40 wydaje mi sie że wcześniej nie dochodziło do takich wartości.
    - np przy przyśpieszania na 5 biegu do 120 pokazuje jakieś tam chwilowe spalanie np 17 i gdy przestaje przyśpieszać spalanie powoli dochodzi do np 5.5 litrów pokazuje 17-12-10-8-6-5.5 przed wycięciem od razu pokazywało 5.5l.(moze to szczegół)
    - no i może to nie wada ale zaczął zapier... jak wściekły mierzyłem przyśpieszenie do 100 pokazało 7 sekund wcześniej było to 8.5 to jednak spora różnica. np większa dawka paliwa idzie nw? nie chce żeby mi sie rozsywało coś zaraz
    - i spalanie wczesniej zgadzało się ze wskazaniami komputera teraz komputer zaniża o pół litra.

    Byłem u elektryka drugi raz cos tam poszperał mówił że nw dlaczego dpf świruje. I moje pytanie męczyć go dalej? szukać innego speca? czy to normalne? ktoś coś pomoże ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Źle wykonana usługa. Zapraszam mogę poprawić

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czytam i nie wierzę... Kto Ci to rzeźbił?! Jak można wyciąć DPF i nie zmienić Soft'u? Poza tym ciekaw jestem, jak te mapy podnoszące moc wyglądają skoro ktoś Cię nie uświadomił, że powinieneś zrobić zarówno usunięcie fizyczne wkładu DPF'a, jak i programowo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Źle wykonana usługa. Zapraszam mogę poprawić
    A "umisz pan"?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    ALfa Romeo GT Q2 170 2008
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ale oczywiście że że programowo bez przesady Elektryk brał komputer miało być zrobione na gotowe. Po pierwszym razie jak zaczeło mi dymić odstawiałem żeby poprawiał.... i dalej to samo co jakiś czas próboje sie wypalić.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Dpf i egr programowo do usunięcia. Zmień fachowców.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MostekM Zobacz post
    Ale oczywiście że że programowo bez przesady Elektryk brał komputer miało być zrobione na gotowe. Po pierwszym razie jak zaczeło mi dymić odstawiałem żeby poprawiał.... i dalej to samo co jakiś czas próboje sie wypalić.
    Ale jak niby ma być usunięty programowo skoro wchodzi w tryb wypalania?!

Podobne wątki

  1. [Brera Spider] Odczucia przed i po wycięciu dpfa, 2.4 proszę o opinie
    Utworzone przez Piotrunia1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 20:09
  2. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory