Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zbieznosc dlaczego jest tak a nie inaczej ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie Zbieznosc dlaczego jest tak a nie inaczej ?

    Witam mam pytanie czemu na tej zbieznosci w mojej gt tak to wyglada ? Nie potrafie zrozumiec czemu te cholerne kąty z przodu sie tak nie zgadzaja , jest ktos mi w stanie odpowiedziec ? zawieszenie sprawdzone chyba w 5 stacjach diagnostycznych i jest lalka to czemu te cholerne katy maja taka roznice ? Oczywiscie mam sportowe sprezyny i amory , wiem ze katow nie da sie regulowac z przodu ale czemu jest taka roznica ? wg mnie przez to auto sie do dupy prowadzi ;/ jakie macie pomysly ? wrocic do seryjnego zawiasu ?


    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 09-05-2018 o 08:20

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Krzywa karoseria

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Jeśli masz obniżone auto, to kąt pochylenia koła (PK) na pewno nie będzie się zgadzał z fabrycznym. Czy Na kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy też ma to wpływ to nie dam sobie ręki uciąć

    generalnie nastoletnie auto, buda już swoje przeszła, szczególenie, że na obniżonym i utwardzonym zawieszeniu obrywa dużo mocniej, kielichy się składają itp.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    Jak kupowałem alfe to gość jeździł na seryjnym zawieszeniu dopiero ja go obniżyłem i alfa przejechała 10 tys na sportowym zawiasie , a przy geometrii gość sprawdzał i auto jest proste to znaczy osie względem siebie tutaj dodaje zdjecie

    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 09-05-2018 o 11:12

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Rodzaj i producent wahaczy, zużycie gum, ogólnie ich jakość, sanki odkręcane-przykręcane-przesuwane, obniżenie (konkretnie równość tego obniżenia).
    Wszystko to ma mały ale sumujący się wpływ na kąty, dlatego rozjechane parametry w starszym aucie to nic dziwnego. Jeśli zadbasz o te w/w sprawy kąty się wyrównają (warunek to prosta buda i trawers) ale dalej będą zbyt duże ( efekt obniżenia z którym nie bardzo jest co zrobić w prosty sposób).
    Kwestia prowadzenia to często tylna oś i/lub zbieżność przodu (dobierana eksperymentalnie bo gotowców nie ma, tym bardziej przy obniżeniu)
    Tył w GT musi być tip-top, i nie mówię tu tylko o braku stuków i luzów, często samo wypracowanie gum wprowadza nerwowość auta i dziwne przypadki braku stabilności u wielu użytkowników.
    Wzdłużne, ważniejsze - poprzeczne i często pomijane tulejki zwrotnicy, jeśli to i zbieżność jest ustawiona a z autem dalej coś nie tak czepiać się można przodu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    nie mam juz wizji gdzie oddac auto do mechanika ;/ slavol tyl mam wszedzie poliuretan wsadzony przez najlepsza firme w miescie i nowe amorki i sprezyny to raczej odpada. Nie wiem co radzicie zostawic auto w ASO zeby oni stwierdzili co jest nie takk ? nie wiem czemu mam wrazenie ze to sie stalo po wymianie amorow i sprezyn z przodu , kiedys jezdzilem na serii i jakos to mi sie nie rzucalo w oczy , potem zamowilem nowe amorki ale sprezyny kpilem od goscia z alfy 156 i teraz mnie ciekawki czy moze jest tam jakas roznica ? chociaz sprezyna ladnie siedzi w calej kolumnie

    jeszcze jedna rzecz zauwazylem ze na samej gorze te dwie "nakladki " roznia sie od siebie jedna jest na rowno z powierzchnia druga jakby "wgnieciona do srodka" moze to miec jakis wplyw ? mechanik twierdzi ze trzeba robic "fasolki"


    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 13-05-2018 o 15:44

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:17
  2. Jaka to część i dlaczego jest mokra?
    Utworzone przez zeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 09:13
  3. [GTV] Dlaczego mimo, że radio jest podłączone antena się nie wysuwa?
    Utworzone przez chudy18 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 00:20
  4. inaczej widziana 166
    Utworzone przez Sash w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 17:44
  5. [145] Dlaczego 145 jest taka ciężka???
    Utworzone przez kaes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory