Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [GT] Przewóz roweru

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie [GT] Przewóz roweru

    Witam,
    porwał się ktoś może na wożenie więcej niż jednego roweru w GT? Jeżeli chodzi o przewóz jednego, to nie ma problemu, wchodzi do środka bez problemu, co sam testowałem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160326_13_22_29_Raw_LI.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	143.3 KB
ID:	245524
    Drugi taki może by wszedł na styk, ale gdyby koła były 29 zamiast 26 cali to już pewnie nawet jeden by się nie zmieścił.

    Wiem, że do GT można zamontować hak, i użyć bagażnika na hak. Nie wiem jak jest wtedy z dostępem do bagażnika, otworzy się, czy trzeba ściągać rowery? Do tego, w razie nieużywania bagażnika, trzeba też demontować hak i wygląda to na strasznie upierdliwe rozwiązanie.

    Jako takiego bagażnika dachowego dla GT nie widziałem, jest za to wynalazek na przyssawki. Zestaw na dwa rowery za 440USD: https://www.seasucker.com/collection.../mini-bomber-1 Jest też dostępny w polskiej dystrybucji, ale importera trochę pogięło, bo cena jest 50% wyższa http://www.seasucker.pl/bagazniki-ro...ni-bomber.html
    Czytałem w temacie dla Brery, że się chłopaki zbierali do zamówienia, ale to było kilka ładnych lat temu.

    Czy jest na forum ktoś, kto używa GT jako jedynego samochodu i rzeczywiście wozi nią rowery? Będę wdzięczny za opisy patentów, najlepiej wraz ze zdjęciami, żeby móc też porównać aspekt estetyczny.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ja ciagle siedze w temacie.
    Jeszcze sie nie zdecydowalem ale chyba kupie hak i odchylany bagaznik na hak.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Ja chyba jednak pójdę w stronę Seasucker, koszt podobny (przy sprowadzeniu) jak hak i bagażnik, ale bardziej kompaktowe, łatwiejsze do ściągnięcia i w razie zmiany samochodu wszystko zabierasz ze sobą. Hak jednak w samochodzie jednak już zostaje.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tylko hak przyda sie nie tylko przy przewożeniu rowerów.. przyczepka to naprawde dodatkowy duży atut a bagażnik na hak nie ograniczy Ci tak prędkości i nie podniesie spalania o 2-3 litry..
    Swego czasu widziałem nie jeden rower spadający z dachu. A stał w większości właśnie na belkach..



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jak wytrzymuje przyśpieszenie C63 AMG to Alfa nie będzie dla niego problemem: https://youtu.be/Yb2exMlGNr8?t=8m44s
    Tak samo Jaguar F-type: https://youtu.be/xEZyNXQGzv0?t=4m19s

    Co do spalania, to jednak opory są mniejsze, rower chowa się już trochę za sylwetkę. Można zamontować tak, że tyle koło oprze się na klapie. Jestem w stanie jechać trochę wolniej z rowerami, nie muszę w każdym zakręcie sprawdzać przyczepności opon. Tak samo na autostradzie, jak pojadę 120km/h zamiast 150km/h raz na jakiś czas to też mi się nic nie stanie. Jedyne czego się obawiam to dbanie o czystość samochodu. Przy każdym montażu trzeba będzie czyścić miejsce do którego mocowane są przyssawki. Podejrzewam, że nie bez powodu auta na filmach zostały wypucowane przed prezentacją.

    Chociaż za cenę tego zestawu można już kupić fajny używany rower...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    Co do spalania, to jednak opory są mniejsze, rower chowa się już trochę za sylwetkę
    Widziałem testy (nie pamiętam gdzie) i akurat rowery "na klapie" to najgorszy sposób na ekonomikę. Działają jak spadochron bardzo mocno zaburzając opływ powietrza.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    W poprzek na pewno, rower ma nieporównywalnie większą powierzchnię boczną, niż czołową. Tutaj bym upatrywał problemu. Wzdłuż nie powinno być, aż tak źle.

Podobne wątki

  1. Kradzież roweru
    Utworzone przez EGONZGIERZ w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:05
  2. Przewóz Kartonu Wrocław-okolice W-wy
    Utworzone przez hitmanag w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:22
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory