Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [GT] Problem z odpalaniem silnika 1.9JTD 150KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    6

    Angry [GT] Problem z odpalaniem silnika 1.9JTD 150KM

    Witam wszystkich.

    Pacjent: GT 1.9 150KM
    Objawy: Odpalanie trwa prawie 5 minut na zimnym silniku przy temperaturze 20 stopni. Na ciepłym z kolei trochę krócej. Metaliczne dźwięki na wyższych obrotach i po puszczeniu gazu dźwięk typu "blow off" (gdzieś powietrze ucieka)


    Ręce mi opadają, pod koniec stycznia wymieniony: kpl rozrząd, dwumasa ze sprzęgłem, wysprzęglik, termostat, filtry i olej, płyn chłodniczy, amortyzatory, EGR oraz wiele elementów zawieszenia. Kilka miesięcy wcześniej intercooler wraz z rurą pomiędzy nim a turbiną. Myślę sobie "fajnie, będziemy jeździć", a tu taki ch....
    Wyjeżdżając z ronda, kiedy zapiąłem 3 bieg przy 1500 obrotów nagle jakiś strzał, silnik zaczął "tyrkotać".
    Dźwięki mineły lecz problem z odpaleniem samochodu.
    Auto przewinęło się przez ręce 4 mechaników, jeden obstawiał klapy wirowe. Nie miał czasu zajrzeć.
    Pojechałem do drugiego, obstawiał wtryski, nie miał czasu na mojego resoraka.
    Trzeci obstawiał zerwany klin na kole pasowym, sprawdził to więc a dodatkowo rozrząd i wtryski. Wszystko gra, ręce rozkładał bo nie wie co dalej.
    Pojechałem do czwartego, mówi pompa Common Rail, wyciągnął ją, powiedział że walnięta bo opiłki w środku. Oddał do sprawdzenia ludziom którzy się tym zajmują, okazuje się że sprawna. Okazyjnie wymienią wszystkie uszczelniacze. Dźwięk "blow off'a" jest przyczyną uszkodzonej rury pomiędzy turbiną a filtrem powietrza, a metaliczne dźwięki dochodzą z turbiny - powiedział mechanik który szuka dalej przyczyny nietakiego odpalania, przy czym ja miesiąc bez auta i się delikatnie wkur.....

    Dodam że samochód nie wywala błędów, nawet kiedy przepływka jest wypięta. Mechanik powiedział że check musi być wycięty z kompa.
    Mi wywalało osobiście jedynie błąd od czujnika podciśnienia turbo przy 190 km/h (normalka w tych autach).
    Auto jak zapali pracuje równo i nic się poza wymienionymi dźwiękami nie dzieje.

    Macie jakieś pomysły co może leżeć na serduszku mojej GT?
    Ostatnio edytowane przez adio ; 20-05-2018 o 19:24

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    4 mechaników - dupy a nie mechanicy, na trudne sprawy nigdy czasu nie mają zazwyczaj, omijaj ich szerokim łukiem.

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    Mi wywalało osobiście jedynie błąd od czujnika podciśnienia turbo przy 190 km/h (normalka w tych autach).
    Auto jak zapali pracuje równo i nic się poza wymienionymi dźwiękami nie dzieje.
    To jest bzdura jakich mało. Sprawny samochód żadnych błędów nie sypie. Więc to nie jest normalka.

    Jak dla mnie jak problem z rozruchem to:
    1. logi nabijania ciśnienia paliwa CR
    2. próba przelewowa przy odpalaniu z odpiętymi wtryskami
    3. sprawdzenie kompresji

    - - - Updated - - -

    4 mechaników - dupy a nie mechanicy, na trudne sprawy nigdy czasu nie mają zazwyczaj, omijaj ich szerokim łukiem.

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    Mi wywalało osobiście jedynie błąd od czujnika podciśnienia turbo przy 190 km/h (normalka w tych autach).
    Auto jak zapali pracuje równo i nic się poza wymienionymi dźwiękami nie dzieje.
    To jest bzdura jakich mało. Sprawny samochód żadnych błędów nie sypie. Więc to nie jest normalka.

    Jak dla mnie jak problem z rozruchem to:
    1. logi nabijania ciśnienia paliwa CR
    2. próba przelewowa przy odpalaniu z odpiętymi wtryskami
    3. sprawdzenie kompresji (klapka mogła zniszczyć silnik)
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    4 mechaników - dupy a nie mechanicy, na trudne sprawy nigdy czasu nie mają zazwyczaj, omijaj ich szerokim łukiem.
    Wiem, szkoda czasu i nerwów na takich "mądrali".

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    To jest bzdura jakich mało. Sprawny samochód żadnych błędów nie sypie. Więc to nie jest normalka.
    o czujniku podciśnienia powiedziałem normalka, bo to standardowa usterka tego silnika.

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    2. próba przelewowa przy odpalaniu z odpiętymi wtryskami
    Próba przelewowa była robiona, wtryski sprawne. Wymieniłem wszystkie czynności podjęte przez "fachowców" w celu ustalenia przyczyny

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    logi nabijania ciśnienia paliwa CR
    Pompa która za to odpowiada sprawdzona na maszynie, sprawna.
    Ostatnio edytowane przez adio ; 20-05-2018 o 19:45

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    To sprawdź kompresję silnika - jak zjadło klapkę to właściwie szukaj nowego.

    Wymieniłeś dużo ale większość mechaników nic nie sprawdziło.

    A check przy 190 wcale nie oznacza uszkodzonego czujnika co nie jest normalką.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    A check przy 190 wcale nie oznacza uszkodzonego czujnika co nie jest normalką.
    W GT zaworek podciśnienia jest przykręcony do filtra powietrza, z kolei panuje tam straszny syf bo jest on tuż nad osłoną. Błąd objawiany checkiem wałkowany tutaj na forum 1500 razy więc to jest bankowo jego wina

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    o sprawdź kompresję silnika - jak zjadło klapkę to właściwie szukaj nowego.
    Jutro pogadam z mechanikiem, aby ściągał kolektor i zerknął czy coś z niego nie odfrunęło. I wydaje mi się że lepiej zrobić generalkę niż kupić "nowy" używany silnik który bóg wie co się z nim działo i czy wgl pali jak powinien.

    W dodatku: Jakby nie było kompresji to by silnik nie pracował równo, co nie jest problemem opisanym tutaj przeze mnie
    Ostatnio edytowane przez adio ; 20-05-2018 o 19:52

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    W GT zaworek podciśnienia jest przykręcony do filtra powietrza, z kolei panuje tam straszny syf bo jest on tuż nad osłoną. Błąd objawiany checkiem wałkowany tutaj na forum 1500 razy więc to jest bankowo jego wina
    Zaś bzdura. Jego umiejscowienie nie ma nic z tym wspólnego.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dobrze. Nie ma. Koniec rozwodzenia się.
    To nie odpowiedź dotycząca moich problemów.
    Czekam na konkrety od innych użytkowników mający pojęcie o opisanej w pierwszym poście przypadłości

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał adio Zobacz post
    Jutro pogadam z mechanikiem, aby ściągał kolektor i zerknął czy coś z niego nie odfrunęło
    czo to za mechanik co trzeba mu mówić co ma robić :O

    Sprawdź tą kompresję bo jeżeli z kolektora coś się urwało to musiałby stać się cud, żeby nic się nie uszkodziło.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Kolega jaboleq napisał, co należy zrobić.

    sprawdzenie ciśnienia na szynie common rail

    można sprawdzić korekty wtrysków i jeśli się rozjeżdżają to zrobić sprawdzenie kompresji.

Podobne wątki

  1. 1.9JTD Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez matys_1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2022, 22:29
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2017, 20:23
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 21:09
  4. problem z odpalaniem przyspieszaniem AR156 1.9jtd
    Utworzone przez kierzkovsky w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory