Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z lampą / zderzakiem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar kitenation
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    38

    Domyślnie Problem z lampą / zderzakiem

    Cześć,

    Wiem że takie tematy już były ale przeczytałem wszystkie i nie jestem pewien co mam zrobić.

    Spaliła mi się postojów ka w ksenonie. Nie da się odkręcić tej "najtrudniejszej" śruby bo jest omulona... Jak dobrze rozumiem zostaje mi wyjęcie lampy, a żeby to zrobić trzeba zrzucić zderzak?

    Czy żeby zrzucić zderzak to trzeba przeprowadzić wszystkie czynności które widnieją w eLEARN? Nie jest dla mnie jasny do końca opis - wychodzi żę trzeba zdjąć oba koła, oba plastiki błotnika, osłonę silnika i dopiero zderzak?

    Czy naprawdę taka jest procedura wymiany gównianej żarówki, czy też jest jakiś inny prostszy sposób na to? A może da się np. zdjąć koło, plastik wewnątrz nadkola i tamtędy dojść.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez kitenation ; 25-05-2018 o 21:49

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Gdy w mojej mialem ksenony wymiana żarówki poprzez wyciągnięcie lampy wygladala tak:
    -podnosilem nieco auto z obu stron, tak by kola byly delikatnie w gorze;
    - kola skrecone maksymalnie w lewo -> odchylalem prawe nadkole i przy delikatnej kombinacji odkrecalem śruby od bocznego mocowania zderzaka. Analogicznie robilem z drugiej strony, kola maksymalnie w prawo i dzialelm z lewej strony;
    - kladlem sie pod Belle, i odkrecalem wszelkie srubki mocujace oslone silnika do zderzaka, nie trzeba jej calkiem sciagac;
    - odkrecalem sruby od zderzaka te pod maska i zderzak wyjezdzal. Oczywisice trzeba jeszcze odpiac kostki od kierunkowskazow.
    - zostawaly sruby tylko od lampy co juz jest blachostka i oczywisicie kostka od samej lampy.
    Skladalem w odwrotnej kolejnosci. Calosc operacji pomijajc podnoszenie auta trwala ok 15minut. Bez podnoszenia też da rade ale ciezej manewruje sie reka przy nadkolach ;D.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Ja robie tak jak jotgie z tym że ja ściągam koła bo przy szerokich 18 ciężko tam rękę wsadzić. I ja nie odpinam kostki z lamp bo ciężko idzie u mnie a mam wrażenie że może tego nie przeżyć.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar kitenation
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    38

    Domyślnie

    jogote dzięki! 15 minut to brzmi zacnie, pewnie za pierwszym razem zajmie to więcej czsau, ale i tak myślałem, że to będzie robota raczej na 2-3 h... A powiedzc mi czy złożenie tego z powrotem też jest w miarę przystępne? Czy jest coś na co należy zwrócić uwagę (jakieś aczepy, które potencjalnie łatwo połamać albo coś w tym stylu)? Koła mam 18 fabryczne.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kitenation
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    38

    Domyślnie

    No i udało się. Może nie trwało to 15 minut ale w 1,5 h zamknęła się cała procedura od początku do końca, biorąc pod uwagę, że robiłem to pierwszy raz.

    Dodam od siebie (może się komuś przyda na przyszłosć), że idzie zdjąć zderzak bez podnoszenia samochodu / wyciągania nadkola. Zrobiłem tak jak pisał jogote - koła na maksa w prawo i wtedy działałem z lewej strony, potem to samo dla drugiej strony. Jak się odkręci dolnego torxa tego przy kole, to można delikatnie wygiąć nadkole, które nie jest z plastiku sztywnego tylko takiej dziwnej ala włókniny. Wtedy da się wsadzić spokojnie rękę i odkręcić boczne śróby mocujące zderzak. Potem śróby trzymające osłonę silnia i górne - zderzak wyjeżdża bez wysilku. O dziwno jego montarz też nie przyporzyłw większych problemów. Wszystko robiłem jednoosobowo.

    A tak wyglądało w połowie drogi:


  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Przy kolejnym razie tez zajmie Ci to 15 minut . Wiesz już gdzie i jaka siedzi srubka, co lepiej zrobic najpierw a co później ;D. Oczywisicie, ze da się bez podnoszenia ale gdy podniesiesz kola masz więcej miejsca do manewrowania dlatego to zasugerowalem .
    Nie ma co, gratulacje pierwszej wymiany żarówki ;D

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domo
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD m-jet 16v 140 km - dzwon :( / Alfa Romeo GT 1.9 JTD m-jet 16v 150 km Q2 :)
    Postów
    216

    Domyślnie

    Też mnie czeka podejście do zrzucenia zderzaka w celu sprawdzenie spryskiwaczy reflektorów... Dobrze wiedzieć że to nie problem

Podobne wątki

  1. Problem z przednią lampą
    Utworzone przez superzajac w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 21:37
  2. Problem z przednią lampą
    Utworzone przez kozi86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:59
  3. Problem z lampą ksenonową
    Utworzone przez featmilka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 20:22
  4. [146] Problem z tylną lewą lampą!
    Utworzone przez Tomi'73 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 11:46
  5. PROBLEM ZE ZDERZAKIEM DO 166 99'
    Utworzone przez Michal166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 17:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory