Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Wybór Alfy GT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Nie mam
    Postów
    3

    Domyślnie Wybór Alfy GT

    Witam, Alfa GT, jest najbardziej podobajacym się samochodem do budżetu który posiadam 30k. Interesują mnie dwie wersje 3,2v6 i 1,9 jtd z naciskiem oczywiście na 1 silnik. Jednak jestem tylko Kowalskim i musiałbym doinwestowac w LPG, czytałem trochę forum o LPG i większość ma pozytywną opinię. Jednak jak wychodzą koszty serwisowania, autem robilbym max. 15000 rocznie. Czy w ogóle jest sens pchać się w busso gdy nie zarabiam 10000zl tylko 1/3 tego? 1,9 jtd również jest atrakcyjnym wyborem dla mnie, jakie są możliwości zwiększenia mocy trgo silnika(200 KM byłoby wystarczające dla mnie) czy sam chip wystarczy? Byłbym w stanie zejść do 8 sek do 100kmh? Czy moglibyście mi również powiedzieć jakie są koszty serwisu zwykłej jtd, co jest najdroższe i najbardziej uciążliwe w tym aucie?

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    200km samym progrmem to raczej nie ( mowa o takim grzecznym bezpiecznym do zwykłego uzytku ) ale wynik 200 tez nie był okupiony wydawaniem wielu tys. zł ( ot frontowy cooler i dolot stal - przynajmniej u mnie )
    poniej 8 sek zejdzie
    z drozszych to std dwumas ,sprzegło , turbo , wtryski ( ja robiłem tylko dwumas i sprzegło - ale od zrobienia lata i nie konczy sie co 50kkm wiec traktuje to jako wymiane okresowa bo przyszedł czas na to i tyle a nie za padło nagle )

    z budzetem 30 zdecydowanie skłaniałbym się ku 3.2
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 10-07-2018 o 08:54








  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał TK1991 Zobacz post
    Czy w ogóle jest sens pchać się w busso gdy nie zarabiam 10000zl tylko 1/3 tego?
    Jak będziesz miał szczęście i trafisz zadbaną to na styk, przy odrobinie pecha - kredyty i frustracja. Ja bym się nie pchał.
    Piszę jako 11-sto letni użytkownik busso.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    czyli zostaje budzet poniezj 20 na jtd i za kolejne 10 zrobienie na cacy ?
    ja serio myslałem ze 30 to na 3.2 styknie kurde








  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Nie mam
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ile Ci wciąga paliwka przy 200KM? Podałbys mi pełny setup i jaki to był koszt?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał TK1991 Zobacz post
    Witam, Alfa GT, jest najbardziej podobajacym się samochodem do budżetu który posiadam 30k. Interesują mnie dwie wersje 3,2v6 i 1,9 jtd z naciskiem oczywiście na 1 silnik. Jednak jestem tylko Kowalskim i musiałbym doinwestowac w LPG, czytałem trochę forum o LPG i większość ma pozytywną opinię. Jednak jak wychodzą koszty serwisowania, autem robilbym max. 15000 rocznie. Czy w ogóle jest sens pchać się w busso gdy nie zarabiam 10000zl tylko 1/3 tego? 1,9 jtd również jest atrakcyjnym wyborem dla mnie, jakie są możliwości zwiększenia mocy trgo silnika(200 KM byłoby wystarczające dla mnie) czy sam chip wystarczy? Byłbym w stanie zejść do 8 sek do 100kmh? Czy moglibyście mi również powiedzieć jakie są koszty serwisu zwykłej jtd, co jest najdroższe i najbardziej uciążliwe w tym aucie?
    Zwróć uwagę, że Busso w gazie będziesz musiał tankować co 200km, to strasznie wkurza. Generalnie nie kupowałbym 3,2 jako samochodu na co dzień, szkoda, mało już ich. Poza tym w razie większej szkody, masz praktycznie pewną sprawę z sądzie z ubezpieczycielem, bo wyceni Ci auto według średniej w eurotax i dostaniesz połowę wartości samochodu. Sam przez to przechodzę, nie polecam. Jakbym miał 30k to wolałbym już trochę dozbierać do Giulietty. Jak bardzo zależy Ci na GT i chcesz auto na dłużej to tylko diesel, jak na chwilę to, to można zaryzykować 2.0JTS albo 1.8TS, ale musisz dobrze auto sprawdzić. Bez sprawdzenia kompresji i inspekcji świec nie kupiłbym już benzyny.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeśli za 30.000zł kupisz 3,2 w stanie nie wymagającym inwestycji w silnik i skrzynie biegów to jeszcze ma sens, jeśli będziesz musiał doliczyć pakiet startowy- kilka lub kilkanaście tysięcy (w poważniejszych wypadkach kilkadziesiąt) to raczej nie ma już sensu. Niestety , bardzo rzadko jest tak, że brak jest pakietu startowego, te samochody mają swoje lata. Sama wymiana rozrządu to już koło 2.500 zł, ceny części zamiennych do silnika i skrzyni w tym modelu są bardzo wysokie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Na co niby Panowie chcą przeznaczyć kilkanaście tysięcy złotych na pakiet startowy? Jeżeli ktoś kupuje trupa i potem musi wymienić połowę części w samochodzie, to się nie dziwię tej kwocie. Remont generalny samochodu jest dosyć drogą imprezą. Każdego samochodu.

    Cytat Napisał TK1991 Zobacz post
    Witam, Alfa GT, jest najbardziej podobajacym się samochodem do budżetu który posiadam 30k. Interesują mnie dwie wersje 3,2v6 i 1,9 jtd z naciskiem oczywiście na 1 silnik. Jednak jestem tylko Kowalskim i musiałbym doinwestowac w LPG, czytałem trochę forum o LPG i większość ma pozytywną opinię. Jednak jak wychodzą koszty serwisowania, autem robilbym max. 15000 rocznie. Czy w ogóle jest sens pchać się w busso gdy nie zarabiam 10000zl tylko 1/3 tego? 1,9 jtd również jest atrakcyjnym wyborem dla mnie, jakie są możliwości zwiększenia mocy trgo silnika(200 KM byłoby wystarczające dla mnie) czy sam chip wystarczy? Byłbym w stanie zejść do 8 sek do 100kmh? Czy moglibyście mi również powiedzieć jakie są koszty serwisu zwykłej jtd, co jest najdroższe i najbardziej uciążliwe w tym aucie?
    W tym budżecie szukałbym V6. Niestety proponuję uzbroić się w cierpliwość, bo na chwilę obecną ciężko o sensowny egzemplarz w kraju.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Na co pakiet startowy w wysokości kilkunastu tysięcy ? , -wymiana rozrządu z pompą, sprzęgło, naprawa synchronizatora (elementy synchronizujące +koła zębate), przewód dolny i górny chłodnicy, termostat, regeneracja rozrusznika, alternatora i wszystkie uszczelki i materiały pomocnicze do tego, tu na prawdę dużo nie trzeba ,
    a wypadałoby jeszcze Q2 wstawić, bo wielce prawdopodobne że oryginalny dyferencjał kiedyś strzeli- dodatkowo 4000 zł . A jeśli chodzi o zakup trupa, to pakiet startowy wychodzi na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych, silnik ma 6 tłoków z pierścieniami i 24 zawory, już same te ilości przemnożone przez ceny jednostkowe tych elementów (bez robocizny) robią wrażenie. Te koszta są często wyższe niż cena używanego auta, którego właścicielowi nie opłaca się remontować, stąd spotykamy u nas dość często takie "okazje" cenowe (np. ze Szwajcarii). Ale z drugiej strony to przecież V6 Busso- jedyny w swoim rodzaju silnik, który wyremontowany i odpowiednio eksploatowany , jest nie do zdarcia, dlatego są osobniki, które to kupują, jeszcze remontują za niemałe pieniądze i wcale tego nie żałują- np. ja.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 10-07-2018 o 16:53

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał TK1991 Zobacz post
    Ile Ci wciąga paliwka przy 200KM? Podałbys mi pełny setup i jaki to był koszt?
    paliła srednio ok 7/100 , dało się zejsc na 6 w trasie bez szybkiej jazdy , na 8 to juz rzadko zapracowałem - czyli w sumie paliła jak zwykle

    pełny ? - no frontowy IC ( 550/180/65 ) - coś koło 350zł ( o ten dokładnie http://fmic.pl/fmicpl/11-intercooler-550x180x65mm.html ), dolot ze stali no też kilka stówek poszło i tyle , reszta wszystko seryjne
    tutaj masz opis i moze wykres sie znajdzie itp
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ropa_lol_.html

    - - - Updated - - -

    no i do tego koszt remapu - to już zależnie od wykonawcy ( ale pewnie coś między kilka stów a 1000+ )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 11-07-2018 o 07:40








Podobne wątki

  1. Wybór pierwszej Alfy
    Utworzone przez Su_Harry w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 11:04
  2. [146] Wybór Alfy Romeo146
    Utworzone przez szczepan452 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 22:19
  3. Wybór alfy
    Utworzone przez Python28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory