Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: GT i AUX/Transmiter FM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Divi
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Lesko
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    6

    Domyślnie GT i AUX/Transmiter FM

    Witam!


    Ogarniał ktoś kwestie AUXa w GT na oryginalnym radiu? Mając świadomość braku oryginalnego AUXa zakupiłem Transmiter FM Xiaomi Roidmi 3S, który wydaje się bardzo w porządku transmiterem, jednak jakość audio jest tragiczna, głównie podczas jazdy, dźwięk szumi i trzeszczy jakby część częstotliwości mniej/wiecej podczas słuchania radia. Jest to asłuchalne, mam podejrzenie dotyczące gniazd zapalniczek, że są za płytkie i jakby nie kompatybilne z tym transmiterem, ale szukam rozwiązania mniej inwazyjnego niż wyciąganie gniazda i jego wymiana. Na pewno jest jakiś sposób na AUXa w GT/147.

    Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    A nie myślałeś o zmieniarce YATOUR ?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Divi
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Lesko
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    6

    Domyślnie

    To jest w sumie kolejny wydatek, którego chciałbym uniknąć. :/

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    GT 1.9
    Postów
    6

    Domyślnie

    Gniazda są szersze niż standardowe nie wiem czemu ale tak to włosi wymyślili. Też używam tego transmitera i jestem zadowolony. U siebie zmieniałem na uniwersalne gniazdo, miało bardzo podobną konstrukcję ale zielone podświetlenie, spokojnie można to przerobić.
    Co do transmitera może spróbuj jeszcze do gniazda z tyłu podłączyć, albo sprawdź jak działa bez odpalania silnika być może alternator zakłóca. Najważniejsze to i tak dobrać odpowiednią częstotliwość.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Kiedyś w Focusie używałem transmitera, jakość dźwięku co najwyżej jak na kasecie magnetofonowej. Super pasował, ustawiałem różne częstotliwości - nie dałem rady lepiej.Jestem ciekawy co oznacza "jestem zadowolony" - dla mnie to "jestem zadowolony" to co najmniej jakość mp3 jak na takie urządzenie.
    Jak ktoś nie wie co to magnetofon https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnetofon_kasetowy

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Chlopaki na grupie gt pisali kiedys , że używają tego transmitera , ale maja go podpiete na stale w bagażniku , dzieki temu znikaja szumy i zakłócenia. Ile w tym prawdy , nie wiem , warto sprawdzic

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Divi
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Lesko
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Właśnie doszedłem do tego sam i spróbowałem - faktycznie, jest dużo lepiej niż było, ale wciąż podczas jazdy po pewnym czasie "wykrzacza się" i zaczyna szumieć. Wszystko jest w porządku póki silnik nie działa, powiem więcej, słychać różnicę nawet gdy przy odpalonym silniku wyłączy się światła - ale koniec końców chyba odpuszczę transmiter na bluetooth i spróbuję po prostu transmitera z wejściem na kabel AUX. Szkoda, bo wygoda świetna, ale zgrałem piosenki na CD i jednak jakość muzyki z płyt CD w porównaniu do tych z transmitera jest o niebo lepsza.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Mozesz sprobowac jeszcze wyczyścić antenę i jej wejście. Lub zmienic na antenę z kostka ktora niweluje zakłócenia tez grosze. Masz ledy ? Warto dozbierac do zmieniarki yatour , ja nie zaluje. Kupiłem z funkcja bt i jest mega wygodnym sprzetem, zakłóceń tez nie słychać.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar belmondoe
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    17

    Domyślnie

    Próbuj na najwyższych falach, a jak nadal będzie źle to szukaj takich, na których będzie grać najlepiej.

Podobne wątki

  1. Transmiter FM AR 147
    Utworzone przez Matyjaz w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 23:52
  2. Transmiter FM
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 19:51
  3. [159] transmiter mp3
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 06:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory