Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Sonda lambda

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Po wielu nieudanych próbach podłączenia alfinki pod inne programy diagnost. tj. np. scan xl został tylko MES.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Zrzuty z ScanMasterELM na razie tylko tyle ,jak rozkminie będzie więcej.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (182).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	250241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (183).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	82.3 KB
ID:	250242  

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    ...komprecha jest ponad 14 na każdym baniaku,Mam nowe świece BKR6EKPA ale zobaczę jeszcze jak jeździ na PFR6B bo w eLearnie są jako główne a tamte jako alternatywne.Przepustnica wyczyszczona ale nie wymagała czyszczenia ,sprawdzę jeszcze dokładnie i wyczyszczę dolot powietrza i wsadzam wkładkę k&n może pomoże przy dole,osobiście nie wierzę w takie rzeczy. W tym tygodniu wymienię olej bo ponad 1000km jest walne jeszcze raz wyzerowanie samoadaptacji silnika na nowym filtrze i świecach i będę jeździł dalej.Jak dotrę silnik już dobrze to z hamuje go i zobaczymy co los pokaże.
    - Kompensuje, ale nie steruje na moc. W takim statusie monitorów, ECU powinno puścić post-cat w pętlę otwartą. A jeśli tego nie robi to czemuś myśli, że musi sprawdzać, mimo, że kończy monitor pozytywnie. W każdej chwili może załączyć monitor. Obciążenie jest w takiej sytuacji warunkiem brzegowym. Zrzuty są wg mnie mało spójne, tak bym właśnie pomyślała, gdyby chodziło o moją GT.
    - wkładka KN - nie wpływała na parametry. Nie w konstrukcji, która nie daje rady zaciągnąć fabrycznie ustalonej masy powietrza, w sumie przy prawidłowej kompresji statycznej. Może i eksperyment by mi się udał i ECU dałoby więcej paliwa, ale silnik nie dał rady wciągnąć stosownej ilości powietrza… Założenie było słuszne, wnioski wyciągnęłam. W sprawie silnika, nieco za późno. Że nikomu prać się nie chciało, to został wywalony. Ale można go spokojnie montować, że zniszczy MAF – wg mnie mit… Sterowanie się zaciera i rozmywa, ponieważ nic za bardzo nie ma wpływu na masę powietrza – co by się nie działo, zaciąga stałą objętość.
    - Świece – jak nowe, to też nie, no chyba, że silnik paskudzi wtórny obwód cewki… ale wtedy patrz jw. – nic… ale można nowe też montować różne, zawsze nowe to nowe. Wymieniałam przed naprawą i po znowu, bo w jej czasie oberwały tak, że wg mnie kwalifikowały się do natychmiastowej wymiany. To samo myślałam o sondach lambda, ale póki co siedzą.
    - nie pisałam, by badać kompresję statyczną, tylko pobór oleju. Świadomie. Zwiększony i to znacznie może występować przy prawidłowej kompresji statycznej.

Podobne wątki

  1. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  2. [147] sonda lambda
    Utworzone przez krg w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 20:44
  3. [146] Sonda Lambda
    Utworzone przez Godi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory