Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Zagadka Twin Sparka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie Zagadka Twin Sparka

    Cześć. Mam dla zainteresowanych zagadkę. GT z Twin Sparkiem, po remoncie. Wymienione pierścienie, panewki, świecie, kompletny rozrząd z regulatorem faz rozrządu, zregenerowana głowica. Auto było na dotarciu więc jeździłem spokojnie. Jednak kiedy mogłem już wykorzystać więcej mocy, dalej miałem wrażenie że, coś jest nie tak. Żeby przyśpieszyć dobrze przy wyprzedaniu musiałem wciskać pedał w podłogę, a efekt był taki sobie. Zdecydowałem się sprawdzić auto na hamowni. Okazało się, że mam tylko 90km mocy i trochę ponad 110nm momentu, czyli tak o 50% za mało, a wykres jest mocno poszarpany. Dodam tylko, że auto jeździ normalnie, nic nie szarpie, nie kopci, żadna kontrolka nie świeci lub mruga. Spalanie też w normie, 9 litrów w trybie mieszanym.

    Samochód oddaję na diagnostykę do serwisu który remontował silnik. Więc to oni będą mieli na głowie dojście do przyczyny problemu, ale zostawiam zainteresowanym możliwość wytypowania usterki, a po naprawie dam znać, co było nie tak. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przyczyn może być mnóstwo, ale pogadywać zawsze można :-)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20181002_16_02_13_Raw_LI.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	40.8 KB
ID:	251055

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    I jak tam?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Dali sobie czas do środy, ale na razie nie udało znaleźć się przyczyny. Sprawdzili elektrycznie i komputerem lambdy, podmieniali MAF, sprawdzali podciśnienia w dolocie. Odpinali też wydech, sprawdzali kompresję. Wszystkie mechaniczne elementy wydają się być sprawne. Jedynym podejrzanym zachowaniem jest podejrzanie wysoka temperatura powietrza odczytywana przez komputer. Pokazuje ponad 40 stopni, podczas normalnej jazdy i w tym kierunku na razie postępuje diagnostyka. Nie pamiętam co jeszcze tam sprawdzali, ale coraz bardziej uwaga przenosi się niestety na nieprawidłowe działanie ECU jako potencjalny problem. Serwis nie dysonuje odblokowanym sterownikiem do 1.8 TS, więc trzeba by kombinować coś z używanym, ale to już ostateczność.

    EDIT:
    Jakby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o pisanie pomysłów. Zapomniałem jeszcze dodać, że czasami wydaje mi się, jakby auto miało pełną moc na zimnym silniku. Przynajmniej czuć to po momencie obrotowym, bo na zimnym nie kręcę do odcinki, ale to może być tylko złudzenie.
    Ostatnio edytowane przez brute4c ; 29-10-2018 o 14:25

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A co powiesz o świecach, cewkach i przewodach WN?
    Czy był robiony reset ECU po remoncie?
    Kto ustawiał rozrząd po remoncie i wymianie wariatora, czy były blokady i czujnik zegarowy?
    Na co podmieniali MAF - na nowy, czy używany? MAF jest zintegrowany z czujnikiem temperatury zasysanego powietrza.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 30-10-2018 o 14:52

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Świece nowe, wszystkie. Cewki nie ruszane, ale gdyby był problem z zapłonem to raczej komputer rzuciłbym błędem, zwłaszcza przy tak dużym spadku mocy. Rozrząd i wymianę wariatora robił serwis, który przeprowadził remont silnika. Specjalizują się w alfach, więc ufam, że dobrze zrobili robotę. Nie pytałem jak ustawiali. MAF podmieniali na używany, ale z auta w którym problem nie występuje. Niestety nie sprawdzili wskazań temperatury na podmienionym MAF'ie.

    Na czym polega reset ECU? Bo jeżeli na odłączeniu akumulatora, to auto stało pewnie z tydzień bez zasilania.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Kompresje przed i po remoncie mierzyli?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Błąd temperatury może powodować przepływomierz. Ale jego usterka wiązała by się też z mało płynną jazdą, szarpaniem, strzelaniem w dolot. Tutaj zresztą ta strata mocy jest duża i wątpię, żeby coś z elektryki to powodowało. Niech mierzą kompresję i będzie jaśniej.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Oczywiście. Przed remontem nie było co mierzyć, bo była dziura w zaworze. Po było mierzone, podobno w porządku.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post

    Na czym polega reset ECU? Bo jeżeli na odłączeniu akumulatora, to auto stało pewnie z tydzień bez zasilania.
    Odłączenie aku nic nie daje. Reset należy zrobić przy użyciu kompa - np. programem diagnostycznym MES
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 31-10-2018 o 14:06

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Podobno problem jest rozwiązany. Trop z zawyżoną temperaturą powietrza okazał się poprawny. Uszkodzeniu uległa kostka, i przez to komputer źle odczytywał temperaturę powietrza. Samochodu jeszcze nie odebrałem, ale zlecę przetestowanie na hamowni. Jeżeli dalej będzie jakikolwiek spadek mocy to spróbujemy z tym resetem.

Podobne wątki

  1. Pompa olejowa do Twin Sparka - zakup nowej/regeneracja?
    Utworzone przez Zenonzlasu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 22:42
  2. Jak docierać Twin Sparka
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 18:58
  3. Przeszczepili moją 1.8 turbo na Twin sparka
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-12-2006, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory