Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Gt 1.9 koszmar upg

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    GT 16v 150 km 1.9 jtd multi get
    Postów
    2

    Lightbulb Gt 1.9 koszmar upg

    witam mam przyjemność rozprawienia sie z wymianą uszczelki pod głowicą jestem mechanikiem wiedz spokojnie możemy pominąć odpowiedzi typu "lepiej zostawić to fachowcą " pisze na forum poniewaz szukam skróconej instrukcji wymiany tej uszczeleczki a nigdy nie mialem przyjemnosci robic tego w 1.9 jtd multijet
    jeli macie jakis link to takiej instrukcji to prosze o podanie z góry bardzo wam wszystkim dziekuje

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Nie jestem mechanikiem, ale według mnie mechanik powinien wiedzieć jak to się robi niezależnie od silnika.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Tak w skrucie to odkrecasz wszystko co przeszkadza w zdiecju glowicy (wydech rozrzad itp) zaznacz sobie wtryski zebys nie musial pozniej kodowac

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wpisz w google: elearn alfa gt

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Sciągnij sobie eLearna stąd: https://1drv.ms/u/s!AvtxIe2nFH6x1SAAus3FyXM1Pl51

    Jest skompresowany programem 7-zip, który jest bezpłatny i dostępny tu: https://www.7-zip.org/

    Po rozpakowaniu otrzymasz obraz dysku DVD, który musisz zamontować (jeśli masz Windows 8/8.1/10 wystarczy kliknąć na plik, i zamontuje się automatycznie, jeśli starsze wersje Windows, to musisz poszukać programu do obsługi obrazów dysków), a następnie zainstalować. Po uruchomieniu i wybraniu wersji silnikowej wymianę uszczelki masz w Procedurach. Ale raczej spodziewaj się pękniętej głowicy, UPG w JTD się praktycznie nie zdarza.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Jestem mechanikiem , ale dajcie instrukcje... ja tez robię sobie duzo samemu , ale to nie znaczy ,ze nazywam sie mechanikiem oddaj fure do konkretnego warsztatu , wszystkie śrubki itd trzeba pakowac w kolejnosci odpowiednie momenty... daj sobie siana i nie swiruj jarząbka : D

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał GT1916V150KM Zobacz post
    jestem mechanikiem wiedz spokojnie możemy pominąć odpowiedzi typu "lepiej zostawić to fachowcą "
    wiĘC pomijamy zostawianie "fachowcOM "

    ;-)

    a konkretnie - jak wyżej = poszukaj eLearn'a








  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    GT 16v 150 km 1.9 jtd multi get
    Postów
    2

    Domyślnie

    okkeeyy widze ze najwiecej wypowiedzi jest od osób które nie mają pojecia o mechanice pomijając moja ortografię chodziło mi o np takie rzeczy jak co zrobić z łapą od vacum pompy co zrobic kiedy kolektor ssacy o nia zachacza chodziło mi o takie drobne podpowiedzi od kogos kto juz ma to za sobą które zaoszczedzają czas i nerwy a nie o instrukcje jak wymienic uszczelke bo sama wymiana jest banalnie prosta i jak ktos juz pisal w kazdym silniku podobna . przechodzac do sedna "zenonzlasu" miales racje głowica peknieta w dwóch miejscach w tych samych co wiekszosc niemieckich głowic 16 zaworowych widze ze bolączką sie zbyt wiele nie róznią

    - - - Updated - - -

    Ooo skoro tylu tu znawców marki to proszę o podpowiedź czy głowica 1.9 cdti 16v 150 km to ta sama głowica co 1.9 jtd 16v 150 km ?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jaka łapa od vacum pompy?! Przeczytaj swoje pierwsze pytanie i zobacz jak miałem inaczej odpowiedzieć.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Panie mechaniku , uwazajacy ,że nikt tutaj nie ma pojęcia. Tak jak wczesniej napisalem, nie swiruj jarzabka , jaka lapa pompy vacum?? Haha tragedia. Sprawdz numery oem jezeli sa zgodne to bedzie pasowac , ale szczerze watpie , to że to sa te same silniki , to duzo czesci ma inne mocowania otwory itd..

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala (Koszmar z Alfa)
    Utworzone przez max1525 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 17:41
  2. [159] Dziwne dzwieki.... koszmar
    Utworzone przez tomodati w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory