Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa Romeo GT mokra podsufitka

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    najpierw regulacja szyby na śrubach pod boczkiem, boczek do zdjęcia, poluzować śruby szyby, szybę pociągnąć ręką w górę 3 czy 5mm i skręcić
    ...

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Póki co przesunąłem łapacz drzwi o 2mm w głab karoserii, szyba powinna lepiej dociskać uszczelkę. Jutro jadę sprawdzić na myjnię, jeśli nie pomoże to biorę się za regulacje szyby pod boczkiem. Mam w planach jeszcze uszczelnić silikonem te czarne listwy, w które chowa się uszczelka, gdyż zauważyłem, że 2 śruby mocujące je są pordzewiałe..

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    wiesz co... ale te uszczelki to może być ślepy trop w kontekście podsufitki - woda nie leci do góry a stało się to na postoju, przeciekając po uszczelkach powinna być mokra szyba od środka
    ja bym jeszcze zajrzał pod listwy dachowe, może jest jakaś nieszczelność na łączeniach płatu dachu - jesli tak to dość łatwa do usunięcia bo zakleisz to porządnie a listwy zamaskują, są na wcisk tylko
    - bez spinek, bez kleju, na końcach mogą być doklejane taśmą dwustronną
    chyba że solidnie wiało i wiatr wpychał wodę do góry, wtedy może i tak...

    r3bson - regulacja kąta (czyli regulacja prowadnic) to jedno, podniesienie szyby w górę nie odbywa się przecież śrubami od regulacji kąta tylko śrubami trzymającymi szybę

    !! czarne listwy - jak chcesz tam ładować silikon to bezwględnie po odkręceniu listew między karoserię a listwę - w żadnym wypadku od strony uszczelki - to raz, dwa - powierzchnie odtłuszczone i suche,
    miejsca śrub dookoła jak przy uszczelnianiu miski olejowej, w zasadzie kup klej do miski a nie silikon zwykły...
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 08-01-2019 o 20:52
    ...

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj po dłuższym zastanowieniu też doszedłem do wniosku, że to uszczelki to chyba ślepy trop, gdyż w momencie kiedy sufit był zalany, szyby i drzwi był suchutkie.. Dlatego tak jak mówisz sprawdzam listwy dachowe i biorę się za uszczelnienie pod czarnymi listwami. Bardzo dziękuję za pomoc [MENTION=66302]opozycjonista[/MENTION]! Efekty mojej pracy opublikuje tutaj, może przyda się komuś w przyszlości.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    zacznij od sprawdzenia dachowych, te czarne listwy w które się wsuwa uszczelkę szyb oprócz śrubek (duuzo ich ) są fabrycznie montowane na taśmę dwustronną, tam też słabo widzę podróż wody w górę
    a jak przednia szyba? nie była wymieniana? uszczelka oryginalna?
    ...

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Wszystkie szyby oryginalne, tak samo jak uszczelki. Właśnie ta czarna listwa jest moim faworytem w kwestii tego przecieku. Jak woda przejdzie pod nią, to omija uszczelkę i ma możliwość wejścia bezpośrednio w podsufitkę, a zardzewiała śruba świadczy o jakimś kontakcie z wodą. Zbadam wszystko i dam znać.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Miejsce wycieku zostało zlokalizowane, lało się spod tej czarnej listwy nad drzwiami. Po jej odkręceniu zauważyłem, że taśma dwustronna, która tam wszystko uszczelniała jest cała mokra i sama odłazi od listwy. Rozwiązanie spełniało swoją rolę przez 14 lat, w końcu się poddało. Listwy zostały na nowo uszczelnione - klej do szyb i ponownie zamontowane. Mam nadzieję, że problem nie wróci i że temat będzie pomocny dla kogoś w przyszłości. Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy udzielili się w temacie.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    elegancko
    ...

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka
    Utworzone przez Cynka w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 22:04
  2. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  3. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  4. podsufitka mokra
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:09
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory