Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Alfa Romeo GT 2.0 JTS - dywagacje na temat wersji silnikowych

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT (szukam)
    Postów
    4

    Lightbulb Alfa Romeo GT 2.0 JTS - dywagacje na temat wersji silnikowych

    Witam serdecznie wszystkich alfaholików
    Nazywam się Przemek, jestem z Katowic. Na forum jestem nowy i od jakiegoś czasu rozglądam się za kupnem auta, przeglądałem wiele mark i modeli, najbardziej po drodze mi z Alfą Romeo GT.
    Samochód będzie służył w większości do weekendowych wypadów, myślę że 80% trasa, 20% miasto, zakładam też dość mały roczny przebieg poniżej 10'000 km. Mam też dość "lekką nogę" i jeżdżę zdecydowanie rozważnie, dlatego też celuję w wersję z silnikiem benzynowym, najlepiej 2.0 JTS. O alfie i o silnikach przeczytałem wszystko co się dało na stronach typu autocentrum, autoświat, trochę youtube itp. więc jakieś podstawy już mam. Budżet jaki chcę przeznaczyć to około 20'000 zł (np. auto za 15 000 + 5 000 na "pakiet startowy"). Preferowany kolor - obojętnie, byle silnik był dobry To chyba tyle ze wstępu. Dodam jeszcze, że nie mogłem dodać ogłoszenia w dziale Bazar gdyż nie mogę dodać ogłoszenia bez obecności 90 dni na forum oraz 50 postów... rozumiem to ograniczenie dla sprzedających, ale nie dla kupujących?
    Zostawiając kwestie formalne chciałbym przejść do rzeczy. Zatem jeśli jakiś użytkownik ma swoją GT na sprzedaż lub zna jakąś godną polecenia to czekam na propozycje Obecnie mój etap to "przymiarki" więc nie mam jeszcze żadnych upatrzonych samochodów, ale jeśli się pojawią to z całą pewnością będę aktywny w odpowiednim dziale.
    Zakładam też, że w moim budżecie znajdą się raczej auta "zadbane" z niezniszczonym silnikiem, które spokojnie posłużą mi kilka lat, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że każde ogłoszenie jest inne i każde trzeba sprawdzić.
    W tym poście chciałbym poruszyć wybór silnika - najbardziej interesuje mnie
    - 2.0 JTS ze względu na całkiem przyzwoitą moc i pomimo swojej awaryjności, myślę że do moich "małych przebiegów" kupno tego silnika będzie najlepszą opcją gdyż nie zdążę go "zajechać". Mam nadzieję, że moje rozumowanie jest prawidłowe.
    - 1.8 TS - ponoć niewiele mniej awaryjny, ale także ma mniejszą moc co niekoniecznie mi pasuje, ale jestem w stanie to zaakceptować.
    - 1.9 JTD - Diesla nie chcę ze względu na moją niechęć do jego "klekotania", w szczególności w aucie typu Coupe, ale z mocnymi argumentami rozważę także ten model.
    - 3.2 V6 - raczej w tym budżecie się nie zmieszczę, ale jestem świadomy, że to najlepsza opcja. Jeśli warto dozbierać jakąś sensowną kwtotę np. 5000 zł i kupić to tak zrobię. (Spalanie rzędu 15l mi nie przeszkadza.)

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ja odradzam zdecydowanie jts, tyle z nim potencjalnych problemów że wyższa moc ich nie rekompensuje. Zresztą bardzo często tej mocy brakuje, np. moja 156 nie chce pojechać więcej jak 180 i szukaj człowieku dlaczego. Części dość drogie do tego modelu. Jak padną katalizatory, sondy i jeszcze cewki to już taniej zrobić dwumas plus turbinę w dieslu. A te elementy bardzo lubią się posypać w jts. Do tego olejożernosc tego silnika i problem z panewkami to już legenda.

    Lepiej wziąć 1,8 ts, nawet jak padnie to przynajmniej tanio można naprawić.

    V6 sam bym chciał upolować ale ceny poszybowały do rejonów gdzie już można kupić fajną brerę.

    Diesel niestety jest najlepszym wyborem w gt.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT (szukam)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jak mówili źle o tych silnikach na "neutralnych" stronach to jakoś nie koniecznie to do mnie trafiało, w końcu było też sporo pozytywnych opinii, ale jeśli tutaj na forum alfaholik mówi, że nie warto - to nie warto Także wersje benzynową 2.0 JTS i chyba 1.8 TS sobie odpuszczę. Zostaje Diesel, którego bardzo nie chcę ze względu na dźwięk... aczkolwiek jeśli klekotanie nie jest uciążliwe to się zdecyduję, pojeżdżę trochę po komisach i zobaczę jak to wygląda.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tylko nie wsiadaj za kierownicę GT V6 przed jazdą klekotem, bo będziesz miał spory problem. Jeździłem GT w wersji Q2 1.9 i V6 - niestety w odwrotnej kolejności, i mimo że ten diesel nie pracował źle jak na klekota, a na drodze bardzo przyjemnie jeździł, to w porównaniu z V6 jego wszystkie walory wyblakły.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Bierz 1.8.
    Mam od ponad 5 lat, zrobilem 115tkm i jestem zadowolony.
    Awarii brak,przy zakupie wiedzialem ze bede musial zrobic remont to zrobilem. Ale po za tym olej, filtry, swiece platynowe co 100tkm i spokój.
    Spalaniem nie straszy. I na prawde fajny silnik bo bardzo elastyczny do miasta w tej budzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    I ja polecam 1,8 TS, jak się ten silnik serwisuje jak trzeba, odwdzięcza się bezawaryjnością. Spalanie nie jest wysokie, można kręcić wysokie obroty- ten silnik je lubi, zresztą to do Alfy pasuje.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Courius Zobacz post
    Tylko nie wsiadaj za kierownicę GT V6 przed jazdą klekotem, bo będziesz miał spory problem. Jeździłem GT w wersji Q2 1.9 i V6 - niestety w odwrotnej kolejności, i mimo że ten diesel nie pracował źle jak na klekota, a na drodze bardzo przyjemnie jeździł, to w porównaniu z V6 jego wszystkie walory wyblakły.
    Dobrze prawi, v6 szukałem długo i w koncu udał się kupić, super auto
    Było Punto1,2 Plio1,2 AR146 1,9TD AR146 2.0TS
    Jest GT 3,2 V6 Q2 AR145 1,9 jtd

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT 2,0 JTS
    Postów
    69

    Domyślnie

    Jak szukałem dla siebie miałem identycznie podeście do Ciebie co do silników nawet budżet podobny a ostatecznie kupiłem 2.0JTS za 10tys i od 3 lat zero problemów z silnikiem, co roku wymieniam olej i w między czasie nic nie muszę dolewać

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT (szukam)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalknw Zobacz post
    Jak szukałem dla siebie miałem identycznie podeście do Ciebie co do silników nawet budżet podobny a ostatecznie kupiłem 2.0JTS za 10tys i od 3 lat zero problemów z silnikiem, co roku wymieniam olej i w między czasie nic nie muszę dolewać
    a robiłeś remont? jest jedno ogłoszenie gdzie koleś deklaruje, że zrobił pierścienie, uszczelka pod głowicą, uszczelki kolektorów, pokrywy zaworów i wariator - ponoć nie bierze ani kropli oleju i przebieg ledwo 120'000.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    To było pudrowanie pryszcza w takim razie a nie remont.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 10:48
  3. dywagacje na temat AR GT
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 19:44
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory