Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przepływeczka kochana

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie Przepływeczka kochana

    witam , od jakiegoś czasu autko bardzo słabo jedzie , ma muła np gdy mam 1,5k obrotów i depnę to jest z 10 sekund nic ( tak 10 sekund nie przesłyszeliście się ) , powyżej 3 tysięcy nie zauważyłem tego objawu. Mam pewność że coś z przepływką. I teraz pytanie. Są dwie możliwości wycięcia przepływomierza z mapy , albo stała mapa albo mierzenie powietrza przez czujnik. Która z tych opcji jest lepsza ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Odepnij wtyczkę

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    MAF to też czujnik. Jedyne sensowne rozwiązanie, to rozwiązanie problemu powodującego objawy, o których piszesz, a nie cuda z mierzeniem po MAP sensorze, czy sztywna mapa. Zrób logi dynamiczne to coś więcej będzie mozna powiedzieć.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    24

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem w aucie którą teraz kupiłem. Na kompie wyskakiwał błąd P0101 czyli przepływa. Wymieniłem i dupa... dalej to samo. Jak sprawdzałem parametry to zadawał 300mg/wtrysk na halowym biegu, a zamierzone miał 500, a jak się dodało gazu to zmiezone spadało do zera.

    Rozwiązaniem okazało się wymoczenie czujnika doładowania (tego na kolektorze dolotowym) w rozpuszczalniku i porządne wydmuchanie powietrzem...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    Kolego jeżeli pamietasz przebieg czynności to opisałbyś mi , jestem dopiero uczącym się grzebalcem jeśli chodzi o mechanike. Jak wyciągnać ten czujnik oraz jak odpiąć tą wtyczkę od niego bo jakoś siedzi mocno pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    24

    Domyślnie

    Z odpięciem musisz się jakoś uporać. U mnie też ciężko było (jeśli mówimy o tym samym). Sensor jest na dolocie u góry silnika (taki mały czarny z niebieska naklejka bosch) mocowany jest na jedna śrubę imbus (bodajże 4 jeśli dobrze kojarzę ). Jak już to wyjmiesz to cały sensor do rozpuszczalnika, pomoczyć parę minut i wydmuchać porządnie sprężonym powietrzem (uwaga na oczy). W razie potrzeby powtórz.

    Jeszcze sprawdź egr czy nie ma z nim problemu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 Jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dodam że ten czujnik po odkręceniu imbusa często nie chce swobodnie wyjść ale bez paniki. Wewnątrz jest oring uszczelniający a za nim najczęściej zbiera się nagar który daje opór. Delikatnie poruszaj czujnikiem i powinien bez problemu wyjść.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    dzięki chłopaki ! z EGR też mam problem ponieważ jest cały zawalony , nie wspominając o kolektorze który wygląda jakby zamiast powietrza błoto się tam przewijało poprzedni właściciel jeździł na niskich obrotach i nawaliło syfu do kolektora. Znacie kogoś kto robi dobrze wycina z sterownika EGR w małopolskim ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory