Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Nie działa szyba pasażera.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Alex_L
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa GT 3.2 Busso
    Postów
    19

    Domyślnie

    forum alfaholicy org/redirect-to/?redirect=https%3A%2F%2Fwww alfaowner com%2FForum%2Falfa-147-156-andamp-gt%2F931546-window-trap-sensors.html
    Tak jak tu opisane miałem gdy podłączyłem inny panel sterowania szybami. ( Pierwszy który kupiłem przed tym jak motnować przerobioną wiązkę + panel 147) pomyślałem że chyba mnie oszukali i sprzedał gość popsuty panel. Podłącze do kompa jeszcze raz z tym "popsutym" panelem i sprawdzę czy nie wywala błędów anti-trap.

    Właśnie w MESie jak che wyłączyć ten czujnik wciskam wył. niby zachowuje parametry ale jak wchodzę w osiowanie ponownie to znów pokazuje mi że ten czujnik jest włączony.

    Szyby zachwieje się prawidłowo przy otwarciu/zamknięciu drzwi, tylko po stronie pasażera "niedociąga" za każdym otwarciem/ zamknięciem o 1-2 cm. Jak 3 razy otworzyć/zamknąć to zostaje przestrzeń pomiędzy uszczelką i szybą. Licznik mruga. ( A jak zakładałem ten pierwszy moduł to nie mrugał tylko że szyby nie działały )).
    I jeszcze nie mogę opuścić szybę pasażera z panel kierowcy, podnieść mogę (po kawałku) a opuścić nie. Tylko panel pasażera działa "w dół" może być tak że szyba nie dociąga górę przy otwarciu/zamknięciu dlatego że nie zaproponowałem ( bo znów taki nie mogę opuścić panelem kierowcy)
    Gdzie w ogóle ten czujnik anit-trap jest ?

    U mnie z tymi szybami to masakra

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.9JTDm 150KM 04.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Z jakiegoś powodu BodyComp jak i MES nie widzi odpowiedzi od czujnika "trap".
    Albo uszkodzony moduł domykania szyb albo sama wiązka - ta ze 147. Dlaczego właściwie wyrzuciłeś oryginalną elektronikę ? usmażyła się ?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Alex_L
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa GT 3.2 Busso
    Postów
    19

    Domyślnie

    Kupiłem z padniętymi szybami, poprzedni właściciel w ogóle zrobił jakąś masakrę, pościł od akku +12 do drzwi a z silniczka przedłużył kabli i jak potrzebnie było podnieść/opuścić szybę to łączył te kabl ja takie rozwiązanie nie toleruje to na pierwszy dzień wymiotowałem i jeździłem jak w czołgu. Chciałem naprawić to kupiłem panel gdy założyłem to licznik przestał mrugać ale po naciśnięciu przycisku nic się nie działo oprócz pikania. Pomyślałem że może moduł domykania niesprawny, to kupiłem moduł.Ale najpierw zamontowałem drugi moduł po stronie pasażera i to samo. Późnej chciałem przełożyć po stronie kierowcy a okazało się że coś tam już bylo kombinowane i zamiast białej koszyki po prostu kabli podliczyli do modulacja każdy osobno( niby to samo ale bez kostki) pomyślałem że nie będę kombinować i kupię inną więzke. I w akurat trafiłem na gościa który po wypadku rozbierał swoje GT no i zaproponował w rozsądnyj cenie kupić od niego przerobioną wiązkę wraz z panelem od 147. U niego niby wszystko działało i licznik nie mrugał. No a dalej chyba już wiesz ))
    Z tego co ja widzę to uratuje mnie tylko zakup innej wiązki wraz z panelem sterowania od GT. I dalej jak wrócić do "ustawień fabrycznych" szukać usterki jeżeli się nie naprawi ) jedynie co mogę spróbować ten panel co ja kupiłem ( który ja myślę że popsuty) założyć do innej GT i zobacz czy działa. Jak sprawny to tylko potrzebna będzi mi wiązka.

    Wracając do tematu czujnika anti-trap. Co to jest takie w silniczku? Może być z tym związane?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190411_000452.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	122.7 KB
ID:	256857  
    Ostatnio edytowane przez Alex_L ; 10-04-2019 o 23:08 Powód: Update

Podobne wątki

  1. [146] Nie działa szyba pasażera i elektryczny rygiel bagażnika
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 18:31
  2. Alfa 147 szyba pasażera nie działa
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 21:23
  3. [159] Drzwi pasażera - nie działa szyba ani zamek centralny
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 22:05
  4. Elektryczna szyba pasażera nie działa
    Utworzone przez dynieldyniel w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 16:17
  5. [145] Nie działa szyba pasażera, wielki problem
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 13:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory