Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: podsufitka mokra

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Domyślnie podsufitka mokra

    Witam.

    Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć co jest przyczyna przemakania podsufitki.
    Hmmm sprawdziłem już mocowanie anteny- jest sucho.
    Podsufitka jest mokra symetrycznie po dwóch stronach na wysokości wieszaka nad tylnymi oknami. Nie wiem czy aż tak daleko mogla by sięgać woda podczas deszczu. Bo właśnie wtedy robią się zacieki. Wtedy woda spływa sobie spokojnie z dachu. Dodam ze takie cuda dzieją się podczas postoju auta.
    Czy może ktoś spotkał się z podobnym problem. Dzięki za konkretne podpowiedzi.

    Rychu.

  2. #2
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    wyciągnij listwy idące wzdłuż dachu i looknij czy łączenie blach jest takie jak powinno być , opcjonalnie wklej nawet izolację pod listwy i obserwuj co się będzie działo

    listwy są miękkie i tylko wciskane , bez spinek i uchwytów - można spokojnie wyciągać

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Domyślnie dach

    Hmmm powiem szczerze ze zaglądałem i w to miejsce ale żebym się tak ostro przyglądał to nie. Trochę by mnie zmartwiło gdyby okazało się ze jest coś nie tak w łączeniach. O czym by to świadczyło nawet nie chce myśleć...
    Rzucę okiem jutro jak przestanie kropić.

    Panie kolego czy spotkał Cie podobny problem. Hmmm a jeżeli to nie tedy to jaka droga się ta nieczysta woda dostaje do wnętrza ot zapytanie.

    Rychu

  4. #4
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Witam czytam wasze posty i choc u mnie sprawa tyczy sie 145 mam to samo. Ostatnio w czasie mzawki siadlem sobie w autku i odpiolem plastik nad tylnia polka gdzie konczy sie podsufitka i ku mojemu zdziwieniu woda powili kapala spomiedzy blach nie mam pojecia skad ona tam sie wziela. Z uszczelki tylniej klapy raczej nie bo woda do gory nie płytnie wiec podejzewam czarny gumowy elemant biegnacy wzdluz lini dachu (uszczelka). Orientujecie sie jak sprawa takiej uszczelki wyglada w 145? Mozna ja wyjac tak jak opisaliscie powyzej ?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Panowie moim skromnym zdaniem to po prostu skraplająca się woda, jak wiadomo zimą wnosimy śnieg do auta grzejemy wnętrze, a woda musi gdzieś odparować więc skrapla się pod dachem, miałem tak w 145.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie bo tak podpowiadala by logika ale cala zime nic nawet jak juz zrobilo sie cieplej a teraz 2 dni mrzawki i nagle zaczyna ciec nie wiem jak od wczoraj bo nie zagladalem do belli ale jutro sprawdze jak sie ma sytuacja tylko ze we wrocku - 4 i snieg . A orientujecie sie czy da sie zdjac te dwie listwy po bokach dachu alfy 145. Czy moze jest jakis inny sposob na sprawdzenie stanu tych gumowych elementow na dachu ?
    Ostatnio edytowane przez Tajniakos ; 15-03-2010 o 23:42

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajniakos Zobacz post
    A orientujecie sie czy da sie zdjac te dwie listwy po bokach dachu alfy 145. Czy moze jest jakis inny sposob na sprawdzenie stanu tych gumowych elementow na dachu ?
    Jeśli chodzi ci o te plastikowe nad tylnymi szybami co są w kolorze nadwozia to da się, odkręcasz śrubkę od strony klapy bagażnika o ciągniesz ją do siebie (w stronę tyłu auta), należy pamiętać że one są wysuwane i nie należy ich w jaki kolwiek sposób ciągnąć.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki QBA jak tylko znajdzie sie troche czasu i pokaze sie slonce na niebie to sprawdze co w trawie piszczy i mam nadzieje ze stad ta woda bo innego pomyslu nie mam

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajniakos Zobacz post
    Dzieki QBA jak tylko znajdzie sie troche czasu i pokaze sie slonce na niebie to sprawdze co w trawie piszczy i mam nadzieje ze stad ta woda bo innego pomyslu nie mam
    Sprawdzić możesz ale naprawdę woda nie ma się tam jak dostać do środka auta jeśli tylko uchylne szyby boczne dobrze przylegają do uszczelek z tym że woda w górę nie poleci
    A podsufitka jest klejona ... :/
    Przerabiałem temat bo też miałem 145 i możesz być pewny że to skraplająca się woda z całej zimy nie miała kiedy wyschnąć przez ciągłe mrozy i mogła tylko odkładać się nowa.
    Zawsze przy pozimowych odwilżach tak jest, pamiętam jak w mojej 145 przy zjeździe na ślimaku na trasę przy lekkim przechyleniu auta woda zaczęła się lać z rogu lampki na moje spodnie (a był to piękny słoneczny dzień).
    Kiedyś przy okazji zmiany podsufitki oglądałem wszystko wyraźnie i naprawdę nie ma tam miejsc którymi mogła by się dostać woda.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    Polecam sprawdzenie antenki na dachu, w przypadku 145/146 jest ona na dachu przy przedniej szybie, jeśli występuje tam jakaś nieszczelność woda kropelka po kropelce wpływa pod dach i tam zamaraza (w mrozy), a później gdy rozgrzejemy auto woda skrapla się do wnętrza, w deszcze podobnie, tyle że woda nie zdąży zamarznąć tylko leci bezpośrednio do środka, co do gt (są to moje przypuszczenia) może być podobnie, tyle że antenka jest z tyłu.
    U mnie też tak było rozkręciłem antenę na części pierwsze złożyłem z niewielką ilością sylikonu (najlepiej wlać go wcześniej do strzykawki, pozwoli to nakładać niewielkie ilości w wybranych miejscach) i mocno skręciłem, problem znikł

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  2. Mokra podsufitka po deszczu
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 11:22
  3. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  4. mokra podsufitka w 147 2006r
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 18:57
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory