Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Temat: Nowe opony 225/40/18 lub 215/40/18

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    ciśnienie to sztuka kompromisów. Jak dam mniej niż zaleca producent to odkształcę oponę i pognę felgi. Nie wiem co lepsze.

  2. #42
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Jestem wulkanizatorem , prostuje felgi i mam serwis opon . Jak ktoś ma flaka nawet przy dużym ciśnieniu to niech podziękuje producentowi za miekką i elastyczną scianę boczną . Za niskie ciśnienie zużywają się bardziej boki bieżnika , za wysokie ciśnienie zużywa się środek . Nieodpowiednie ciśnienie w oponie zmienia temperaturę w oponie i wpływa na jej zużycie . 2.7 to trochę duże ciśnie dla Alfy a to że to Vredesteiny to akurat nie ma za bardzo nic do rzeczy . Micheliny np mają baaardzo miękką ścianę boczną a z kolei np Bridgestony to istny beton na boku a ciśnienie jest takie same na nich zalecane przez producenta AUTA nie OPON !
    Ostatnio edytowane przez Putonikus ; 30-07-2014 o 11:14 Powód: Pomyłka

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 3voQ
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156, A8L, Voyager, Peżo
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Putonikus Zobacz post
    Jestem wulkanizatorem , prostuje felgi i mam serwis opon . Pierwsze słyszę żeby za niskie ciśnienie odkształcało felgę . Za niskie ciśnienie zużywają się bardziej boki bieżnika , za wysokie ciśnienie zużywa się środek . Nieodpowiednie ciśnienie w oponie zmienia temperaturę w oponie i wpływa na jej zużycie . 2.7 to trochę duże ciśnie dla Alfy a to że to Vredesteiny to akurat nie ma za bardzo nic do rzeczy . Micheliny np mają baaardzo miękką ścianę boczną a z kolei np Bridgestony to istny beton na boku a ciśnienie jest takie same na nich zalecane przez producenta AUTA nie OPON !
    proponuje przeczytac jeszcze raz post #32.

    Ponadto generalizowanie, ze firma "Krzak" ma twardy bok a inna miekki nie przystoi "gumiarzowi".. to jak twierdzenie ze Alfy sa awaryjne a Toyoty nie..

  4. #44
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3voQ Zobacz post
    Ponadto generalizowanie, ze firma "Krzak" ma twardy bok a inna miekki nie przystoi "gumiarzowi".. to jak twierdzenie ze Alfy sa awaryjne a Toyoty nie..
    Bardziej mi chodziło o opony w rozmiarze 18 gdzie Bridgestone ma w ofercie Potenzy a Michelin serie Pilot , porównując te dwie serie to jest jak napisałem . Dwa to co jest podane w poście 32# jest z deka dziwne gdyż takie ciśnienie jest po prostu za duże i jeździ się jak na drewnianych kołach i wcale bym się nie zdziwił gdyby podane ciśnienia był dla auta ale z obciążeniem . Mam przed oczami tablicę Continentala ale w wersji papierowej i zawsze są podane wartości z obciążeniem i bez . Na 205/55 R16 ma mieć 2.3 przód i tył bez obciążenia a 2.3 i 2.6 z , więc pokrywa się z tabelką Vredesteina

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 3voQ
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156, A8L, Voyager, Peżo
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Putonikus Zobacz post
    Bardziej mi chodziło o opony w rozmiarze 18 gdzie Bridgestone ma w ofercie Potenzy a Michelin serie Pilot , porównując te dwie serie to jest jak napisałem .
    Teraz sie zgadzam z Toba ale trzeba byc bardziej precyzyjnym, z pierwszego postu nie wynikalo, ze mowisz o tych konkretnych modelach i o konkretnym rozmiarze opon..
    co do samego cisnienia to nie do konca jestem przekonany czy np. 2.7 to duzo czy za duzo czy w sam raz czy moze za malo. Sam mam teraz ustawione 2.4 z przodu, 2.7 z tylu na 225/45/17 Pirelli P Zero Rosso i powiedzialbym, ze to cisnienie jest idealne, przejechalem GTekiem dopiero 4k i eksperymentuje z cisnieniem w dalszym ciagu..

    jako expert moze wiesz jak wartosci cisnienien sa dobierane? rozumiem, ze to czysta fizyka ale moze powiesz wiecej n/b czynnikow, ktore bierze sie pod uwage w trakcie szacowania tego wlasciwego. (wiemy, ze cisnienie zalezy od rozmiaru i rodzaju opony (mieszanki), obciazenia danej osi, mocy, temp. co jeszcze? jakie sa relacje miedzy tymi parametrami?)

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Putonikus Zobacz post
    Mam przed oczami tablicę Continentala ale w wersji papierowej i zawsze są podane wartości z obciążeniem i bez . Na 205/55 R16 ma mieć 2.3 przód i tył bez obciążenia a 2.3 i 2.6 z , więc pokrywa się z tabelką Vredesteina
    tylko to wciąż balon 55 na 16 calowych kołach a nie opona o profilu 40 na 18. Jeżdżę aktualnie na 215/35/19 w GT ciśnienie z przodu 2.8 tył 3.0 nie mam żadnych problemów ani z oponami ani z zawieszeniem.

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Holandia to nie Polska;-) Niestety...

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ale co to ma do rzeczy ?

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Nie no nic:-P

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 3voQ
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156, A8L, Voyager, Peżo
    Postów
    201

    Domyślnie

    jakosc drog?

Podobne wątki

  1. Opony 215/45/17 nowe czy używki
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:23
  2. Opony Hankook 195 65 R15 jak nowe
    Utworzone przez makaronek w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory