Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Zamontował ktoś kierownicę multifunkcyjną do wersji ze standardową?

  1. #1
    bryspp
    Gość

    Domyślnie Zamontował ktoś kierownicę multifunkcyjną do wersji ze standardową?

    Zastanawiam sie nad zmiana kierownicy w moim GT na kierownice multifunkcyjna. Niestety w wersji seryjnej moj model nie jest wyposazony w takie udogodnienie. Macie może jakies doswiadczenie w tym temacie ???? kierownica jaka chce kupic jest tez od GT tyle ze przyciskami sterowania radia.

  2. #2
    kirchu
    Gość

    Domyślnie

    a wychodziły ta GT bez takowej kierownicy????

  3. #3
    bryspp
    Gość

    Domyślnie kierownica multi

    Wychodzily zaleznie od wersji wyposazenia. Z tego co czytam na forum to w 156 ktos cos kombinowal ale jak to ostatecznie wyszlo to nie mam pojecia. Slyszalem ze jest to kwestia tylko dodatkowej kostki przy radiu... i tyle.. Pojawia sie pytanie czy w samej kolumnie kierownicy występuje odpowiednie okablowanie dla kierownicy z przyciskami.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryspp Zobacz post
    Wychodzily zaleznie od wersji wyposazenia. Z tego co czytam na forum to w 156 ktos cos kombinowal ale jak to ostatecznie wyszlo to nie mam pojecia. Slyszalem ze jest to kwestia tylko dodatkowej kostki przy radiu... i tyle.. Pojawia sie pytanie czy w samej kolumnie kierownicy występuje odpowiednie okablowanie dla kierownicy z przyciskami.
    oczywiscie, do wymiany kierownica + caly uklad zespolony przy niej lacznie z tasma dodatkowa a dalej sobie pociagniesz kabelek do radia
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  5. #5
    bryspp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    oczywiscie, do wymiany kierownica + caly uklad zespolony przy niej lacznie z tasma dodatkowa a dalej sobie pociagniesz kabelek do radia
    Mogłbys napisac jak sie to wszystko fachowo nazywa?? i jakie dokladnie elementy potrzebuje??

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Musisz zmienić całą taśmę i adapter do kierownicy multifunkcyjnej oraz wiązkę która idzie z kolumny kierowniczej do między innymi radia. Fachowo można szukać w Eperze lub ASO i znajdziesz zapewne nazwę, której na allegro np nie zobaczysz. Kto Ci to będzie robił i jakie masz radio?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Panowie, a może wiązka jest jedna ?
    Podobna sytuacja była w 156 bez tempomatu, wystarczyło zamontować dźwignie tempomatu z przełącznikami, wiązka już była itd.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...tempomatu.html
    po za tym to jak ? do Navi inna wiązka, do samego radia inna wiązka, i do braku sterowania z kierownicy też inna wiązka ?

  8. #8
    kirchu
    Gość

    Domyślnie

    podejrzewam że w tej wiązce jest juz sterowanie radia tak jak i przewody do lamp przecimgłowyc.h są we fiacie mimo, że ich nie ma
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 07-07-2010 o 08:36

  9. #9
    bryspp
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj dzwonilem do ASO alfy w krk, ale niestety spuscili mnie po bandzie i powiedzieli ze nie ma opcji podlaczyc takiej kierownicy w moim modelu... Mimo takowej opinii postanowilem drazyc temat i nie odpuszczac. Dzisiaj zadzwonilem ponownie pytajac w nieco inny sposob. Jak sie okazalo da sie!!!!! Poczatkowo bylo pytanie czy sterowanie nie idzie przez komputer, bo jezeli tak to niestety nic sie nie da zrobic. Okazuje sie ze wiazka przewodow idzie bezposrednio do kierownicy. W takim przypadku nalezy wymienic kierownice oraz co wazne caly przelacznik zespolony od modelu ktory posiadal kierownice multi. Co do dodatkowych kabli nie byl pewny. Mozliwe ze tam juz sa, jezeli nie, to nalezy przepuscic 4 kabelki(sterowanie zasilanie... i cos tam). Kierownica ma doleciec do mnie w czwartek wraz z przelacznikiem. Mam nadzieje ze sie uda. Oczywiscie nie omieszkam sie pochwalic. Do pytajacego wczesniej radio posiadam standardowe na cd alfoskie

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    To napisz jak ci poszło bo chcę podobną operacje w mojej 156 przeprowadzić.

Podobne wątki

  1. Wymiana kierownicy na multifunkcyjną
    Utworzone przez hellrazor w dziale 147
    Odpowiedzi: 269
    Ostatni post / autor: 31-07-2022, 13:21
  2. Zamiana kierownicy na multifunkcyjną FL
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory