Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Głośność GT

  1. #1
    Mandus
    Gość

    Domyślnie Głośność GT

    Witam raz jeszcze - jeszcze jeden temat mam - generalnie wydawało mi się, że Alfa jest głośna przy wyższych prędkościach - i miałem rację, mechanik stwierdził, że zaczyna słyszeć łożyska, co w sportowym samochodzie jest ponoć często spotykane - jak jest u Was - czy łożyska w kołach to temat dość częsty? Znacie koszty takiej naprawy? A może to coś innego? Albo ten typ tak ma?

    I jeszcze jedno - jak jadę w upalny dzień po nierónościach powoli - to słyszę jak trzeszczą (delikatnie) gumy na zawieszeniach (chyba od stabilizatora). Jak nie ma skwaru, to problemu nie ma - znacie jakieś sposoby na to? Dodam, że nic nie tłucze się w zawieszeniu itp, propwadzi sie OK.

    Dzięęki za pomoc

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    łożyska nie słyszę - i nie słyszałem , że niby "sportowe" tak mają
    u mnie przy V > 140km/h szumi tylko spod uszczelek w drzwiach

    u mnie jak zimno to gumka sobie lubi czasem wydać jakiś dźwięk i tyle tylko ( p.s. ale mam nowe zaw. )
    a spsikaj jakim silikonem w sprayu czy czymś podobnym elementy gumowo metalowe i zobacz co będzie








  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar grzegorz041983
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    te gumy to od wachaczy czesto tak sie dzieje ale to nic takiego.taki material pozdro

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    no i w te właśnie tuleje na wah popsikaj - powinno pomóc ( chyba że już masz stare wah to psikanie wiele nie pomoże )


    p.s.
    skąd jesteś ?
    pytam bo kolega z pracy kupił niedawno GT ( popatrzył na moją i też chciał ) ale nie było mnie ponad tydzień w robocie to nie wiem czy już jest na forum








  5. #5
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    He he - skąd jestem - z Dąbrowy Górniczej (Ty chyba też ) Dzisiaj auto mam u mechanika - ma posprawdzać piasty, zobaczymy po południu. Wydaje mi sie, że lewy przód (generalnie przyu niskim profilu opony i twardym zawieszeniu łożyska mają ciężko - wystarczy wjechać w dobrą dziurę kilka razy albo mieć po prostu pech z łożyskiem i tyle)

    Co do gum na wahaczach - to zauważyłem, że tylko jak jest upał, to trochę skrzeczy, ale generalnie jestem pod wrażeniem cichości zawieszenia - nic nie stuka, jest cichutko.

    Chętnie Bocian spotkam sie Tobą np. pod MacDonaldem przy makro - nigdy wcześniej nie konfrontowałem mojej Alfy z inną - mam ją 5 dni

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to wal na PW jak odbierzesz autko od mech.








  7. #7
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    GT spocik sie szykuje?? nie moze mnie zabraknac!

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nawina ci na gsm żorż jak co bydzie

    eot








  9. #9
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Spoko - odezwę się i możemy się spotkać - jeszcze parę rzeczy muszę dopracować w Alfie, żeby był spokój.

    Co do hałasu o którym pisałem - prawe łożysko z przodu - już wymienione (raczej piasta). Pewnie spytacie, jak to możliwe - więc piszę - felga od środka była wręcz kwadratowa (mam 17cali) i ponieważ nie było tego czuć na kierownicy, poprzedni właściciel nawinął pewnie tak z 15kkm i łożysko szlag trafił. Już wszystko jest cacy - wreszcie jest tak jak powinno być - inny samochód. Super.

    Z resztą pojechałem na warsztat do Center Alu koło Reala (Bocian pewnie wie, do kogo) i jak sprawdzisliśmy wszystkie koła, to każde koło było w jakimś stopniu krzywe - więc Alfa została na podnośniku a koła powędrowały na maszynę. Jutro powinienem wyjechać.
    Dlatego zmieniłem zdanie - na zimę kupię fele 16 cali, a nie 17".

    Jak się chce doprowadzić auto do dobrego stanu, to trochę trzeba pojeździć za pierdołami. U mnie w aucie ma być wszystko OK.

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Center Alu koło Reala (Bocian pewnie wie, do kogo)
    wiem wiem - do drożyzny :-) ( kiedyś mi tam zawołał ponad 130zł od 17" prostowanie , ostatnio robiłem gdzie indziej za 70zł w 1,5 godz załatwione )








Podobne wątki

  1. [Giulietta] Głośność nawiewu
    Utworzone przez mareksz159 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 16:55
  2. Głośność pracy 1.9 jtd a 1.9 jtd m-jet
    Utworzone przez Bill3000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 09:59
  3. EGR i głośność silnika
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 21:01
  4. Głośność silnika 105KM vs 115KM
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:04
  5. [156] 2.4 JTD Głośność silnika
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory