Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Wygięte progi

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Sprawdź ją na hamowni - jak ma standard 150KM, to zmień to, bo warto

    Mógłbyś rozwinąć ten wątek?

    Co do stanu technicznego to narazie nie ma do czego się przyczepić. Zaprzyjaźniony mechanik był pod wrażeniem dobrego stanu technicznego autka. Zobaczymy jak będzie dalej

  2. #12
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Miałem na myśli tuning elektroniczny - te silniki bardzo wdzięcznie poddają się temu zabiegowi, a że silniki te to bardzo trwała i udana konstrukcja - można śmiało decydować się na jakieś 20-30 koników więcej. A warto, bo różnica w jeździe spora, auto naprawdę odjeżdża i mało który wózek na drodze dotrzyma jej kroku - no i ta elastyczność... bajka. Oczywiście trzeba to zrobić u dobrego fachowca, który dysponuje hamownią - nie ma co bawić się w jakieś standardowe wgrywane programy. Ale to moje zdanie - powiem tylko, że to pierwszy mój samochód z wirusem - zawsze byłem temu przeciwny, uważałem, że co fabryka zrobiła to fabryka itd, ale jestem po zmianach zadowolony - nawet bardzo. Co prawda nie maiłe za bardzo wyjścia, bo kupiłem już tuningu - ale i tak go stroiliśmy na nowo (jest trochę słabiej niż był po zakupie z racji zbyt dużego kopcenia). Dlatego poradziłem Ci sprawdzić auto na hamowni, bo większość samochodów z tymi motorami miała podnoszoną moc - nie wiadomo jak to zostało zrobione - na hamowni wszystko wyjdzie. U mnie było średnio, dlatego od nowa robiliśmy soft.

    Polecam Ci dział na tym forum dotyczący chip tuningu - znajdziesz wiele wątków, szczególnie www.cinsoft.pl - gość ma tu bardzo dobre opinie i dużo może na ten temat powiedzieć - potwierdzam to, bo u niego byłem. Postudiuj i sam zdecyduj.

  3. #13
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Witam. U mnie też jest to bardzo delikatnie widoczne. Wchodząc pod samochód idealnie można zauważyć, że to z powodu złego umieszczenia lewarka. Niestety te samochody są na to bardzo uczulone. Poza tym mój kolega w swojej GT ma identycznie, tyle że bardziej widoczne

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    No panowie, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczek Alfy teraz już stoi u mnie w garażu i prezentuje się w całej okazałości. Więcej relacji z mojego ogromnego wrażenia dodam wraz z fotkami
    Mandus, dzięki za cenne informacje. W sumie to faktycznie chodzi mi po głowie małe grzebanie w silniku, ale na pewno nie na samym początku. Chwilowo wystarcza. I tak jest to najsilniejszy samochód jaki dotychczas miałem. Interesują mnie w sumie małe poprawki stylistyczne, np oklejenie elementów wnętrza folią carbonową, takie tam szczegóły. W większy tuning się nie bawię, bo tu nie ma co poprawiąc w stylistyce tego auta! To piękne coupe, moim zdaniem reprezentujące się w stylu "sportowa elegancja"
    No panowie, uświadomiliście mnie, że te progi to faktycznie nie tylko wina jednego auta, ale "ten typ tak ma". To nic, na to też zaradzimy

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to mój typ jest dziwny bo ja progi mam proste
    owszem - wgniecenie jedno mam ( ale wgniecenie a nie wygięcie progu w łuk )

    co do chip - jak ci pasuje tak jak jest to na razie zostaw a kasę wydaj na inne ważne sprawy








  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    tak też zamierzam zrobić

  7. #17
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Ja też nie namawiam - ja po prostu byłem pod ścianą z chipem - inaczej mówiąc, poprawialiśmy z Cinkiem to co w Belgi już zrobili - ianczej chyba bym się nie bawił w nowy soft. Tak naprawdę nie wiem, czy standard jest OK - wiem, że to co ja mam to naprawdę czad - i piszę to z pełną odpowiedzialnością mając w szeroko rozumianej rodzinie wiele mocniejszych samochodów. Dlatego Ci to zaproponowałem.
    Ale w końcu w serii 150KM to nie mało i też musi dobrze ciągnąć, więc zgadzam się z Bocianem.

    I jeszcze raz gratuluję zakupu - a jeszcze powiem szczerze, że chyba żadne auto nie dało mi tyle zadowolenia po zakupie jak GT - nawet jak dumnie stoi w garażu to oko cieszy

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    co do tego cieszenia oka w garażu to absolutna prawda prowadzenie auta- boskie, trzymanie się w zakrętach i drogi- super, przyspieszenie- super, efekt wizualny- powalający. Wcześniej jeździłem Peugeotem 307 CC, ale po 3 dniach użytkowania Ali GT stwierdzam, że jest o niebo lepsza od francuskiego poprzednika.
    W sumie na razie zostawię silnik i pobawię się serią, tak jak podpowiadacie może później wezmę się za jakiś sofcik. zastanawiałem się też na zastapieniu seryjnej antenki "płetwą rekina", bo ta seryjna jakoś tandetnie odstaje. Poza tym dodałem kilka chromowanych szczegółów i myślę też o oklejeniu plastikowych elementów wnętrza folią carbonową. A na sam początek to możne pora na jakieś fotki?

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Ooo to teraz mi raźniej.. . Sprowadziłem autko z niemiec i po prawej stronie mam wgięty próg. Z zewnątrz tego, aż tak nie widać, dopiero pod spodem można zaobserwować wgniecenie. Widocznie trzeba pamiętać i przypominać, żeby mechanicy głębiej podstawiali podnośnik.

    P.s.- z tą płetwą rekina mógłbym być ciekawy patent, choć nie widziałem dedykowanych anten do alfy GT. Ciekaw jestem czy taka płetwa nie ma gorszego odbioru.
    Ostatnio edytowane przez SynapticXX ; 04-08-2011 o 08:45

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    wydaje mi się, że te progi to wina nie tyle mechaników tylko właścicieli. Mechanicy zazwyczaj używają hydraulicznych podnośników, które (moim zdaniem) nie uszkadzają auta. a ze zwykłymi podnośnikami jest zapewne taka historia, że za płytko się wsadza podnośnik.
    Z tą antenką to faktycznie trudno o dedykowane do AR GT i w ogóle do AR. Najczęściej zdarzają się do BMW i VW. Ale w końcu tuning nie zna granic, więc myślę, że coś da się przypasować a to że nie widzieliśmy jeszcze takich antenek na GTtkach, to jest kolejny powód żeby trochę pokombinować i zrobić coś indywidualnego.

Podobne wątki

  1. Progi / Listwy chromowane - Progi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 14:00
  2. wygięte podwozie od lewarka przy zmianie koła
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 00:30
  3. Progi do 147
    Utworzone przez olaf w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 12:36
  4. wygięte zawory
    Utworzone przez maxwell20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory