Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 186

Temat: Klamka zewnetrzna do alfy gt porada

  1. #171
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    drugą stronę też da się naprawić i zdaje się że ktoś z forum to robił po moich wskazówkach - tyle że roboty
    dużo więcej i potrzeba realnych zdolności manualnych

    Lotek900 - odszukaj mój poradnik w tym temacie i bierz się do roboty, sam zawiasik majątku nie kosztuje a uratujesz klamkę
    ...

  2. #172
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Tak klamka w GT od strony pasażera. W takim razie jak będzie chwila to się za to zabiorę.

  3. #173
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Klamka przód od kierowcy. Są jakieś różnice między GT a 147 ? Czy wymienne ?

  4. #174
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mmistick
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Bielsko - Biała
    Auto
    GT Blackline
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dziś przerabiałem temat wymiany zawiasu w klamce .
    Kupiłem w ASO B-B zawiasik z Fiata 500 za 38 zł.

    I teraz moja rada

    W casoramie kupiłem śrubokręt z elasycznym prętem i płaską 10 z grzechotką w oczku - super się przydały oba .

    po pracy je zwróciłem )
    Robiłem to pierwszy raz i uwinąłem się w godzinkę ( bez rad z forum byłoby o wiele gorzej )

  5. #175
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Brawo TY - Jarek K byłby dumny...

  6. #176
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo gt 2006 1.9 jtd
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam Panowie i Panie! Znalazlem Klameczke ze 147..... Mechanik troche ponoc musizal sie przy niej pobawic ale klamka smiga jak nowa!

  7. #177
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem nowa na forum, pewnie temat byl juz poruszany ale czy jest możliwość otrzymania dokladniej instrukcji krok po kroku wymiany zawiasu od klamki od strony kierowcy? z góry dziekuję

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Do aut po lifcie pasuje zawias od fiata 500 (śrubka po skosie)
    Przed liftem bodaj zawias z fiata marea + spiłowanie frezu wokół gwintu (było tu na forum opisane)

    potrzebne narzędzia:
    wkrętak z giętkim prętem lub z przegubem aby można było odkręcić śrubkę w klamce. Jest tam bardzo mało miejsca, nawet mała grzechotka z bitem nie podchodzi, trzeba kombinować.
    do wkręcenia śrubki użyłem za poradą kolegi bitu jak do wiertarki obracanego kombinerkami.
    Płaski śrubokręt większy + malutki do podważania zaślepek itd
    inbus (chyba rozmiar 6 do 2 ze śrub trzymających boczek)
    klucz płaski/oczkowy 10. Bardzo polecam z grzechotką bo genialnie ułatwia pracę
    małe dłonie

    Ja wymieniałem bez wyjmowania szyby. Do demontażu boczka należy szybę opuścić maksymalnie w dół. Potem podpiąć panel i podnieść aby móc wcisnąć dłoń między szybę i drzwi (tu się przydają małe dłonie )
    Następnie znów opuścić na czas montażu boczka.


    Instrukcja zdjęcia boczka autorstwa kolegi opozycjonista:


    jak zdjąć boczek drzwi w GT :
    1. trójkącik nad boczkiem ten przy lusterku - jest na wcisk - zdemontuj
    2. opuść szybę na sam dół
    3. wysuń panel sterowania szybami (w tym celu odkręć śrubkę w okolicach kieszeni w
    boczku - trzyma panel), odepnij dwie wtyczki,
    zajrzyj w otwór po wyjętym panelu - zobaczysz śrubę na imbus - wykręć ją
    4. wyjmij zaślepkę śrubki pod klameczką otwierania drzwi od środka, odkręć śrubkę,
    zdemontuj cały element w którym jest
    siateczka głośnika, panel jest na wcisk, delikatnie podważ na końcu cienkim
    śrubokrętem - wyjdzie
    5. wyjmij zaślepkę na górze rączki za którą zamykasz drzwi (do tego celu coś płaskiego
    bardzo cienkiego), ciężko to wyjąć
    bezśladowo, jak wyjmiesz zaślepkę - odkręć śrubę na imbus taki sam jak ten pod
    panelem sterowania szyb
    jeżeli masz tam głośnik nie musisz go odłączać - po zdjęciu boczka cały panel
    przełożysz przez otwór i może sobie wisieć
    na przewodzie głośnika
    6. na dolnej krawędzi boczka odkręć wszystkie śrubki (5 albo 6 nie pamiętam), także
    śrubkę w kloszu lampki na dole drzwi,
    klosz zdejmij, po odkręceniu śrubki jest tylko na wcisk
    7. złap za dół boczka, w razie potrzeby podważ, ciągnij w kierunku wnętrza, boczek
    jest montowany na wcisk na 6 kołków,
    3 kołki masz w linii pionowej z przodu i 3 z tyłu, w linii poziomej kołków nie ma
    (trzymają go śruby z punktu 6 na dole a na górze
    plastikowa listwa)
    8. na górze boczka od strony słupka B zachodzi na niego guma z widocznym od góry
    sporej średnicy kołkiem (jak 2zł powiedzmy może
    ciut mniejszy), wyjmij ten kołek, lekko odchyl gumę aby nie blokowała boczka
    9. teraz ciągnij boczek do góry, jest wsunięty, nic już go nie trzyma, łatwiej wysunąć
    (także założyć później) na opuszczonej szybie
    10. nie uciekaj od razu z boczkiem, musisz jeszcze na dole wypiąć oprawkę żarówki
    lampki na dole drzwi
    teraz możesz zdjąć boczek i oprzeć w wygodnym miejscu



    montaż - generalnie w odwrotnej kolejności, uwagi do montażu :
    - szyba opuszczona
    - jak nasuniesz boczek na górną krawędź drzwi nie dobijaj go od razu całego tylko
    najpierw górne kołki, później
    środkowe, na końcu dolne, jeśli kołki wyszły z gniazdami wciskanymi w blachę -
    pozdejmuj wcześniej gniazda
    i powciskaj w blachę drzwi, jeśli kołki są przekrzywione - wyprostuj je
    jak będziesz wciskał boczek - zajrzyj z boku, zaświeć, sprawdź czy kołek ustawił się
    odpowiednio do gniazda,
    jeśli nie - przesuń go cienkim śrubokrętem i dopiero dociskaj boczek (czy tam przez
    uderzenie pięścią) tak aby
    wchodził w gniazdo, jeśli będzie przesunięty zbyt mocno nie wejdzie w gniazdo,
    skrzywi się lub pęknie
    pod koniec jak będziesz ponownie montował trójkącik na górze - popatrz jak ma iść
    uszczelka, podpowiedzą to drugie drzwi
    uszczelkę łatwiej ułożysz na opuszczonej szybie
    w razie potrzeby - zapamiętaj pozycje szyb czyli przycisk szyba max w dół i trzymamy
    15 sekund, podnosimy szybę i ciągniemy przycisk też przez
    15 sekund, osobno dla każdych drzwi, czasami zapamięta się nie za pierwszym razem,
    czasami tylko podczas jazdy

    Dodatkowe uwagi dotyczące wymiany autorstwa kolegi Poyeboos:

    Po rozebraniu drzwi (ok 15-20 min: robiłem to pierwszy raz) trzeba było oderwać
    trochę wytłumienia z narożnika drzwi drzwi - tam gdzie klamka. Następnie zamknąłem
    szybę.
    Po oderwaniu części wytłumienia widzimy drut który służy za cięgno do otwierania
    drzwi. Przechodzi on przez taki plastikowy element, który trzyma się na trzech
    śrubach. Wykręcamy je i wyciągamy plastikowy element. Po wyciągnięciu będziemy
    mieli otwór przez który musimy odkręcić nakrętkę trzymającą zawias klamki.
    Zawias trzyma nakrętka o ile dobrze pamiętam to pod klucz 10. Trzeba mieć małą
    rękę żeby się tam zmieścić i jeszcze przekręcić klucz. Ja osobiście musiałem
    poratować się młodszym bratem bo mam za duże ręce. Przypomnę, że da się odkręcić
    tylko przy wysuniętej szybie. Aha, trzeba także ściągnąć lub tylko odchylić z dołu
    gumę znajdującą się w narożniku drzwi, ciężko ją odpiąć bo trzymają ją dobrze kołki.
    Ściągnięcie jej pozwoli nam na zobaczenie przez mały otwór gdzie znajduje się
    nakrętka od zawiasu - łatwiej wtedy trafić nakrętką na śrubę.

    Po ściągnięciu części zawiasu która znajduje się na drzwiach, trzeba także zdemontować drugą część,
    znajdująca się na klamce. Udało mi się to zrobić bez ściągania klamki. Trochę się
    trzeba z tym pobawić ale da się. Trzyma się to na jednym wkręcie. Odkręciłem to
    śrubokrętem z przegubową końcówką, podczas gdy druga osoba trzymała wysunięta
    klamkę (tak jak by chciała otworzyć drzwi). Trzeba mieć dużo cierpliwości. Dobrze
    użyć wcześniej czegoś typu wd40 bo pełno tam brudu.

    Po ściągnięciu nasmarowałem nowy zawias i przykręciłem zawias do klamki. Użyłem
    do tego końcówki od wkrętarki, dociskałem ją palcem do wkręta bo bardzo tam ciasno
    i trzeba uważać żeby jeszcze nie urwać przy okazji klamki. Druga osoba za pomocą
    wąskich kombinerek obracała końcówką od wkrętarki.

    Założyć jest trudniej bo mamy cały zawias, a nie dwie osobne połówki. Po zakręceniu
    pozostaje nam dokręcić zawias do drzwi. No właśnie, z zakręceniem nakrętki jest
    dopiero cyrk . Spoko spoko, aż tak źle nie ma, tylko potrzeba osoby o jeszcze
    mniejszych dłoniach, a także dużo cierpliwości. Najlepiej kobieta - tak jak w moim
    przypadku. Jak gwint chwyci to płaskim kluczem powoli się dokręci. Mniej więcej tak
    to wyglądało w moim przypadku. Musiałem także zaklepać końce bolca w nowym
    zawiasie bo można było rozebrać zawias na dwie części. Mały młotek, imadło, parę
    razy klepnąć i gotowe. Od razu nasmarowałem w miarę możliwości zawias z prawej
    strony.

  9. #179
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    GT
    Postów
    31

    Domyślnie

    /znalazłem odpowiedź na poprzedniej stronie

  10. #180
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Poluję na Alfę GT 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć! Czy miał ktoś doświadczenie z klamka firmy Prasco? m.autodoc.pl/prasco/7903423

Podobne wątki

  1. klamka zewnetrzna lewy przod
    Utworzone przez kamil19852 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 14:00
  2. klamka zewnetrzna prawa do GT
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 09:48
  3. Klamka zewnetrzna tył . Problem z otwarciem drzwi
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:23
  4. [155] klamka zewnetrzna strona kierowcy
    Utworzone przez michas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory