Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ciężko wchodzi 1 bieg i wsteczny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie Ciężko wchodzi 1 bieg i wsteczny

    Mam problem ze skrzynia biegow. W czasie jazdy cos sie stalo ze biegi wchodza ciezko szczegolnie 1 a R juz wcale. Na postoju przy wylaczonym silniku jest normalnie dopiero jak odpale wystepuje problem. Wydaje mi sie ze na komputerze mi migal jakis alarm oli cos tam ale nie jestem pewny bo niestety za pozno zwrocilem uwage na wyswietlacz. Macie pomysl co to moze byc i co z tym zrobic?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Miałem coś takiego u siebie. Pojawiało się to różnie, aż wkońcu nie mogłem w ogole wbić biegów przy odpalonym silniku.
    U mnie okazało się, że w środku poluzowała się rura gumowa od pompy sprzęgła (tego przy pedale sprzęgła). O dziwo pedał sprzęgła chodził tak samo.
    U mnie naprawa wyniosła 40zł, ale oczywiście objawy te mogą wskazywać też inne usterki.

  3. #3
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    to wyglada na problem z sprzegłem, sprawdz płyn hamulcowy, pompe sprzegła i wysprzeglik, płyn do pompy sprzegła pobierany jest z zbiornika płynu ham.do wysprzeglika zajrzysz jak zdemontujesz podstawe aku, pompe sprzegła widac od dolu, jak sie dostaniesz pod auto.
    jesli posiadasz silnik na pb, to wysprzeglik znajduje sie w obudowie sprzegła, i aby go zobaczyc trzeba zdemontowac skrzynie.

    pzd.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie, czyli widze znowu auto do mechanika ehh... Chyba ze to tylko brak oleju w skrzyni, bo slyszalem i takie opinie. Tylko jak sprawdzic stan oleju, podobno bagnetem ale gdzie on sie znajduje? Moze bylby ktos w stanie podrzucic jakies zdjecie?

    Edit:
    Sprzwdzilem teraz stan plynow wszystkie na max oprocz wspomagania kiedownicy jest juz min
    Ostatnio edytowane przez Smolus ; 22-03-2012 o 13:35

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smolus Zobacz post
    Dziekuje za opinie, czyli widze znowu auto do mechanika ehh... Chyba ze to tylko brak oleju w skrzyni, bo slyszalem i takie opinie. Tylko jak sprawdzic stan oleju, podobno bagnetem ale gdzie on sie znajduje? Moze bylby ktos w stanie podrzucic jakies zdjecie?

    Edit:
    Sprzwdzilem teraz stan plynow wszystkie na max oprocz wspomagania kiedownicy jest juz min
    A może warto by napisać co za silnik posiadasz ???
    Łatwiej będzie coś doradzić.

    Pzdr

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    watpie aby przyczyna był brak oleju w skrzyni, grzała by sie i po jakims czasie zatarła,

    stan oleju mozna sprawdzic bagneten, znajduje sie on nad mechanizmem róznicowym czyli pomiedzy półosiami od góry, ciezko go dojrzec , lepiej jest widoczny od dołu.


    pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie

    No nic jak tak mowisz to odstawie auto na weekend do mechanika. Wlasnie szukalem tego bagnetu ale od gory rzeczywiscie ciezko zobaczyc.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    Odkopie trochę temat, bo dziś u mnie pojawiło się to samo. Jedynka i dwójka wchodzi baaaardzo ciężko, wsteczny w ogóle. Na zgaszonym silniku wchodzi jak w masło. Niestety nie jestem u siebie w mieście i niechcialbym, żeby mechanik niepotrzebnie zaczął mi wymieniać sprzęgło czy nawet skrzynie, czy jest coś jeszcze, na co w 1 kolejności zwrócić uwagę oprócz tego co było poruszane w tym temacie?

    Mógłby ktoś wskazać mi miejsce tej rury, o której pisał Synaptic, i czy jestem wstanie to sam naprawić/znaleźć bez garażu i narzędzi?

Podobne wątki

  1. [159] nie wchodzi wsteczny, 1 bardzo ciężko.
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 10:56
  2. [159] Nie wchodzi bieg 1, 3, 5 oraz wsteczny.
    Utworzone przez Ariel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 17:05
  3. Wsteczny bieg ciężko wchodzi!
    Utworzone przez Dany w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 21:17
  4. Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 21:01
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory