Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wyświetlacz Navi - podłączenie kamery cofania, zewn video itp - propozycja

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie Wyświetlacz Navi - podłączenie kamery cofania, zewn video itp - propozycja

    Panowie,

    na forum Lancii znaleźli rozwiązanie na mały upgrade Navi od Thesisa. Zwróciłem się zatem z zapytaniem do kol. Argenta67 czy mógłby się zorientować czy można by zrobić małą przeróbkę naszego Navi Connect+, tak by można chociaż podłączyć do niego kamerę cofania, bądź inne zewn. źródło Video.

    Pod tym linkiem możecie zobaczyć cały temat:

    http://forum.lanciapolska.org/viewto...?f=140&t=53940

    Najistotniejsze fakty:

    http://www.youtube.com/watch?v=2lc5w...ature=youtu.be

    AV interfejs do Lancia Thesis.
    Cechy:
    - trzy wejścia video (np tuner DVB-T, kamera, nawigacja)
    - symuluje fabryczny tuner TV i steruje tunerem DVB-T
    - tvfree
    - kamera automatycznie wyzwalana po włączeniu wstecznego
    - w połączeniu z panelem dotykowym steruje navi-boxem - opcja (np z AutoMapą)
    - głos lektora nawigacji słyszalny niezależnie od źródła dźwięku w Connect - opcja
    - montaż P&P bez cięcia i lutowania
    Więc teraz o kosztach:
    1. baza: Adapter (płytka + okablowanie) 4900zł /10szt
    2. opcja: Touch-panel + navi-box + AutoMapa 1300zł/szt
    3. opcja: Tuner DVB-T + kabel sterujący 800zł/szt
    Ceny powyżej są dla Navi z Thesisa, jednak pokazują orientacyjnie jaki może być koszt takiej operacji.

    I teraz pytanie do Was, czy są zainteresowani modyfikacją connecta oraz czy ktoś posiada sprzęt, który mógłby udostępnić do przeróbki?

    Proszę o informacje od osób zaiteresowanych, bo jak widać dla Bazy w przypadku Lancii musiało się zebrać przynajmniej 10 chętnych.

    Pozdr.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli płytka z okablowaniem dająca wejście Video kosztowałaby 500zł za sztukę. To całkiem spora kwota jak za samo wejście Video ale alternatywy nie ma.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_r_z_e_m_k_o Zobacz post
    I teraz pytanie do Was, czy są zainteresowani modyfikacją connecta oraz czy ktoś posiada sprzęt, który mógłby udostępnić do przeróbki?
    A zwróciłeś uwagę że nawigacja przed i poliftowa są różne?

  4. #4
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ja jestem chetny i dam Connecta jeśli będzie taka potrzeba
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Na monochromatycznej to raczej podłączanie czegokolwiek miało by mały sens.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Miałem na myśli kolorowe. Przed i poliftowe

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    A to o tym nic nie wiem

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Navi z softem XX.XX (np 26.16) mają zupełnie inne wnętrze i graty niż X.XX (np. 4.08)
    Miałem obie na stanie i zrobiłem sobie zdjęcia.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Przemko..tak w chwili wolnej przejrzałem temat na forum Lanci i muszę Cię pewnie zasmucić...
    1. Nie znam nawigacji pracującej w Lanci ale z tego co znalazłem pracuje ona na podzespołach simensa...czyli podobnie jak VW
    2.Podpięcie pod nawigację w Lanci polega na symulacji tunera TV który jest możliwy do podłączenia jako dodatkowy moduł / puszka /..nasze nigdy nie miały fabrycznego wejścia na zewnętrzne źródło ..a te w VW tak.Dlatego w przypadku naszej nawigacji jest konieczna zabawa wyciągnięcia sygnały rgb i synchro z taśmy idącej do wyświetlacza a zabawa z dźwiękiem jest jeszcze gorsza gdyż należy wykorzystać wejście zmieniarki tylko w trybie jej pracy / płyta jest odtwarzana ale podmieniasz sygnał na inne źródło /...jest to oczywiście niedoróbka . W Lanci wybierasz TV i już korzystasz z tego co jest podpięte na tylnym panelu do gniazda zewnętrznego.
    3.Nawigacje VW mają możliwość symulacji sterowania klawiszami po sieci CAN...do Passatów są robione takie interface które odczytują naciśnięcie klawisza np. CH+ lub CH- i sterują urządzeniem zewnętrznym.W tym przypadku jest to również wykorzystane w tej nawigacji w Lanci...w naszej można o tym pomarzyć .
    4.Jeśli dołożysz poszczególne proponowane moduły np. za automapę 1300 pln to robi się niezła sumka a i tak masz tylko wyświetlacz rezystancyjny który nie ma startu z jakimkolwiek tabletem a w tej cenie masz galaxy tab 2 siedmio calowy z pełnym wypasem
    5.Mam nadzieję że się mylę .. jak wspomniałem nie znam budowy nawigacji z Lanci..ale moim skromnym zdaniem nie będzie można wykorzystać tego interfejsu w naszych CN+ dlatego że jedynym sposobem podpięcia się pod naszą navi jest wykorzystanie dodatkowe wejście na wyświetlacz krojąc taśmę do niego idącą.I cały ,, bajer " polega tylko na tym że korzystasz tylko z ekraniku w naszej CN+ ..nic więcej..a jakość tego ekraniku też jest taka sobie
    Podsumowując..jedynie kamera cofania jako dodatkowe wodotryski w naszej nawigacji / bez głosu / a i tak zabawy przy tym jest sporo moim zdaniem ma uzasadnienie... reszta to wywalanie kasy...ale każdy zrobi jak zechce
    Przyszłość ma to co mogę wsadzić w kieszeń przed sprzedażą auta bez wielkich przeróbek
    http://www.youtube.com/watch?v=Q9aet_IXyGQ
    http://www.youtube.com/watch?v=C9H54...eature=related

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za trafne uwagi. Temat ten miał na celu zorientowanie się jak wyglądałby popyt na coś takiego, bo jak widać poniżej 10 osób ten projekt raczej ciężko by było zrealizować. Mnie bardziej zależało jedynie na wyprowadzeniu sygnału do kamery cofania (w sumie tylko tego mi brakuje w GT) a reszta dla mnie jest nieistotna, ale myślałem że przy okazji część osób też byłaby zainteresowana gotowym rozwiązaniem.

    Ja w samym tym przedsięwzięciu nie miałem żadnego interesu. Po prostu po tym jak natrafiłem na temat na forum Lancii to stwierdziłem, że może w Alfie też sprawdzi się podobne rozwiązanie powodując zadowolenie części użytkowników

    Niemniej, andrzej36, jeśli jesteś w stanie przerobić navi w tańszych pieniądzach, to tak jak wspominałem ja na pewno jestem chętny, a założę się, że jeszcze kilka innych osób się znajdzie

    Tak podsumowując, to chciałbym wiedzieć, czy są jacych chętni, czy odpowiedzieć dalej, że jednak Alfaholicy rezygnują.

    Wypowiadajcie się proszę

Podobne wątki

  1. Wyświetlacz Navi - kamera cofania itp.
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 13:45
  2. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56
  3. [159] Słaby sygnał radiowy po zamontowaniu kamery cofania
    Utworzone przez smola w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 09:23
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 09:49
  5. [159] Czy da się podłączyć kamerę cofania pod wyświetlacz Navi+?
    Utworzone przez Artorius w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 00:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory