Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: Klimatyzacja zimą....pytanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Klimatyzacja zimą....pytanie

    Mam pytanie czy to normalne że nie mogę włączyć klimatyzacji jak na dworze jest 0 stopni...
    Dziś spadł pierwszy śnieg. Wczoraj klima działała na 100% , dziś chciałem odparować szybko szybkę przednią i niestety pech.... Nie włączała się kontrolka na guziku. Cóż akurat miałem tak że parkowałem potem na parkingu podziemnym. I tam się klima po tym jak do auta wróciłem odpaliła. Ale po wyjachaniu na mrozek i przejachaniu paru kilometrów po ponownym odpaleniu nie chciała chodzić.
    Poczytałem trochę w necie (akurat konkretnego przypadku dla GT nie udało mi się znaleźć) ale doczytałem się że automatyczna klima zimą może się nie włączać...
    Pls. o podpowiedź bo chciałbym wiedzieć czy jechać do serwisu czy to normalny objaw...
    AR GT 2,0 JTS '03

  2. #2
    rymbo
    Gość

    Domyślnie

    Ten typ tak ma.
    w gt zimą nie poużywasz klimy.
    jesli jest 0 stopni lub minusowa temperatura klima jest zblokowana. podobno dla jej dobra.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nie tylko w GT ale w większości aut z grupy FIAT'a klimatyzacja się nie włączy przy temp. poniżej 3,5 st. Jest to w instrukcji.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Balsam
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rydułtowy Eindhoven
    Auto
    Vectra C 2006 / 1.9 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Potwierdzam , w moim Stilo jest podobnie.
    idąc dalej w tym temacie to czy spotkaliście się z opinią (mitem), że zimą należy czasem uruchamiać klimatyzację.
    czemu to ma służyć ?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Mam pytanie czy to normalne że nie mogę włączyć klimatyzacji jak na dworze jest 0 stopni...
    Dziś spadł pierwszy śnieg. Wczoraj klima działała na 100% , dziś chciałem odparować szybko szybkę przednią i niestety pech.... Nie włączała się kontrolka na guziku. Cóż akurat miałem tak że parkowałem potem na parkingu podziemnym. I tam się klima po tym jak do auta wróciłem odpaliła. Ale po wyjachaniu na mrozek i przejachaniu paru kilometrów po ponownym odpaleniu nie chciała chodzić.
    Poczytałem trochę w necie (akurat konkretnego przypadku dla GT nie udało mi się znaleźć) ale doczytałem się że automatyczna klima zimą może się nie włączać...
    Pls. o podpowiedź bo chciałbym wiedzieć czy jechać do serwisu czy to normalny objaw...
    AR GT 2,0 JTS '03
    Wczoraj miałem identyczny problem razem z kumplem wracaliśmy od pewniej koleżanki i chcemy włączyć klime żeby odparować a tu zdziwko nie działa . Auto gasiłem , odpalałem na nowo i kurde nic . Dzisiaj zapalałem i patrze że to samo bo temp. poniżej 3,5 stopnia Jeżeli ten typ tak ma to się nie przejmuje ))

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Ale jak macie możliwość raz na czas dobrze jest gdzieś wjechać do ciepłego pomieszczenia i załączyć klimę aby olej który jest w kompresorze nie zlał się w jedno miejsce i po ponownym odpaleniu klimy nie będzie miał dostatecznego smarowania i w ekstremalnych przypadkach może się przytrzeć.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    tez sie martwilem rok temu o to dlaczego mi nie dziala klima ale jak wiadomo w gt zima nie dziala;D

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    JW - klim a w niskich temperaturach nie działa. Z tego co pamiętam ktoś robił taki manewr, że podgrzewał czujnik temperatury i odpalał klimę tylko nie wiem po co klima zimą. Ciepły nawiew nie wystarczy?

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    JW - klim a w niskich temperaturach nie działa. Z tego co pamiętam ktoś robił taki manewr, że podgrzewał czujnik temperatury i odpalał klimę tylko nie wiem po co klima zimą. Ciepły nawiew nie wystarczy?
    ano panie choćby po to żeby odparować szybciej wnętrze :-)

    patent z oszukaniem czujnika działa ale chyba nie za długo








  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    klima jak wiemy osusza powietrze. więc może pomóc przy szybki odparowywaniu szyb. A co do teorii że warto czasem puścić klime zimą to też ją słyszałem od paru osób. Może coś w tym być. Jak to mówią nie używany miecz rdzewieje.

Podobne wątki

  1. [159] hamulce zimą
    Utworzone przez Miłek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 21:14
  2. Klimatyzacja - pytanie
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 14:24
  3. Przed zimą...
    Utworzone przez zales00 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 15:16
  4. Odpalanie zimą
    Utworzone przez rafal2214 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 14:51
  5. pytanie do właścicieli GT nt. otwierania drzwi zimą
    Utworzone przez Yerzo w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory