Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Montaż podgrzewanych foteli

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Montaż podgrzewanych foteli

    Tak się składa niestety że nie mam w mojej AR GT 2,0 JTS '04 podgrzewanych siedzeń. (Mam skórzaną tapicerkę). Ostatnio było minusowo na dworze i niestety po usadowienieu się w fotelu zaczeło być zimno w "cztery litery" ...jak to przy skórze bywa.
    Chciałbym zamontować sobie fotele z ogrzewaniem znalazłem nawet używane na allegro...
    I teraz kilka pytań... Czy ktoś ma ten bajer w swojej AR i czy mógłby podesłać fotki gdzie znajdują się włączniki od regulacji i jak wyglądają (niestety nie znalazłem ich póki co).
    Czy ktoś już robił taką zamianę i czy jest w standardzie do tego instalacja czy trzeba ciagnąć samemu (choć to co innego jak zakładałem głośniki tweetery to instalacja była ).
    Czy ktoś może zakładał uniwersalne maty ? A jeśli tak czy mógłby podać z czym miał największe problem ....

    Będę wdzięczny za każdą sugestię w temaice poza taką żebym nosił cieplejsze majtki hehehehe

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Włączniki od regulacji?
    Nie wiem - chodzi Ci o włączniki grzania - On/Off?
    W mojej nie ma żadnej regulacji ciepłoty, czy czegokolwiek.

    W mojej GT są tutaj, ale fotele były materiałowe, to poprzedni właściciel (marcins737) zmieniał tapicerkę foteli na skórzaną, może to montował, nie wiem.

    Jak nikt Ci nie pomoże z kolegów tu obecnych, to możesz szukać z nim kontaktu w sieci można znaleźć jego mail, może nadal jest aktualny, nie wiem lub poprzez usera Vaselinho.

    Może nie rozumiem o co Ci chodzi, ale wrzucam fotki włączników on/off.

    GT_wlacznik_podgrz_fotel.zip
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 02-11-2012 o 11:47

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Dzięki o to mi właśnie chodziło. Myślałem że jak w wielu autach jest tak kilku stopniowa regulacja poziomu grzania. Z drugiej strony skoro jest wmontowanana w plstiki fotela to znacznie ułatwia sprawę, Chciałbym dostac jeszcze oryginalne podrzewane dyszy spryskiwaczy ,bo jak patrzyłem pod wygłuszeniem pokrywy silnika są przewody.. Ale to już inny temat

    To w takim razie potrzebne mi info czy ktoś kiedyś to instalował

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    jest tylko włącznik on/off tak jak pisano wyżej, znajdujący się w plastiku "maskownicy", i tak (fotel kierowcy) po lewej stronie przy siedzisku, (fotel pasażera) po prawej stronie siedziska.
    na tym zdjęciu widać ten włącznik (w kolorze czarnym).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1110877.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	75701
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 02-11-2012 o 16:01
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    była:GT Q2 1.9, Mito 1.4TB Jest:KIA Sportage XL AWD AT 2.0 CRDi, Honda HRV 1.5 i-VTEC CVT Executive
    Postów
    141

    Domyślnie

    ja właśnie przeszedłem temat włączniki jak koledzy pisali.. mat uniwersalnych nie próbowałem, kupiłem 2 fotele ze 147 bo sie trafiły identyczne jak w GT za 250zł z podgrzewaniem, do tego dąłem tapicerowi 150 za przełożenie mat i za 400 mam wszystko instalacja była pociągnięta, jak masz wolne kable pod fotelem to do tego.. za uniwersalne maty sobie zażyczyli 800 z montażem (oczywiście są tańsze na "spirali", ale potem podobno to wychodzi i widać druty pod skórą) więc nie było źle, a w tyłek ciepło

    o dokładnie takie znalazłem, więc maty idealnie pasowały.. może te też są i Ci sprzeda 2 przednie za pół ceny
    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-02-...717627813.html
    Ostatnio edytowane przez zero2 ; 02-11-2012 o 18:53

  6. #6
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    Majka - masz oryginalne maty w fotelach podobnie jak instalację ogrzewania foteli
    fotele były tylko obszyte skórą natomiast już w oryginale były ogrzewane - tyle że
    tapicerowane Alfatexem

    zasilanie - radzę poprowadzić przez przekaźnik, oryginalne włączniki lubią się nadtapiać (słaby styk/iskrzenie/grzanie)
    jakąś radą jest też przeróbka włączników i pozbycie się słabego styku poprzez dolutowanie przewodów

    mail aktualny podobnie jak numer telefonu (nie zmieniałem jakoś od początku działalności operatorów GSM w naszym pięknym kraju)

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak koledzy pisza- w GT nie ma żadnej regulacji temperatury foteli czy intensywności ich nagrzewania, po prostu po pewnym czasie wyłączasz ogrzewanie foteli, bo tak jak było za zimno w 4 litery, tak robi się za ciepło fotele nagrzewają się dość szybko, pierwszy efekt czuć po jakiejś minucie- dwóch. Dam jeszcze fotki jak wygląda przycisk z czarną skórą. Zdecydowanie mniej rzuca się w oczy. Pierwsze zdjęcie przestawia fotel od strony kierowcy, drugie od strony pasażera,a na ostatnim zdjęciu masz nawet włączone ogrzewanie (taka mała, pomarańczowa lampka mało widoczna w świetle dziennym) także od strony pasażera

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	66.7 KB
ID:	75723Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	1214
Rozmiar:	44.3 KB
ID:	75721Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (3).jpg
Wyświetleń:	1583
Rozmiar:	82.2 KB
ID:	75722

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfagt19jtd Zobacz post
    Majka - masz oryginalne maty w fotelach podobnie jak instalację ogrzewania foteli
    fotele były tylko obszyte skórą natomiast już w oryginale były ogrzewane - tyle że
    tapicerowane Alfatexem

    mail aktualny podobnie jak numer telefonu (nie zmieniałem jakoś od początku działalności operatorów GSM w naszym pięknym kraju)
    Nie napisałam, że nie mam oryginalnych, ale faktycznie zazwyczaj nie wiem co mam
    Chodziło mi raczej o to, że możesz wiedzieć coś na ten temat i że warto, aby kolega się z Tobą skontaktował.

    Ale skoro jesteś na forum to nie ma problemu.

  9. #9
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    bardziej bywam niż jestem

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Super już wiem wszystko co chciałem dzieki wszystkim...
    Znalazłem kpl. na Allegro i dogadałem się z gościem że dopłacę mu za wymianę 250 zł (oddaję swoje stare fotele).
    Dostanę te z ogrzewaniem , podłączę wtyczki (mam instalcję i będzie działało)
    Teraz tylko pozostaje znalezienie ogrzewanych dysz spryskiwacza ale te chyba kupię w serwisie.
    Będę gotów do zimy Opony, zmienione , termostat też ... (nie domykał się), skrobaczka przygotowana , odmrażacz do szyb w sprayu Fotele zamówione , I na koniec się okaże że zimy nie ma

Podobne wątki

  1. Montaż podgrzewanych foteli skórzanych
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-04-2018, 11:16
  2. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez oleksy00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 17:55
  3. Włącznik podgrzewanych foteli
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 09:02
  4. podlacznie foteli podgrzewanych
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 23:11
  5. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez aśku w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 10:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory