Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Gdzie zakupić szybę przednią

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie Gdzie zakupić szybę przednią

    witam, orientuje sie ktoś gdzie w okolicach Krakowa można kupić przednia szybe do GT ? albo w jakich cenach owe sa? lub czy pasują od jakichś innych modeli ?
    bo dzis przypadkowo uderzyłem z łokcia w lusterko no i niestety szyba lekko pękła... swoja droga jakies kruche te szyby są, nie raz w mojej poprzedniej Alfie mialem podobne sytuacje i nic sie nie działo a tu jedno uderzenie i szyba do wymiany..

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Molique
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    R19 Williams, Alfa Romeo GT Q2
    Postów
    41

    Domyślnie

    przednią czołową czy przednią boczną bo nie wiem w które lusterko uderzyłeś Jeżeli czołowa to we Wrocławiu najtańsza opcja z wymianą bez sensora to 680zł(nowa oczywiście) więc pewnie cenowo będziesz miał podobnie.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    ojojojoj sporo za dużo.. no w lusterko na przedniej szybie. Przydaloby sie jakas używana znaleźć bo na nowa to mnie nie stać

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Molique
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    R19 Williams, Alfa Romeo GT Q2
    Postów
    41

    Domyślnie

    tu masz najtaniej i przywiozą ci chyba za darmochę do chaty. tylko sprawdź czy masz sensor, jak masz to musisz kupić z sensorem bo wycieraczki będą ci świrować. montaż to pewnie gdzieś ok 100-150zł. Mocno masz pękniętą? ja miałem u dołu na całą szerokość szyby jeździłem tak chyba z 6 miechów i nic się nie działo zresztą one są klejone wiec nie może się rozpaść. Jedyna kwestia to policja

    - - - Updated - - -

    http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-coupe-04-bez-sensora-szyba-nowa-i3274541153.html

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    własnie nie bardzo, tylko tam troche wokół lusterka wiec też pewnie będe z tym jeździł póki co może przez ten czas jakąś okazje znajde i to za rozsądne pieniądze wymienie. Dzięki za link, może na jakimś szrocie czy na allegro ktoś wystawi alfe na częsci to sie coś znajdzie za mniejsze pieniądze

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    a nie kończy Ci się przypadkiem polisa OC? Bo mógłbyś zawrzeć nową i dokupić ubezpieczenie szyby przedniej za bodajże 50 zł. Po czym idziesz do nich, zgłaszasz uszkodzenie szyby i oni wstawiają Ci nową, ori w ramach ubezpieczenia, moja Dziewczyna tak zrobiła, bo po zakupie znalazła mały odprysk

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    opcja szyba do OC
    - przeczytać najpierw jak owe TU traktuje takie zgłoszenie szkody ( bo wiele TU traktuje to potem jako szkodę komunikacyjną - dla mnie zupełnie niezrozumiałe no ale kolejna składka +10% za zgłoszenie szkody , czyli szukamy takich które tego nie mają a są takie
    - przeczytać jaka kwota pokrycia strat ( aczkolwiek w tym przypadku przeważnie ok 2-3 tys zł )
    - przeczytać jaki jest udział własny w pokryciu szkody ( w przypadku szyb wszystkich innych niż czołowa zwykle to 0% ale za czołową przednią bywają w zakresie 10-25%


    u mnie np ( axa ) - składka jak dla mnie ( moje miasto , miejsca parkowania itp - bo to przecież wpływa na ocenę ryzyka )
    składka za szyby 89zł
    udział własny w szybie czołowej 10% ( ok 500zł liczą firmy za szybkę - czyli ok 50zł trza dopłacić )








  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    - przeczytać najpierw jak owe TU traktuje takie zgłoszenie szkody ( bo wiele TU traktuje to potem jako szkodę komunikacyjną - dla mnie zupełnie niezrozumiałe no ale kolejna składka +10% za zgłoszenie szkody , czyli szukamy takich które tego nie mają a są takie
    ale zawsze można przecież wykupić ochronę zniżek, w PZU można takie cuś zrobić. Koszt to też ok 50 zł, czyli łącznie koszt ok 100 zł więcej do polisy, a mamy nową szybę

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wlodekV6
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2 V6; Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o PZU i ubezpieczenie Autoszyby to roszczenia-szkody zgłaszane z tego ubezp. nie mają wpływu na zniżki np. w AC (bo w OC to już wg jakieś nieporozumienie tutaj tylko wpływ mają szkody wyrządzone osobom trzecim). można mając oczywiście te autoszyby se teoretycznie co chwila młotkiem wybijać i nie ma to żadnego przełożenia na jakiekolwiek zniżki...póki nie będzie innych OWU. i nie trzeba w tym przypadku ochrony zniżek wykupować

    Oczywiści, żeby nie było różowo, to by wykupić autoszyby trzeba równocześnie zawrzeć (lub mieć zawartą czynną umowę) OC lub AC w PZU.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    dodatkowo agent ubezpieczeniowy powinien zrobić dokumentację fotograficzną co by przekrętów nie było

Podobne wątki

  1. Gdzie kupić przednią szybę z czujnikiem deszczu?
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 20:39
  2. jak wymienic przednią szybę ?
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory