Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Temat: Jak poprawic dzwiek Belli

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Wszystko zależy od rozmiaru puszki.. małe tłumiki przelotowe czyli takie jak zwykle na allegro wciskają jako "sportowe" nic nie wygłuszają.. poza tym ogółem tłumik końcowy z reguły niewiele wygłusza w seryjnych autach.. całą pracę wykonuję kat 50% wyciszenia bo spowalnia spaliny, dalszą pracę tłumik środkowy a jak dolatują do końcowego to przez niego przelatują wyciszone o jeszcze może 5%.. więc to nie robi różnicy czy to przelot czy normalny tłumik.. dlatego Ulter końcowy niewiele zmienia jak się go założy..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #82
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    wheelerwasp, serio serio. I właśnie o jakość simoty się rozchodzi, to jest na prawdę badziew... Kwestie mocy po zmianie dolotu/wydechu pomijam, bo nie o tym ten temat.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Siewcu to jaki stożek polecasz? Fujita daje radę? I czym się kierujesz mówiąc, że simota to badziew?

  4. #84
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    nie chce nikogo hejtowac, ale simota (made in china?) jest pewnie warta tyle ile kosztuje. co do filtrow to ja bym bardziej polecil cos co jest sprawdzone w motorsporcie pod wzgledem filtracji czastek stalych i oporow jakie stawia material filtrujacy, jak np;
    -itg - made in uk - firma z wieloletnim doswiadczeniem w wyscigach typu F1/F2/WTCC itp, niestety cena troche wyoka ale do przezycia (filtry gabkowe)
    -ramair - made in uk - takze firma z wieloletnim doswiadczeniem w motorsporcie, filtry gabkowe troche lepiej cenowo wychodza niz itg, bardzo dobre wykonanie i filtracja
    -green cotton filter - made in uk, tak samo jak powyzsze

    Teraz uzywam Ramaira o wymiarach 200x150x150mm i kolnierz 90mm(aluminium neck) i jestem z niego dosc mocno zadowolony. na wewnetrznych sciankach rur dolotowych nie widze juz takiego kurzu jak mialem po oryginalnym HKS mushroom z oryginalnymi wkladkami (sucha ok 150zl i mokra 2 warstwowa ok 120zl). Wykonanie tego filtr jest na bardzo wysokim poziomie, no ale placimy za niego ok 400zł (cena o olejkiem i srodkiem do czyszczenia) i dostajemy filtr ktory powinien dobrze filtrowac i nie stwarzac restrykcji dla silnika.

    co do tego czym ja sie np. sugeruje;
    -nie mialem filtra simoty(tylko na odme wykonanie w stosunku do kn slabe) bo uzywalem raczej filtrow po 300 - 400 zł i juz w tych przedzialach cenowych widac roznice w filtracji czastek(syf na rurach dolotowych) i wykonaniu
    Ostatnio edytowane przez kivi84 ; 25-05-2014 o 14:13

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Ogółem nie będę w nim już rzeźbił.. bo docelowo planuje skrócić rurę dolotową i zamontować puszkę filtra okrągłą od Gtv i wewnątrz niej zamontować stożek większego rozmiaru lub grzybka.. bo ten co mam jest trochę mały jednak i wydaję sporo huku przez to że od razu obok jest duży wlot od GTA.. także lekką przeróbkę planuje..

    Byłoby fajnie podpiąć też DETa 3 i coś porzeźbić.. ale nie wiem czy będzie mi się chciało przy tym silniku czy już nie poczekam do zmiany..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #86
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    matezoma, stożek się raczej mija z celem. z resztą możesz kupić taki za 30zł marki jacky auto sport, filtruje podobnie jak simota a raczej trochę tańszy

    kivi, grzybek HKS też nie jest taki zły, bo ma swoje plusy - przepływy i rozmiar. Jak masz miejsce na montaż czegoś dużego to spoko, ale jak miejsca jest mało to HKS da raczej duży przepływ - niestety kosztem filtracji, ale coś za coś.

    wheelerwasp, nie ma sensu wkładać stożka w seryjną puchę. Z resztą i tak w prawie każdym wolnossaku najlepiej sprawdza się seryjny wydech(z katalizatorem) i seryjny dolot, chyba że masz dużo czasu i policzysz objętości dolotu i wydechu - ale komu by się chciało poświęcać na to długie wieczory.

  7. #87
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    poza tym ogółem tłumik końcowy z reguły niewiele wygłusza w seryjnych autach.. całą pracę wykonuję kat 50% wyciszenia bo spowalnia spaliny, dalszą pracę tłumik środkowy a jak dolatują do końcowego to przez niego przelatują wyciszone o jeszcze może 5%
    Wheelerwasp nie uoólniaj
    W przypadku V6 właśnie tłumik końcowy robi 50% roboty - spróbuj odpalić bez, to się dowiesz
    Ja też myślałem, że katy najbardziej tłumią, ale zmieniłem zdanie. Popytaj ludzi, którzy wycięli katy w V6 i zostawili ori tłumik końcowy - zmiana głośności niewielka. Nie twierdzę, że w R4 tak nie jest. Po prostu układy bardzo się czasem różnią, szczególnie między silnikami o różnej liczbie cylindrów.

    Co do wielkości puszek - ważna oprócz tego jest też jakość materiału tłumiącego
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #88
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wheelerwasp nie uoólniaj
    W przypadku V6 właśnie tłumik końcowy robi 50% roboty - spróbuj odpalić bez, to się dowiesz
    Ja też myślałem, że katy najbardziej tłumią, ale zmieniłem zdanie. Popytaj ludzi, którzy wycięli katy w V6 i zostawili ori tłumik końcowy - zmiana głośności niewielka. Nie twierdzę, że w R4 tak nie jest. Po prostu układy bardzo się czasem różnią, szczególnie między silnikami o różnej liczbie cylindrów.


    Co do wielkości puszek - ważna oprócz tego jest też jakość materiału tłumiącego
    Nie wiem jak jest w V6 ale co do wycięcia kata w R4 to jest jak mówi kolega Wheelerwasp drze japę jak wściekły nawet przelot w tym miejscu nie wiele pomaga. Założenie kat'a nawet sportowego wiele pomaga.
    Co do stożków ja używam suchej Fujity - również brak problemów z kurzem wewnątrz a i opinie na forach są pozytywne.

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Tak to brzmi po odpaleniu po nocy. Od 51 sekundy już normalny dźwięk, wcześniej słuchać ten taki metaliczno-brzęcząco-pierdzący dźwięk
    Ktoś ma jakieś rady dlaczego tak jest? Proszę o pomoc bo już mnie to wkurza mocno.
    -wydech 4-2-1 od 2.0 TS, portki nówka sztuka (nowy łącznik może mieć wadę?)
    -katalizator metalowy
    -tłumik środkowy ori, końcowy SS


Podobne wątki

  1. 2.4 jtd dziwny dzwiek
    Utworzone przez alfik15624 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 15:19
  2. Co to za dzwiek ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 12:06
  3. Metaliczny dzwiek
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 10:23
  4. 2,4 co to za dzwiek
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 20:55
  5. 3.0 a trakcja jak poprawic start
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory