Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Opinie GT 1.8

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał genero Zobacz post
    Kiedy będziesz swoją Bellę sprzedawał?
    Podejrzewam, że niedługo. Może na wiosnę, jak ruszy się coś na rynku 3.2 albo zbiorę jeszcze trochę kasy i zdecyduje się sprowadzić (sam koszt akcyzy to 6-7k, ja pier...).

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Co do samych odczuć z jazdy - jest tu 140KM, więc da się tym pojeździć, nawet dynamiczniej. Ale wiadomo - w tym silniku najważniejsza jest oszczędność, mam nawet w gazie, więc wręcz jeździ się za darmo. Na starcie zrobiłem rozrząd z nowym wariatorem, dwa górne wahacze z przodu. I po tym jak się wlewa dobry olej i pilnuje to ma się spokój. 1.8 nie ma wałków balansujących (w por. do 2.0) co jest na plus.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    @genero napisz co konkretnie chcesz wiedzieć.
    Mam Gt z 1.8 TSem od 80 tys km - 2 i pół roku. Aktualny przebieg bliski 300tys km.
    Spalanie w trasie prędkości 120-140 z 3 tys km na zimowych 17 225/45 to ok 8litrów. na letnich 225/35/19 wygląda podobnie.
    Średnio na pełnym baku ( do rezerwy ) czyli 54l robię 600-650kilometrów.
    Usterek przez 80 tys km 0. Jedyny problem mam z podwyższonym apetytem na olej ( 2l/1000km ) ale co jest przyczyną dowiem się w ciągu najbliższych 2 miesięcy.
    GT z 1.8 królem autostrad nigdy nie było i nie będzie ale do sprawnego poruszania się w zupełności wystarcza. Jedyne co przeszkadza to powyżej 140km/h w samochodzie robi się dosyć głośno bo jednak skrzynia 5 biegowa i wysokie obroty.

    BTW moja chyba będzie na sprzedaż z końcem roku
    Mam na myśli normalne użytkowanie i jego koszty. Dojeżdżam do pracy 20 km /w jedną stronę/. Dominuje u mnie jazda pozamiejska. Kupując samochód używany ważne jest ile wytrzyma silnik bez poważnych napraw. Przebieg masz konkretny i myślę, że przy silniku nic poważnego nie robiłeś. Stany liczników, które widnieją w ogłoszeniach to trzeba przez dwa przemnożyć i oczekiwać, że kupi się auto z początku produkcji, z przebiegiem między 200 a 250 tys. Spalanie, o którym piszesz jest OK. Podejrzewam, że na oponach 205, które chyba montowali seryjnie jeszcze z ćwiartkę by urwał. To chyba nie jest źle jak na silnik benzynowy o takiej mocy i pojemności. Autostradami to sporadycznie jeżdżę. Decydując się na auto 2 (3) drzwiowe nie interesuje mnie utrudniony dostęp do tyłu. Chciałbym też wiedzieć jak sprawują się drzwi bez ramek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    @genero napisz co konkretnie chcesz wiedzieć.
    Mam Gt z 1.8 TSem od 80 tys km - 2 i pół roku. Aktualny przebieg bliski 300tys km.
    Spalanie w trasie prędkości 120-140 z 3 tys km na zimowych 17 225/45 to ok 8litrów. na letnich 225/35/19 wygląda podobnie.
    Średnio na pełnym baku ( do rezerwy ) czyli 54l robię 600-650kilometrów.
    Usterek przez 80 tys km 0. Jedyny problem mam z podwyższonym apetytem na olej ( 2l/1000km ) ale co jest przyczyną dowiem się w ciągu najbliższych 2 miesięcy.
    GT z 1.8 królem autostrad nigdy nie było i nie będzie ale do sprawnego poruszania się w zupełności wystarcza. Jedyne co przeszkadza to powyżej 140km/h w samochodzie robi się dosyć głośno bo jednak skrzynia 5 biegowa i wysokie obroty.

    BTW moja chyba będzie na sprzedaż z końcem roku
    Mam na myśli normalne użytkowanie i jego koszty. Dojeżdżam do pracy 20 km /w jedną stronę/. Dominuje u mnie jazda pozamiejska. Kupując samochód używany ważne jest ile wytrzyma silnik bez poważnych napraw. Przebieg masz konkretny i myślę, że przy silniku nic poważnego nie robiłeś. Stany liczników, które widnieją w ogłoszeniach to trzeba przez dwa przemnożyć i oczekiwać, że kupi się auto z początku produkcji, z przebiegiem między 200 a 250 tys. Spalanie, o którym piszesz jest OK. Podejrzewam, że na oponach 205, które chyba montowali seryjnie jeszcze z ćwiartkę by urwał. To chyba nie jest źle jak na silnik benzynowy o takiej mocy i pojemności. Autostradami to sporadycznie jeżdżę. Decydując się na auto 2 (3) drzwiowe nie interesuje mnie utrudniony dostęp do tyłu. Chciałbym też wiedzieć jak sprawują się drzwi bez ramek.

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    przy szybkiej jezdzie szumi
    w zime warto pamietac o smarowaniu itp - bo jak wiadomo szyba przy otwieraniu drzwi nieco sie otwiera z automatu








  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    [MENTION=31730]genero[/MENTION] to tak jak pisalem. Ja chyba w przyszlym miesiacu, najpozniej w polowie marca bede chcial regenerowac glowice. Wszystko wyglada na to, ze u mnie powodem duzego zuzycia oleju sa uszczelniacze zaworowe i prowadnice.

    Po za tym zadnych awarii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    A ile trzeba mieć na pakiet startowy do takiego silnika? Mam na myśli rozrząd i pompę wody bo pozostałe rzeczy to chyba ten sam koszt co TS 1.6 105 KM w 147.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Co do samych odczuć z jazdy - jest tu 140KM, więc da się tym pojeździć, nawet dynamiczniej. Ale wiadomo - w tym silniku najważniejsza jest oszczędność, mam nawet w gazie, więc wręcz jeździ się za darmo. Na starcie zrobiłem rozrząd z nowym wariatorem, dwa górne wahacze z przodu. I po tym jak się wlewa dobry olej i pilnuje to ma się spokój. 1.8 nie ma wałków balansujących (w por. do 2.0) co jest na plus.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Ile kolego przejechałeś z instalacją gazową? Wszędzie czytam, że TS-y nie bardzo nadają się do gazowania. Dotychczas miałem samochody tylko z silnikami benzynowymi bez instalacji gazowej. Przy żadnym nie miałem też najmniejszych problemów z silnikiem nawet przy dużych przebiegach. Nie do końca jestem przekonany czy mając instalację gazową mógłbym liczyć na długą i bezproblemową jazdę tak jak do tej pory. Kusi jednak niski koszt paliwa - można często sięgać pod czerwone pole na obrotomierzu i nie być czerwonym ze złości na stacji paliw, że PB tak drogie pomimo symbolicznej ceny za baryłkę ropy

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar trojan6
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Posiadam AR GT 1.8 z LPG. O zawodności nie powiem nic, gdyż moja opinia nie będzie obiektywna - kupiłem w złym stanie.
    Mój blog - alfista.blogujacy.pl - / do administracji - wpis ma na celu pokazanie co w mojej alfie było nie halo, a nie spamowanie linkami /
    Jeżdżę codziennie ok. 50 - 100km. Spalanie LPG: 10 litrów lato, zima 12 litrów. Autostrady i sprawne poruszanie się po mieście - daje rady.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar p1otr
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    BMW x3 2.0d, była Alfa 159 1.9jtd 8v '08, wcześniej Hyundai Tiburon 2.0 '04
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dorzucam się do tematu, bo też noszę się z zakupem benzyny. Diesle już mi się przejadły. Ja poproszę o opinie i porównania silników 1.8 i 2.0, plusy i minusy jednego i drugiego motoru, typowe przypadłości. Czy wersja 2.0 ma 5cio czy 6cio stopniową skrzynię?

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Hrabia89
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16v 140 km
    Postów
    106

    Domyślnie

    A skoro już o benzyniakach mowa, to jak wypada właśnie rzeczony 2.0 TS ( bo to jest ten sam co siedzi w 147?). Też trochę szukałem i jedynie jakieś blade zarysy. Jak wypada faktyczna awaryjność i spalanie, i czy w przypadku 147 występuje jedynie z ss?

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    W GT siedzi 1.8 TS (łatwo się gazuje, rozrząd na pasku, nie ma kłopotliwych wałków balansujących znanych z 2.0 TS), a 2.0 to już JTS (inna konstrukcja: wtrysk bezpośredni tj nie zagazujesz, rozrząd na łańcuchu)

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 27-01-2016 o 08:32

Podobne wątki

  1. Opinie o TS.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 16:45
  2. Opinie o 2.0 V6 TB
    Utworzone przez Adoil w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 01:54
  3. Opinie...
    Utworzone przez Kwazi w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 22:48
  4. Opinie o 166
    Utworzone przez Emek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory