Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Szarpanie przy ruszaniu ze sprzęgła + zmulenie przyspieszaniu + turbo 1.9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie Szarpanie przy ruszaniu ze sprzęgła + zmulenie przyspieszaniu + turbo 1.9 jtd

    Cześć,

    Trochę takie combo, ale do tematu...

    Alfa gt 1.9 jtd, przebieg ok.305000km

    Problem polega na tym, że:
    - auto po odpaleniu wpada w niemiłosierne wibracje, telepie całą budą, że można się masować na fotelu Po dodaniu gazu zero wibracji ale to chyba z racji wejścia silnika na obroty? Byłem u mechanika, mówił, że jedna poduszka pod silnikiem, gdzieś po prawej stronie, mogła by być do wymiany, ale nie jest w najgorszym stanie, drążek reakcyjny był już w kiepskim stanie, wymieniony - nie pomogło

    - kiedy chcę ruszyć na jedynce na samym sprzęgle, auto wpada w jeszcze gorsze wibracje, a silnik zachowuje się jakby miał zaraz zgasnąć, rzuca, szarpie i telepie. Przy ruszaniu z gazem nie ma żadnych problemów, ale muszę wkręcić silnik na min 1600 obr. Dwumas wydaje się ok, nie wydaje żadnych dźwięków, a i sprzęgło też w miarę łapie, tak w połowie. Problem ten nie występuje przy cofaniu, wtedy wszystko idzie idealnie..

    - kiedy przyspieszam od ok.2200 do 2600 obrotów silnik traci część mocy, czuć jak z auta robi się przysłowiowy "kondom" - gaz w podłodze a on ledwo co przyspiesza, Wygląda to tak że kiedy turbo załapie koło tych 1,9-2 tys. obr, w miare ciągnie do tych 2200, potem do 2600 lipa i od 2600 znowu ciągnie.

    - Samo turbo dosyć głośno pracuje, gwiżdże dosyć głośno, i przy zejściu ze swoich obrótów też wydaje gwizd, coś jakby jakieś łożysko było do roboty. Czy da radę to jakoś samemu zrobić, czy turbo nadaje się już do regeneracji?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    1: poduszka skrzyni do sprawdzenia i gorna silnika
    2: EGR do zaślepienia częściowego lub wywalenia programowo całkowicie ( klapy wirowe ? jak sa usunąć)
    3:raczej to nie turbo, przelot jak masz wydaje własnie taki dźwięk, możesz sprawdzić sam luzy wirnika turba odkręcając dolna rurę IC, powinny być bardzo malutkie

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Ad.1 Poduszka górna to ta "łapa" po lewej czy jeszcze jakaś jest? Bo tą łape wymieniałem, bedę musiał jeszcze przy skrzyni sprawdzić.
    Ad.2 EGR zaślepiony częściowo, mam zaślepkę pełną, przy jej założeniu to oprócz wywalania błędem, niestety nic się nie poprawia
    Ad.3 Przelotu raczej nie mam, co do luzów, może dzisiaj uda mi się to ruszyć

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    1: tak własnie tak przy mocowanie amora, gdy poduszka skrzyni będzie ok to musisz szukać problemu w przeniesieniu napędu, dyfer skrzynia półosie
    2: najlepiej było by zrobić logi i sprawdzić czy lub co niedomaga i dopiero szukać przyczyny ( MES 4 bieg od 1200 do końca [ oczekiwane/ zadane ciśnienie paliwa, oczekiwana/zadana masa powietrza ])

    3 efekt może być podobny przy jakiejś nieszczelności dolotu badz wydechu, sprawdź łącznik elastyczny

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    i co to było to szarpanie przy ruszaniu? mam podobny objaw. Dwa warsztaty mówią, że zawieszenie silnika i skrzyni OK i mówią, że trzeba skrzynie zdjąć bo to wygląda na coś z tarczą sprzęgła albo dociskiem :/

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Jeszcze nie rozgryzłem, bo alfa nie ruszana pod domem stoi. Jutro daję do mechanika, najpierw chce żeby sprawdzić płyn w układzie czy nie ma jakichś syfów i do tego wysprzęglik, bo podobno można do niego się dostać bez rozbierania skrzyni. Jak nic nie pomoże to najprawdopodbnie wymiana tarczy sprzęgła.

    Co do objawów przy przyspieszaniu zauważyłem, że na świeżo odpalonym zimnym silniku, auto zbiera się o niebo lepiej. Kiedy złapie już ok 70 stopni, zaczyna się robić mulaste. Czy to może być wina uszkodzonego IC?

    Sądze, że na weekend powinienem dać znać co wyszło z tego

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    A więc mam info, od mechanika mojego Wszystko sprawdzone i wychodzi na to, że to dwumas padnięty oraz zaczęło mi się ślizgać sprzęgło, więc w przyszłym miesiącu czeka mnie wymiana

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    To porządne szarpanie przy ruszaniu to prawdopodobnie urywająca się łapka łożyska (sprzęgło do wymiany)
    Poza tym oczywiście inne elementy jak koło, mogą być do wymiany.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    No właśnie sprzęgło już kupiłem, niedługo wymieniam. Dwumas jak się okazało wymieniony ok. 50 tys. km temu, więc nawet go nie wymieniam jak narazie.
    Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie w GT znajduje się zawór overboost?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    overboost na obudowie filtra powietrza, od dołu szybko go znajdziesz

Podobne wątki

  1. [156] szarpanie przy przyspieszaniu w jtd
    Utworzone przez sedici w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:02
  2. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 15:16
  3. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  4. [146] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 17:59
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory