Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wymiary głośników Alfa Romeo Brera

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie Wymiary głośników Alfa Romeo Brera

    Witam wszystkich,
    Grzebalem trochę w internecie ale mam problem ze znalezieniem jasnej odpowiedzi na moje pytanie. Jeżeli w zamierzchłej przeszłości temat pojawił się na forum proszę o usunięcie tematu.
    Szukam informacji odnośnie głośników jakie są zamontowane w Alfie. Jedyne informacje jakie znalazłem dotyczą przednich głośników. Są to głośniki niskotonowe o rozmiarze 17cm. Nie znalazłem natomiast informacji jakich rozmiarów są głośniki średnio to owe z tyłu i syczki w desce.
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Hej. Wg katalogu Bose z 2010 w Brerze są:
    80mm średniotonowy w desce,
    2 x 25mm gwizdki w desce,
    2 x 165mm średniotonowe w drzwiach,
    2 x 80mm średniotonowe w panelach tylnych,
    130mm woofer w bagażniku zabudowany ze wzmakiem.

    Nie wiem czy masz Bose, ale może wymiary zwykłego systemu są takie same.
    Ten katalog możesz znaleźć wyszukając Bose_2010.pdf

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Nie mam Bose a wymiary będą inne ponieważ wydaje mi się że w wersji ze zwykłym radiem są dwa gwiazdki w desce dwa niskotonowe w drzwiach i sredniotonowki z tyłu. Przynajmniej takie odczucie daje ucho

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Może pasmo inne, ale wymiary te same? 165 a 170 to żadna różnica. Wejdą w ten sam otwór - na otworach pod wkręty się zgubi ta różnica. Tak czy inaczej - więcej nie jestem w stanie pomóc. Pozdrawiam

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Nie mam Bose a wymiary będą inne ponieważ wydaje mi się że w wersji ze zwykłym radiem są dwa gwiazdki w desce dwa niskotonowe w drzwiach i sredniotonowki z tyłu. Przynajmniej takie odczucie daje ucho
    No i przecież kolega napisał prawie to samo. Dwa niskotonowe w drzwiach, dwa gwizdki w desce plus dwa na tyle. Bose ma dodatkowo dwa głośniki, centralny na środku deski tam gdzie nawiew oraz sub w bagażniku. Mógłbym spytać po co Ci dokładne wymiary co do milimetra? Jak planujesz wymianę to i tak na przód musisz kupić zestaw standardowy czyli 165mm plus adaptery MDF, wysoko tonowe w desce i tak będziesz musiał przerobić bo nie kupisz pasujących P&P w fabryczne miejsce, z tyłem podobnie będziesz musiał sam dorobić adaptery montażowe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Adaptery to nie problem mój kolega się zajmuje takimi rzeczami chodzi o to co właściwie się tam zmieści. Poza tym proszę o zejście z tonu ja wiem co kolega napisał. Ja konstruktorem nie jestem, więc skad mam wiedzieć czy po linie lub przy nagłośnieniu Bose wymiary głośników nie zostały zmienione?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Skoro nie wiesz to dlaczego zakładasz, ze "Nie mam Bose a wymiary będą inne" tak jak byś pytał jednocześnie wiedząc lepiej. W większości Alf wymiary głośników zwykłych i Bose są podobne bo wszystkie otwory montażowe i technologiczne w karoserii auta są takie same niezależnie od systemu audio. Rożnica to konstrukcja głośników oraz ich ilośc.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie sądzę. To raczej Bose miało za zadanie dopasować się z systemem do dostępnego miejsca. Tylko tak produkcja się opłaca. Unifikacja. Albo dopytać kogoś bez Bose, albo sprawdź sam - inaczej nic tu nie wymyślimy.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ja panowie tutaj nic nie sugeruje. Kto pyta nie błądzi, miałem nadzieję że ktoś posiada jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Wolałbym jednak najpierw czegoś się dowiedzieć a później wybebeszac. Z bodajże angielskiego forum Alfy dowiedziałem się tego i owego na temat przerabiania Tweeter'ów i wyżej wymienionych niskotonowych. Jest to operacja raczej w jedną stronę trzeba trochę przerabiać i wiadomo trzeba uważać żeby nic nie uszkodzić. Ale tak jak napisałem wyżej sa to strzępkowe informacje.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sam przód to jest pestka głośniki w drzwiach o ile nie przesadzimy z głębokością montażu (tak aby opuszczona szyba nie haczyła o głośnik) to jest chwila i spasuje większość standardowych 165mm głośników. Niskotonowe to też nie problem. Można sobie kupić na szrocie drugi komplet głośników w deskę aby przerobić obudowy i dopasować nieoryginalne tweetery. Najgorzej będzie z tyłem i nie wiem czy gra warta zachodu. Imo lepiej kasę przeznaczoną na tył dorzucić do zakupu przednich głośników, a tył całkiem odłączyć. Dobry dwudrożny zestaw na przodzie, z wygłuszonym drzwiami i wzmakiem powinien zagrać zdecydowanie lepiej niż nawet Bose. Chyba, że masz kasę na zestaw trójdrożny ale nie wiem jak się sprawdzi taka konfiguracja, z sredniotonowcem grającym zza pleców. Ogólnie takie rozwiązanie w CA nie jest polecane.

Podobne wątki

  1. Wymiary głośników w 147 / Czyszczenie kokpitu.
    Utworzone przez Fuman w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 13:41
  2. Wymiary montażowe głośników
    Utworzone przez mateos22 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 13:40
  3. [GTV] wymiary głośników.
    Utworzone przez h0se166 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 20:29
  4. Wymiary głośników do 146
    Utworzone przez Fazzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 21:26
  5. wymiary głośników
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory