Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95

Temat: Progi, reparaturki. Gdzie kupić ?

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Super - to wielkie dzięki, że pomyślałeś też o innych potrzebujących
    Czekam w takim razie na info po odbiorze tych reperaturek.

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Turkish
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT
    Postów
    21

    Domyślnie

    no oczywiście, że tak pomyślałem chociaż Bella sama wołała już o pomoc w tej sprawie..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170323_132101.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	99.5 KB
ID:	226156

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Juhu! No wielkie dzięki . Też poczekam na info i na jakieś zdjęcie tychże reperaturek i jak wszystko będzie ok to trzeba zamawiać ;D

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Zrobiłeś mi najlepszy prezent na Wielkanoc

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Turkish
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT
    Postów
    21

    Domyślnie

    haha, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. zobaczymy co tam się wyczaruje i co powie na to blacharz.

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Turkish Zobacz post
    haha, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. zobaczymy co tam się wyczaruje i co powie na to blacharz.
    Facet ma dobre opinie, no i jest ostatnią deską ratunku dla posiadaczy GT z pogniecionymi progami - więc musi być dobrze

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Facet ma dobre opinie, no i jest ostatnią deską ratunku dla posiadaczy GT z pogniecionymi progami - więc musi być dobrze
    I z rzeźbionymi też [emoji14] Btw. Można gdzieś dostać te części błotników które są tak jakby progiem? Przydało by mi się i je zrobić

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    tylko z błotnikiem

  9. #59
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    [MENTION=62708]Turkish[/MENTION], jak nie pijesz, to zacznij Pewnie nie tylko de mnie masz flaszkę za załatwienie tego

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Turkish Zobacz post
    Progi ostatnio popsułem, bo zaatakował mnie betonowy klocek na parkingu.
    Zazdroszczę. Chciałabym mieć prawo do tego, żeby sama sobie zniszczyć samochód. A nie, żeby mi ktoś to prawo odbierał i niszczył wszystko, co prawnie bierze pod swoją opiekę, w momencie, gdy serwisuje mój samochód. Albo gubił jakieś elementy. Nie dotyczy tylko progów, ale innych – lakieru czy tapicerki. Wszystkiego za co płacę własne pieniądze. W większości to głupota, czasem, tak uważam zwykła złośliwość. Stawiam samochód na samym końcu parkingu, z dala od tłumów, a i tak, w miejscu, gdzie powinno być bezpiecznie, nie jest. Po latach, zaczynam się uczyć walczyć o swoje.

    Ponieważ w mojej GT były wgniecione ze wszystkich stron, to koszt byłby wysoki, samych elementów blacharskich. Malowałam i tak obydwa boki. Gdyby nie wdała się rdza pewnie bym nie robiła, długo proste nie będą. Wspawane były tak, by nie zaburzyć konstrukcji samochodu, by były trójkąciki. Były docinane niżej. To są elementy ważne konstrukcyjne. Lakiernik zawoził ją gdzieś indziej, wie czego może się podjąć, a czego nie. Nie są idealne, ale nie są dobite i nie ma rdzy. Nie zje całej budy, ani podłogi. Podłoga i progi od spodu były oczyszczane i zabezpieczane. Zaczęła się łuszczyć w jednym miejscu, był ostatni dzwonek, aby uratować podłogę. Ponieważ mam czym jeździć, to praca, którą można wykonać w tydzień, trwała 2 miesiące. GT głownie stała, robiły się inne, bo klienci nie mieli czym jeździć. I tak by stała w garażu, chciałam dojechać na kołach, w stanie silnika już nie zmienionym na remont silnika. Bez sensu, ostatni raz tak robię, będę zajeżdżać lawetą, bo inaczej nie ma sensu i nie ma to żadnego znaczenia, dla nikogo oprócz mnie. Dostałam gwarancję na 3 lata, rok minie niebawem, poza moją eksploatacją. Szczegółów nie znam, w którym miejscy docinał. Akurat blacharstwo mnie nie interesuje. Korekcja jest „łatwiejsza” niż powtórna ingerencja w silnik. Blachy są też bardziej nośne promocyjnie. Te samochody kupuje się oczami.

    Zdjęć nie mam. Kolekcjonuję zdjęcia elementów silnika, logi i oscylogramy, bo z nich coś dla mnie wynika. Ostatnie zdjęcia GT zrobiłam w lipcu zeszłego roku, tylko dlatego, że była ładnie odświeżona i lakierniczo i tapicersko. Nie bez skaz, bo lakiernik królem fachu nie jest, ale chociaż mnie nie oszukuje. Mam nadzieję, że nie było to ostatnie uwiecznienie tego stanu, bo jeździłam nią w takim stanie wizualnym tylko kilka godzin. Uzyskany stan tapicerki przeszedł moje oczekiwania, ale też kosztowało mnie to 1kPLN, więc o ile pamiętam było to porównywalnie z wymianą fragmentów tapicerki na nowe. Może nieco taniej.

    Za 120 PLN, to nie wiem, jakie to będzie wykonanie. Drożej płacimy za płytę A4 może, na wymiar do płyty grzejnej lab. To jest element konstrukcyjny samochodu, dwa elementy lite. Mi dorobienia nikt nie chciał się podjąć, ale też nie pytałam szczególnie. Założenie było ori. Gdyby nie wygrzebał na wysypisku w dobrym stanie i nie podjął się, pewnie robiłabym w ASO, za masakryczne pieniądze. Dla mnie wystarczy. Ma wyglądać ładnie i schludnie. Cudem nie była i nie będzie. Może była kiedyś, ale ja tych czasów nie znam.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 15-04-2017 o 08:55

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47
  4. Progi -gdzie kupić
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:48
  5. [Giulietta] Reparaturki tylnych nadkoli
    Utworzone przez WlodekzPoznania w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 00:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory