Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Kontrolka poduszki powietrznej AR 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Unhappy Kontrolka poduszki powietrznej AR 156

    Witam może temat już by ale niestety nie mogłem go znaleźć więc postanowiłem zapytać na nowo. Miałem w swojej 156 1.9 JTD SW 2002r przed liftem małą stłuczkę dokładnie w pojazd zaparkowany za mną najechał inny pojazd a ten uderzył w moją Alfę (czyli kolizji trzech pojazdów) po otworzeniu klapy oczywiście nie dało się jej zamknąć w trakcie wyceny rzeczoznawcy był ściągany zderzak i nie wyglądało to tragicznie. Autko wstawiłem do zrobienia i po odebrani świeci się kontrolka poduszki wcześniej nic się nie świeciło stąd moje pytanie czy w tylnej ściance jest jakiś czujnik ? czy to tylko błąd wyskoczył i czemu tak późno. dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sigma Zobacz post
    Witam może temat już by ale niestety nie mogłem go znaleźć więc postanowiłem zapytać na nowo. Miałem w swojej 156 1.9 JTD SW 2002r przed liftem małą stłuczkę dokładnie w pojazd zaparkowany za mną najechał inny pojazd a ten uderzył w moją Alfę (czyli kolizji trzech pojazdów) po otworzeniu klapy oczywiście nie dało się jej zamknąć w trakcie wyceny rzeczoznawcy był ściągany zderzak i nie wyglądało to tragicznie. Autko wstawiłem do zrobienia i po odebrani świeci się kontrolka poduszki wcześniej nic się nie świeciło stąd moje pytanie czy w tylnej ściance jest jakiś czujnik ? czy to tylko błąd wyskoczył i czemu tak późno. dzięki za wszelką pomoc
    Trochę dziwne, że 'potem' zaczęła świecić. Gdyby jednak w zaraz 'po', śmiałbym stwierdzić, że to sam napinacz sobie wystrzelił.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czujnika z tyłu nie ma i jeśli już, to sprawdź połączenia pod fotelem kierowcy. Może tam Ci się rozłączyły na chwilę kable od poduszki i teraz masz błąd. Najlepiej będzie podpiąć pod komputer i wtedy Ci zdiagnozują co jest grane. Napinacz pasa, gdyby wystrzelił to byś widział, i powinno się to stać podczas stłuczki, więc jeśli jest ok to szukał bym winy w połączeniach kabli.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Właśnie mam taki zamiar i jechać na komputer nie wydaje mi się by napinacz wystrzelił po kolizji jeździłem jeszcze samochodem z 4 do 5 dni i nic się nie świeciło. W sobotę pojadę błąd kasować to dam znać co wyszło . A tak z innej beczki jak świeci kontrolka to poduchy są zablokowane nic mi nie wystrzeli podczas jazdy ? pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc

  5. #5
    01JF
    Gość

    Domyślnie

    Mam taki sam problem z kontrolka.po zakupie auta wszystko było ok.(nie miałem kolizji) lecz po pewnym czasie się zapaliła.Po sprawdzeniu na komputerze gość stwierdził,że jest błąd poduszki bocznej pasażera,coś pogrzebał(stwierdził ,że na kostce nie łączyło) i przez pół roku był spokój .Teraz znów mi się świeci ( czasami gaśnie na chwilkę) .

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    było już kilka... razy - ogólnie radzą zlutować to połączenie pod fotelem na stałe i jest spokój ( często nie łączy na tej kostce niestety )








  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Z tym lutowaniem przewodów pod fotelami to nie do końca dobry pomysł. Kostki wyposażone są w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Rozmawiałem kiedyś na ten temat z mechanikiem, który przeszedł specjalne szkolenie w tym temacie. Dokładnie wszystkiego nie pamiętam, ale wiem, że lepszym pomysłem jest skrzywienie pinów tak, żeby łączyły niż eliminacja kostek i lutowanie przewodów.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    U mnie lutowanie kostek pod fotelami gówno dało.. Owszem, zrobiłem to, jednak do pełnego zlikwidowania błędu potrzebna była likwidacja (zastąpienie lutami) kostek w bagażniku.

    Otwieramy, ściągamy poszycie z prawej strony tak żeby było widać mocowanie amorka, i tam za ścianką są takie żółte kostki identyczne (no może podobne) jak pod fotelami, tniemy, lutujemy i kontrolka się nie świeci.. Tz. w wersji 2003.06++, w poprzednich trzeba kasować błąd z kompa.

    Jeśli dostałeś w dupę to pewnie one się rozłączyły, mi się rozłączały na większej dziurze jak wpadłem, po zalutowaniu zero problemów do dnia dzisiejszego.


  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Sprawdzę te kostki w bagażniku ale rozumiem że błąd i tak muszę skasować (gdyby kostki były rozłączone to po ponownym połączeniu kontrolka nie zgaśnie ) A ma ktoś może opis wszystkich kontrolek na zegarach i prędkościomierzu pomijam te znane jak kierunki czy smarowanie i akumulator po prostu pozostałe raz mi się zdarzyło. że migła mi kontrolka w kształcie silnika na prędkościomierzu nad smarowaniem chyba (taka dziwna kontrolka i nie wiem nawet co ona może oznaczać jak by się zapaliła i jak mam się zachować ) dzięki pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Po usunięciu usterki kontrolka poduszki nadal będzie świecić, trzeba niestety kasować błąd komputerem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez Gino w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 17:58
  2. Kontrolka od poduszki powietrznej
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 18:34
  3. Kontrolka Poduszki powietrznej
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 22:38
  4. [145] kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 08:35
  5. Kontrolka Poduszki Powietrznej
    Utworzone przez dropas w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory